Wysyłka pszczół
(30.03.2016, 07:12)Borówka napisał(a):
(30.03.2016, 07:07)MrDrone napisał(a): a jak to w końcu jest z wysyłaniem matek pszczelich w klateczkach?
Byłem dziś na poczcie i 10 minut tłumaczyłem, że chciałem wysłać matkę w klateczce. Ale okazało się, że tylko w ramach usługi jakiejś tam i pani zażądała 34 złote i dała mi na to kopertę tekturową A4.
Wkurzyłem się i poszedłem w cholerę. Będę potem szukał innej poczty Oczko

w każdym razie jak to jest: można matki listem wysłać czy nie można? Oczko

Wyślij listem poleconym albo paczką. Przecież nic się nie stanie. Oczko
Paczką chyba lepiej. Przynajmniej u mnie sprawniej dochodzi. Dopóty coś się im nie wykrzaczy.

A tak BTW. Znalazł się trzymacz dla matki? Uśmiech

Ja tak dostałem od hodowcy więc chyba można ale głowy nie dam.

A Ty myślisz że nie chciałem wysłać listem albo paczką?
10 minut tam spędziłem i tłumaczyłem tym babom. spowodowałem poruszenie takie jakbym powiedział, że właśnie przyszedłem tu się wysadzić w powietrze z całym tym urzędem pocztowym...

tak, kolega z forum napisał, że chce tą matkę i dlatego ją chciałem właśnie wysłać... ale tak to jest jak się wysyła pszczoły z centrum Krakowa... tyle, że nie mam dziś innej opcji niż z miasta... Niezdecydowany
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
To jest możliwe tylko usługa Pocztex 24 lub 48 (to godziny w jakiej ma dojść paczka), to osobna spółka w poczcie, zwykle jest osobne okienko.
Cytuj ten post
ja już o wysyłce matek pszczelich wiem wszystko...
i obiecuję nigdy więcej tego nie zrobić Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(30.03.2016, 12:38)MrDrone napisał(a): ja już o wysyłce matek pszczelich wiem wszystko...

Hehe no dobra. Ale w wolnej chwili możesz to opisać jakie skomplikowane procedury trzeba przejść. 
Cytuj ten post
(30.03.2016, 12:39)Borówka napisał(a):
(30.03.2016, 12:38)MrDrone napisał(a): ja już o wysyłce matek pszczelich wiem wszystko...

Hehe no dobra. Ale w wolnej chwili możesz to opisać jakie skomplikowane procedury trzeba przejść. 

najpierw trzeba się wkurzyć w jednym urzędzie pocztowym...
potem trzeba iść do innego żeby okazało się, że w tamtym mieli rację (z puntku widzenia przepisów poczty - co nie znaczy, że 90% matek jest nadawanych inaczej i wszystko jest ok)...
potem trzeba dziurawić kopertę bąbelkową jakimiś starymi powykrzywianymi nożyczkami, bo oni twierdzą, że lepiej jak się pszczoła udusi i zaparzy w folii niż jakby coś zgniotło klateczkę w normalnej kopercie (mam nadzieję, że faktycznie się nie udusi, ale koperta wygląda jak jesień średniowiecza).
potem płacisz 35,60 za wysyłkę jednej lichej matki...

łącznie marnujesz na to jakieś 1,5 - 2 godziny...

no i  sumie tyle Oczko
Cytuj ten post
(30.03.2016, 12:43)MrDrone napisał(a): potem płacisz 35,60 za wysyłkę jednej lichej matki...

łącznie marnujesz na to jakieś 1,5 - 2 godziny...

Jakiej lichej ? Od prawie roku twierdzisz, że jest super i że warto o nią walczyć a teraz co ???
Szkoda Ci monet i 2 godzin czasu ??? Oczko

p.s. Jak byś słuchał mądrych ludzi to byś miał problem z głowy już rok temu Uśmiech
Cytuj ten post
Szymon, powtarzam Ci, że nie dostała należytej szansy - ale i tak przetrwała Oczko
jakbym uznał, że jest tego nie warta to bym monety nie zapłacił. ale jest warta każdych pieniędzy! Oczko wszyscy to wiedzą! Oczko

... co nie zmienia faktu, że następnym razem pozwolę działać selekcji naturalnej... hehe Oczko

ps. aha... do bonusów tej wysyłki to dodam jeszcze, że się żona obraziła, że męczę pszczoły w tej klateczce... Oczko ... co poniekąd jest prawdą...
Cytuj ten post
(30.03.2016, 12:58)MrDrone napisał(a): ps. aha... do bonusów tej wysyłki to dodam jeszcze, że się żona obraziła, że męczę pszczoły w tej klateczce... Oczko ... co poniekąd jest prawdą...
trzeba było wysłać razem z ulem...
Cytuj ten post
Zna ktoś szczegóły TEJ oferty ?
Cytuj ten post
Cytat:"Przesyłka 14 zł i mało tego przysyłają ci za free naklejki do oklejania pudełek. Ja sprawdzę tego kuriera bo za tą samą kasę, przyjedzie mi po przesyłkę do domu, dostawa w 24 h do zamawiającego."
Cytuj ten post
(29.04.2016, 07:32)Krzyżak napisał(a):
Cytat:"Przesyłka 14 zł i mało tego przysyłają ci za free naklejki do oklejania pudełek. Ja sprawdzę tego kuriera bo za tą samą kasę, przyjedzie mi po przesyłkę do domu, dostawa w 24 h do zamawiającego."

Fajnie? Chyba fajnie.
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
Wygląda o niebo lepiej od Poczty Polskiej
Cytuj ten post
W temacie poczty dzis mialem Bareje. Jakis blad w emonitoringu. Klient czeka od 2 tyg. Poszedlem reklamowac. Przy okazji ponarzekalem, ze czesto kurier nie zostawia awizo albo nie chce mi sie dzwonic jak ktos jest i odrazu wrzuca wczesniej wystawione awizo. Pani okienka grzecznie i szczerze: prosze pana to sie bedzie zdarzalo nagmiennie. Hehe uslugi niedawno podrozaly a jakosc spadla. Pieknie

Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu Tapatalka
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post
(28.04.2016, 21:31)Krzyżak napisał(a): Zna ktoś szczegóły TEJ oferty ?

Sprawdzał ktoś tę firmę i tę opcję?
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post