window hive
https://www.youtube.com/watch?v=CJ4fAzlNElo&feature=youtu.be
Cytuj ten post
Za rok muszę tak mieć Uśmiech

Cytuj ten post
Zastanawiam się jak jest z obsługą takich uli? Zasiedlane, ewentualne interwencje...
Cytuj ten post
Wynosisz na dwór robisz co trzeba i wracasz. Pszczoła, która przy pracach wyleciała z ula wraca do niego rurą wylotkową. Generalnie to nie ma za bardzo co tam robić. Dodajesz tylko korpusy albo odbierasz zaczerwione ramki, żeby rodzina nie weszła w stan rojowy.
Można by zrobić taki jeden wielki ulik weselny na 100 komór na małe ramki weselne.
W każdej komorze rodzinka z matką. Na wiosnę sprzedajesz takie matule po 100 zł lub poddajesz do wczesnych odkładów.
Cytuj ten post
(11.11.2016, 10:33)Krzyżak napisał(a): Wynosisz na dwór robisz co trzeba i wracasz. Pszczoła, która przy pracach wyleciała z ula wraca do niego rurą wylotkową. Generalnie to nie ma za bardzo co tam robić. Dodajesz tylko korpusy albo odbierasz zaczerwione ramki, żeby rodzina nie weszła w stan rojowy.
Można by zrobić taki jeden wielki ulik weselny na 100 komór na małe ramki weselne.
W każdej komorze rodzinka z matką. Na wiosnę sprzedajesz takie matule po 100 zł lub poddajesz do wczesnych odkładów.
Bardziej by mi się podobał taki z dziką zabudową. To chyba nie jest przeznaczone do użytkowania tylko do czerpania satysfakcji z możliwości ciągłej, bliskiej obserwacji.
Cytuj ten post
(11.11.2016, 10:33)Krzyżak napisał(a): Wynosisz na dwór robisz co trzeba i wracasz. Pszczoła, która przy pracach wyleciała z ula wraca do niego rurą wylotkową. Generalnie to nie ma za bardzo co tam robić. Dodajesz tylko korpusy albo odbierasz zaczerwione ramki, żeby rodzina nie weszła w stan rojowy.
Autor tego filmiku tak nie robi. Nie wynosi. Mozna zobaczyc na innych filmikach jak to robi. Generalnie kontrukcja ula pozwala mu na odczepianie ramek bez wypuszczania pszczol.

Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu Tapatalka
Cytuj ten post
(11.11.2016, 10:33)Krzyżak napisał(a): Wynosisz na dwór robisz co trzeba i wracasz. 

.... a we dworze to nie pożądlą Hrabiego?...
Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Człowiek się rozwinął:

https://www.youtube.com/watch?v=o3EC6n_IZdM

Ciekawe jest to, że pomimo cieplejszego klimatu w gnieździe i tak nie czerwią orientując się po pogodzie na zewnątrz.
Według mnie to wspiera teorie o potrzebie hodowli do TF naturalnych pszczół które same rozpoznają kiedy należy przestać i zaczynać czerwić najlepiej a nie dlatego, że ich ktoś zamknie w izolatorze czy odsłoni / zakryje dennicę. Czy w takim razie naturalnym mechanizmem ważniejszym nie jest pogodna i jej pewnie przewidywania na przyszłość na zewnątrz a nie temp. wewnątrz?
Cytuj ten post
(12.11.2016, 11:40)Borówka napisał(a): Człowiek się rozwinął:

https://www.youtube.com/watch?v=o3EC6n_IZdM

Ciekawe jest to, że pomimo cieplejszego klimatu w gnieździe i tak nie czerwią orientując się po pogodzie na zewnątrz.
Według mnie to wspiera teorie o potrzebie hodowli do TF naturalnych pszczół które same rozpoznają kiedy należy przestać i zaczynać czerwić najlepiej a nie dlatego, że ich ktoś zamknie w izolatorze czy odsłoni / zakryje dennicę. Czy w takim razie naturalnym mechanizmem ważniejszym nie jest pogodna i jej pewnie przewidywania na przyszłość na zewnątrz a nie temp. wewnątrz?

a to nie jest ten sam film co powyżej?
Cytuj ten post
(12.11.2016, 12:15)emzarek napisał(a): a to nie jest ten sam film co powyżej?

Rzeczywiście ten sam. Nieśmiały
Cytuj ten post
Tu jest pokazane jak manipuluje bez wypuszczania pszczół na chatę

Cytuj ten post
(12.11.2016, 12:27)emzarek napisał(a): Tu jest pokazane jak manipuluje bez wypuszczania pszczół na chatę

Genialne w swej prostocie. W wolnej chwili robię taki i negocjuje z żoną gdzie by mógł stać Uśmiech
Cytuj ten post
(12.11.2016, 13:19)Krzyżak napisał(a):
(12.11.2016, 12:27)emzarek napisał(a): Tu jest pokazane jak manipuluje bez wypuszczania pszczół na chatę

Genialne w swej prostocie. W wolnej chwili robię taki i negocjuje z żoną gdzie by mógł stać Uśmiech

Genialną to ma cenę za zestaw trzech ramek Oczko
http://windowbee.com/oferta/
Cytuj ten post
No grudo przesadził Uśmiech
Kosztem tam jest tylko plexi. Tych płaskowników z nierdzewki może w ogóle nie być.
Da się zrobić bez nich.
Cytuj ten post
(12.11.2016, 13:51)Krzyżak napisał(a): No grudo przesadził Uśmiech
Kosztem tam jest tylko plexi. Tych płaskowników z nierdzewki może w ogóle nie być.
Da się zrobić bez nich.

Rób konkurencję. Ja kupiłbym pewno taniej. Uśmiech
Cytuj ten post
(12.11.2016, 13:52)Borówka napisał(a):
Da się zrobić bez nich.

Ja się dołączam. Nie chce mi się tego rozplanowywawać, chętnie pójdę na gotowe jeżeli cena nie będzie z kosmosu Uśmiech
Cytuj ten post
Da się zrobić bez nich.

Dla siebie nie mam czasu zrobić a Ty chcesz mnie w produkcję wpakować Uśmiech
Cytuj ten post
(12.11.2016, 13:55)Krzyżak napisał(a):
Da się zrobić bez nich.

Chcę żebyś zarabiał pieniądze na tym co sprawia Ci przyjemność. Uśmiech
Cytuj ten post
ja też chcę Duży uśmiech hehe PROSIMY ZRÓB WIĘCEJ I SPRZEDAJ NAM ! Uśmiech
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
(12.11.2016, 13:59)Modliszqa napisał(a): ja też chcę Duży uśmiech hehe PROSIMY ZRÓB WIĘCEJ I SPRZEDAJ NAM ! Uśmiech

Myślę, ze możemy zapłacić 50% zaliczki. Może to będzie motorem do otwarcia małej produkcji. Później założysz stronę-sklep podłączysz pod firmę budowlaną gdzie pracujesz i pójdzie jakoś. Zresztą umówmy się możesz zrobić to już narzędziami które masz więc wiele nie ryzykujesz. Nawet czasu nie bo te pierwsze egzemplarze-prototypy my kupimy. Później możesz robić jak będzie zamówienie.
Cytuj ten post
To jest genialny produkt dla każdej pracowni biologicznej w szkole. Pomyśl jakie się otwierają przed tobą rynki zbytu...
Cytuj ten post
Nooo Uśmiech
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
Koszt zrobienia czegoś dla siebie a życie z takie produktu to dwie różne sprawy.
Jak zrobię sobie i będzie działał to wtedy możemy dopiero o czymś rozmawiać Uśmiech
Cytuj ten post
(12.11.2016, 14:04)Krzyżak napisał(a): Koszt zrobienia czegoś dla siebie a życie z takie produktu to dwie różne sprawy.
Jak zrobię sobie i będzie działał to wtedy możemy dopiero o czymś rozmawiać Uśmiech

Odrazu zycie.... dorabianie najpierw.

Jest zlecenie bierzesz urlop ze stałej pracy i robisz. Cenę masz ustawioną tak, że opłaca Ci się brać urlop. W teorii proste hehe. Oczko
Cytuj ten post
(12.11.2016, 14:03)emzarek napisał(a): To jest genialny produkt dla każdej pracowni biologicznej w szkole. Pomyśl jakie się otwierają przed tobą rynki zbytu...

Plus usługa osadzenia tam pszczół i dwa razy do roku wizyty kontrolne z podebraniem miodu z poczęstunkiem dla dzieci.
Najpierw opanowany Toruń i okolice. Później pracownicy, filie i cała Polska. Uśmiech
Cytuj ten post
Takkkkk, a doba ma 48h Oczko
Cytuj ten post
(12.11.2016, 13:55)Krzyżak napisał(a):
Da się zrobić bez nich.

nie marudź tylko rób.
ja zamawiam na 18tkę Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(12.11.2016, 16:32)MrDrone napisał(a): nie marudź tylko rób.
Byłem przekonany, że jesteś starszy. Jak to się człowiek może pomylić Oczko
Cytuj ten post
(12.11.2016, 16:45)emzarek napisał(a):
(12.11.2016, 16:32)MrDrone napisał(a): nie marudź tylko rób.
Byłem przekonany, że jesteś starszy. Jak to się człowiek może pomylić Oczko

No wiesz zawód stresujący i zła dieta Oczko
Cytuj ten post
hehehe Oczko
zmieniliście temat i Szymon nie zrobi Oczko
Cytuj ten post