window hive
Człowiek chce za to na PLN ok. 760 zł.
Ile jesteście gotowi zapłacić aby Szymona zmobilizować?
Cytuj ten post
Jaka jest największa dopuszczalna szczelina między szybami z poszczególnych pięter tak, żeby pszczoły nie wyłaziły na zewnątrz?
Cytuj ten post
(12.11.2016, 17:12)emzarek napisał(a): Jaka jest największa dopuszczalna szczelina między szybami z poszczególnych pięter tak, żeby pszczoły nie wyłaziły na zewnątrz?

przez 3 mm nie wyjdą chyba. ale lepiej byłoby na 0,5 - 1 mm zrobić.
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(12.11.2016, 17:12)Borówka napisał(a): Człowiek chce za to na PLN ok. 760 zł.
Ile jesteście gotowi zapłacić aby Szymona zmobilizować?

Opanuj się Uśmiech

(12.11.2016, 17:12)emzarek napisał(a): Jaka jest największa dopuszczalna szczelina między szybami z poszczególnych pięter tak, żeby pszczoły nie wyłaziły na zewnątrz?

Myślę że nie więcej jak 3,5mm ale wystarczy jak będzie 2-2,5 mm.
Cytuj ten post
(12.11.2016, 17:14)MrDrone napisał(a):

przez 3 mm nie wyjdą chyba. ale lepiej byłoby na 0,5 - 1 mm zrobić.

musi być na tyle szerokie żeby wlazły dwa izolatory...
Cytuj ten post
Ma ktoś pojęcie jaka powinna być grubość szyby z pleksi, żeby było to w miarę sztywne i stabilne?
Mam już prawie pełen obraz i mogę przystąpić do budowy prototypu. Co też choroba robi z ludźmi... Z nudów już mi mózg szaleje.
Cytuj ten post
(12.11.2016, 17:46)emzarek napisał(a): Ma ktoś pojęcie jaka powinna być grubość szyby z pleksi, żeby było to w miarę sztywne i stabilne?
Mam już prawie pełen obraz i mogę przystąpić do budowy prototypu. Co też choroba robi z ludźmi... Z nudów już mi mózg szaleje.

Zamów u polbarta gotowy ul na gotową ramkę i już.
Cytuj ten post
jeżeli oprawisz to dookoła w listewki to wystarczy 2 mm, ta grubości 5 mm nie wymaga usztywniania przy tej powierzchni.
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
(12.11.2016, 17:55)marbert napisał(a): Zamów u polbarta gotowy ul na gotową ramkę i już.
Cały czas rozmawiamy o konstrukcji takiej jak powyżej.  Nie ulik na jedną ramkę na pokazy tylko pełny ul do postawienia wewnątrz domu i całorocznej obserwacji i apiterapii Uśmiech
Cytuj ten post