Bez węzy, na dziko
Patrzę i patrzę i nie mogę wykombinować konstrukcji miodarki, która takie plastry odwiruje Oczko
Cytuj ten post
to będzie prawdopodobnie coś jak to: https://news.uchicago.edu/sites/default/files/images/image/20151119/ubjkqhwesf2832720151119.jpg
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(11.11.2016, 18:40)bonluk napisał(a):
(11.11.2016, 18:08)Borówka napisał(a): Od znajomej.

Niech mi ktoś powie, że węza i "równa równość" "równoległości", odległości, kątów, komórek są lepsze. Uśmiech
Nie ma takiej opcji.

ale to jej pszczół ddzieło czy zdjęcie z internetu..? 

jej
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
to piękna sprawa... chyba bylo to pod daszkiem?
Cytuj ten post
(11.11.2016, 18:40)Krzyżak napisał(a): Patrzę i patrzę i nie mogę wykombinować konstrukcji miodarki, która takie plastry odwiruje Oczko

A ten Ci się podobał Szymon.

http://forum.wolnepszczoly.org/showthread.php?tid=441&pid=10448#pid10448
Cytuj ten post
Każda dzika zabudowa mi się podoba. U mnie w Langstrocie zrobiły kiedyś tak:

[Obrazek: attachment.php?aid=738]

Załączone pliki Miniatury

Cytuj ten post
(11.11.2016, 18:40)Krzyżak napisał(a): Patrzę i patrzę i nie mogę wykombinować konstrukcji miodarki, która takie plastry odwiruje Oczko

[attachment=746] może coś takiego, za jakiś czas chciałbym pokombinować z kuszkami, więc będzie takie coś stało w pracowni. 
Cytuj ten post
Eeeeeee to zwykła wyciskarka do odsklepin.
Cytuj ten post
Może i zwykła ale 50 kg na godzinę wciśnie, również z plastrów,nie wspominając o wszystkich owocach i warzywach które będę chciał upłynnić. Proste to dobre.
Cytuj ten post
(14.11.2016, 11:12)Krzyżak napisał(a): Eeeeeee to zwykła wyciskarka do odsklepin.
No to może "La Moulimiel"?
[Obrazek: 560.jpg]
I chyba trochę taniej?
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
genialne to urządzenie! kto to zrobi dla nas? Oczko myślę, że klienci będą. Szymon, po ile zrobisz? hehe Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(14.11.2016, 12:42)MrDrone napisał(a): genialne to urządzenie! kto to zrobi dla nas? Oczko myślę, że klienci będą. Szymon, po ile zrobisz? hehe Oczko

Ciekawe, z czego on to robi - u nas nierdzewkę trzyma się w stanie błyszczącym, aby każdy wiedział, że nie z byle ocynku spawane... Nawet u nas trudno będzie chyba przebić 2000 zeta z wysyłką.
Cytuj ten post
stara frania, zmienić wałki do wyciskania i już Oczko
Cytuj ten post
Rozumiem, że kładziemy korpus na górze, kręcimy korbka a na dole wyskakuje słoiczek z miodem a z boku wysuwa się matka w klateczce Oczko
Cytuj ten post
O Matko. Ten Francuz w pokazowym filmiku dotyka plastry rękami zostawiając na nim bakterie.
Cytuj ten post
(14.11.2016, 12:53)Borówka napisał(a): O Matko. Ten Francuz w pokazowym filmiku dotyka plastry rękami zostawiając na nim bakterie.

na pewno umył ręce dobrym szpitalnym detergentem.
Cytuj ten post
(14.11.2016, 12:48)MrDrone napisał(a): stara frania, zmienić wałki do wyciskania i już Oczko

Mam pomysła: śrutownik. Nie ma co linkować, ale stare śrutowniki można za 200-300 zeta kupić. 2 walce rozdrabniające, lej podający i jazda Oczko
Cytuj ten post
(14.11.2016, 14:20)flamenco108 napisał(a):
(14.11.2016, 12:48)MrDrone napisał(a): stara frania, zmienić wałki do wyciskania i już Oczko

Mam pomysła: śrutownik. Nie ma co linkować, ale stare śrutowniki można za 200-300 zeta kupić. 2 walce rozdrabniające, lej podający i jazda Oczko

Tylko wszystko ze zwykłej stali czy żeliwia?

To po każdej robicie katorżnicza robota w umyciu, osuszeniu i zabezpieczeniu tłuszczem każdego zagłębienia.

Chyba, że emalią do celów spożywczych pomalowane.
Cytuj ten post
(14.11.2016, 14:21)Borówka napisał(a):
(14.11.2016, 14:20)flamenco108 napisał(a):

Tylko wszystko ze zwykłej stali czy żeliwia?
To po każdej robicie katorżnicza robota w umyciu, osuszeniu i zabezpieczeniu tłuszczem każdego zagłębienia.
Chyba, że emalią do celów spożywczych pomalowane.
Eee... To taniej jednak wychodzi zamówić we Francji... A mycie to najlepiej pszczołom zostawić.
Cytuj ten post
Durszlak + tłuczek do ziemniaków. taniej się nie da Uśmiech. Chyba że na ukrainie Uśmiech
Cytuj ten post
Dość ciekawe i fajne. Ciekawe ilu trzymaczy / dziadków taki robi? Ul. WZ Uśmiech

Cytuj ten post
Wywiad z Dr. David'em Heaf'em pszczelarzem nieleczącym hobbystą od 2007 i biochemikiem specjalizujący się w biochemii gleby z zawodu. Ciekawe podaje argumenty o węzy i ramkach choć powołuje się na kogoś innego. O węzy nie będę wyłuszczał bo to już znana argumentacja. Pisze jednakże o wadach ramek jako by nie przekazywały należycie wibracji które wykorzystują pszczoły kiedy plastry są przytwierdzone do wiszących ram ula których drewno tłumi te sygnały komunikacji.

One example is that bees on comb started with foundation in frames eventually generally try to free the bottom and sides of the comb from the frame to leave a gap. Jürgen Tautz in his Buzz About Bees argues that the bees are trying to restore the vibratory and therefore acoustic communication properties of the comb which they use as a kind of 'telephone network'. The wood of the frame impairs such vibration.

http://www.buzzaboutbees.net/the-bee-friendly-beekeeper.html
Cytuj ten post
https://youtu.be/A_Yx755y09Q

Pieknie widac jak woszczarki pracuja. Rowno.
Cytuj ten post
https://youtu.be/38SPvuWvVkc

A tu jeszcze jedna metoda na sklonienie pszczol do prostych plastrow.
Mamy wiec:
1. Piramidki a raczej trojkaty
2. Metode Davida Heafa ze starterem z oblanego wosku pionowo
3. Pionowa listewke na gorze
4. Startery z paskow wezy
5. Linia z wosku
6. Pionowo przymocowana cienka listewka ja na tym filmie
7. Pionowo przymocowane patyczki
8. Przybicie beleczki odstepnikowej jako prowadnica
9. Wsadzenie zwyklej ramki pomiedzy plastry lub zatwor

Cos pominalem?
Cytuj ten post
Kuba jest jeszcze wstawienie ramki z wyciętym suszem i pozostawionymi komórkami... lub wycięte paski suszu i przyklejone na wosk tak chyba Przemek robił...
Ja stosuje głownie wycięcie suszu i pozostawienie kilku rzędów komórek lub puste ramki między odbudowane...
Cytuj ten post
Fakt, ja tez stosuje resztki suszu. Zauwazylem, ze pszczoly ida za linia nawet jak sa tylko resztki plastra czyli albo jeden rzad komorek lub tylko same zaczatki pierwszego rzedu. Wyprobuj i tak. Ta metoda ma tylko jedna wade. Nie nadaje sie dla nowicjuszy co maja puste ule i brak szuszu. Haha.
Inna sprawa to mam watpliwosci czy lepiej im usunac wosk z ramki po insektycydach czy zostawic starter z takiego odziedziczonego plastra.
Cytuj ten post
stare ramki wycinam do gola więc maja tylko zaznaczony ślad pod górna beleczka... też ładnie budują..
Cytuj ten post
Tu pepik wkleja sobie pędzelkiem.

Cytuj ten post
Testowanie różnych rozwiązań

Cytuj ten post
Smieszny ma akcent heh
Cytuj ten post