Ameryka to dziki kraj :)
Ameryka to dziki kraj. Kto ma broń ten ściąga roje Uśmiech

Cytuj ten post
dobre Uśmiech
Cytuj ten post
U nas się tak zestrzeliwuje szyszki z jodeł...
Cytuj ten post
Sąsiad mój, prawicowiec zatwardziały, stara się o broń, bo chce być myśliwym, niedawno była policja przeprowadzać wywiad środowiskowy, czy można mu dać pozwolenie. Więc w zasadzie gdyby nie przepis że nie wolno strzelać w promieniu 100 od zabudowań, to mógłbym tą metodę wprowadzić u siebie.
Cytuj ten post
nawet rójce nie podarujecie! a niech sobie leci w świat! ech... Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Niezłe.
Na czarnoprochowce nie trzeba zezwolenia.
Np. taki już jest fajny:
http://czarnoprochowce.pl/?pr=1139&n=remington-1858-target-stainless-44-uberti-
Cytuj ten post
Mobilny ul:

Cytuj ten post
Super nowoczesna pasieka wędrowna:-)
Cytuj ten post
myślicie że to było zamierzone? Duży uśmiech
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
NiewykluczoneDuży uśmiech tak dla belki Duży uśmiech
Cytuj ten post
(26.01.2016, 16:27)Przemek napisał(a): Niezłe.
Na czarnoprochowce nie trzeba zezwolenia.
Np. taki już jest fajny:
http://czarnoprochowce.pl/?pr=1139&n=remington-1858-target-stainless-44-uberti-

https://www.youtube.com/watch?v=A9LgSJT-o1c
Cytuj ten post
Widziałem to.
Kumpel bardzo się tym fascynuje.
Fajnie z takiego remingtonka czasem postrzelać, ale arsenał w szafie pancernej to moim zdaniem przegięcie Uśmiech.
Cytuj ten post
(27.01.2016, 15:05)Przemek napisał(a): Widziałem to.
Fajnie z takiego remingtonka czasem postrzelać, ale arsenał w szafie pancernej to moim zdaniem przegięcie Uśmiech.

Jedni hodują dzikie obronne pszczoły a inny kolekcjonują pukawki.
Cytuj ten post
CiekaweDuży uśmiech Idzie z tego jakiegoś Jelenia ustrzelić?Duży uśmiech
Cytuj ten post
(27.01.2016, 15:19)Borówka napisał(a):

Trzymanie dzikich, obronnych pszczół to jeszcze większe przegięcie Uśmiech.

Cytat:Ciekawe Idzie z tego jakiegoś Jelenia ustrzelić?

Nie tylko jelenia, ta broń jest tak samo skuteczna jak współczesna, dłużej tylko trwa ładowanie.
Cytuj ten post
Jednak na nic innego jak jelenie i dziki bym nie startowalDuży uśmiech chyba ze bym przylapal na gorącym uczynku ze mi kradnie ktoś pszczoly albo sprzęty z garazuDuży uśmiech
Cytuj ten post
Jelenie czy dziki - takie samo kłusownictwo
Cytuj ten post
a czym się różni kłusownicstwo od myślistwa? Niczym?Uśmiech
Z tym że myśliwy strzela i do psów krów i innych zwierząt.A potem w tej mafii tłumaczenia że się pomyliłUśmiech
A kłusownik nieUśmiech
Nie zamierzam kłusowaćDuży uśmiech
Pytałem z ciekawościOczko
Cytuj ten post
(27.01.2016, 19:35)Przemek napisał(a):
(27.01.2016, 15:19)Borówka napisał(a):

Trzymanie dzikich, obronnych pszczół to jeszcze większe przegięcie Uśmiech.

Cytat:Ciekawe Idzie z tego jakiegoś Jelenia ustrzelić?

Nie tylko jelenia, ta broń jest tak samo skuteczna jak współczesna, dłużej tylko trwa ładowanie.

A może nawet bardziej bo robi większą dziurę.
Skuteczny może być nawet nóż kuchenny. Pewno w przyszłości pozwolenia na chodzenie maczetę i na nóż będą łaskawie wydawali. Duży uśmiech

Na jelenia i dzika skuteczny jest dobry łuk. U nas niestety nielegalny. Koła myśliwskie za tym powoli lobbują u "miłościwie" nam panujących etatystów. Chociaż przy tej modzie i propagandzie na wege ideologie to ciężko może być
Cytuj ten post
Kusza jest nielegalna, łuk możesz mieć.
Longbow angielski robi dobrą robotę.
Cytuj ten post
(28.01.2016, 10:40)Przemek napisał(a): Kusza jest nielegalna, łuk możesz mieć.
Jeżeli chodzi o prawo łowieckie to zarówno kusza jak i łuk są nielegalne. Legalnie łuk możesz mieć w domu i strzelać sobie do tarczy.
Cytuj ten post
(28.01.2016, 09:24)Borówka napisał(a): Skuteczny może być nawet nóż kuchenny. Pewno w przyszłości pozwolenia na chodzenie maczetę i na nóż będą łaskawie wydawali. Duży uśmiech

Nóż czy maczeta jak ukryte w jakieś pochwie też jest nielegalne.
Chciałem sobie kiedyś wykuć katanę a pochwę zrobić tak żeby wyglądało jak kij tak jak miał koleś w Ślepej furii  ale okazało się ukryte "ostrza" są nielegalne.
Cytuj ten post
(28.01.2016, 11:56)Krzyżak napisał(a):
(28.01.2016, 09:24)Borówka napisał(a): Skuteczny może być nawet nóż kuchenny. Pewno w przyszłości pozwolenia na chodzenie maczetę i na nóż będą łaskawie wydawali. Duży uśmiech

Nóż czy maczeta jak ukryte w jakieś pochwie też jest nielegalne.
Chciałem sobie kiedyś wykuć katanę a pochwę zrobić tak żeby wyglądało jak kij tak jak miał koleś w Ślepej furii  ale okazało się ukryte "ostrza" są nielegalne.

Ale to chyba miejskie tylko ograniczenie albo wszędzie tyle, że po wsi / lasach martwe prawo. W każdym razie niewiele osób przestrzega. Z drugiej strony słyszałem, że po mieście chodzenie na widoku (obnoszenie się) też jest nielegalne. Dopytam.
Cytuj ten post
nielegalne (a raczej wymagające posiadania zezwolenia) jest "ukryte ostrze" czyli w kiju, w parasolce czy gdzieś tam.... teoretycznie maczeta w pochwie nie jest "ukryta". takie "ukryte" ostrza podlegają pod ustawę o broni. jeżeli tak by było jak mówicie to każdy,kto używa maczety na działce miałby z tym problem Oczko a ja na przykład mam maczetę i używam jej na działce. czasem też przemieszczam się z nią na drugą działkę Oczkoto samo byłoby np. z dużym nożem kuchennym.

http://prawo.wyborcza.biz/content/poruszanie-si%C4%99-po-mie%C5%9Bcie-z-niebezpiecznym-narz%C4%99dziem

Cytat:Zgodnie z tym, obowiązek posiadania zezwolenia dotyczy tylko ostrzy ukrytych w przedmiotach, które nie wyglądają jak broń. Miecze, szable i maczety jak broń wyglądają, więc można je całkiem legalnie kupić oraz przewozić w sposób niezagrażający pieszym czy innym uczestnikom ruchu.

natomiast czym innym jest jeszcze samo posiadanie np. maczety w miejscu publiczym. i tu ważny jest "cel posiadania"

Cytat:

Pamiętać jednak należy, iż o ile samo posiadanie i przemieszczanie się z niebezpiecznym narzędziem jest dozwolone, to już jakiekolwiek próby użycia czy też nawet posługiwania się z zamiarem popełnienia czynu zabronionego stanowią wykroczenie.

Zgodnie bowiem z art. 50a kodeksu wykroczeń, kto w miejscu publicznym posiada nóż, maczetę lub inny podobnie niebezpieczny przedmiot, a okoliczności jego posiadania wskazują na zamiar użycia go w celu popełnienia przestępstwa, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3.000 zł. W razie popełnienia powyższego wykroczenia orzeka się przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia, choćby nie stanowiły własności sprawcy.
Cytuj ten post
(28.01.2016, 11:03)emzarek napisał(a):
Jeżeli chodzi o prawo łowieckie to zarówno kusza jak i łuk są nielegalne. Legalnie  łuk możesz mieć w domu i strzelać sobie do tarczy.

Nie miałem na myśli strzelanie do żywych celów, tylko właśnie do tarczy.
Nie znam prawa łowieckiego.

A co jeśli np. zastrzelę dzika w samoobronie? Ktoś wie?
Z roku na rok podchodzą coraz bliżej, sąsiadowi 200 metrów ode mnie zniszczyły warzywniak i zabiły psa, po tym incydencie ogrodził wszystko.
Cytuj ten post
Pytałem znajomych. Teoretycznie pochwa na nóz / maczetę / siekierę nie jest ukryciem.
W lasce ukryty ostrze być nie może. Ale już jak idzie się np. do lasu na outdoor i w plecaku ma się "ukryty" nóż i jednak by się ktoś przyczepił (bo np. nieświadomie szło się koło stadionu gdzie jest mecz) to w 99% przypadkach sąd powinien uniewinnić.
Cytuj ten post
tu nie chodzi o "ukrycie" noża tylko o "ukryte ostrze". lepiej "ukryć" nóż w plecaku niż iść z nim w ręce... bo to w sytuacji nerwowej czy wątpliwej może wzbudzić rozważania "doktorów praw wszelakich". czyli jak nóż będzie w plecaku to nie na 99% tylko na 99.99999% sąd uniewinni. ale jak nóż będzie wbudowany w światełko odblaskowe plecaka to już może być różnie Oczko
Cytuj ten post
(28.01.2016, 15:50)Przemek napisał(a):
Jeżeli chodzi o prawo łowieckie to zarówno kusza jak i łuk są nielegalne. Legalnie  łuk możesz mieć w domu i strzelać sobie do tarczy.

Z roku na rok podchodzą coraz bliżej, sąsiadowi 200 metrów ode mnie zniszczyły warzywniak i zabiły psa, po tym incydencie ogrodził wszystko.
Z łuku???
Cytuj ten post
(28.01.2016, 16:14)Borówka napisał(a): Pytałem znajomych. Teoretycznie pochwa na nóz / maczetę / siekierę nie jest ukryciem.
W lasce ukryty ostrze być nie może. Ale już jak idzie się np. do lasu na outdoor i w plecaku ma się "ukryty" nóż i jednak by się ktoś przyczepił (bo np. nieświadomie szło się koło stadionu gdzie jest mecz) to w 99% przypadkach sąd powinien uniewinnić.

Do noża w plecaku nikt ci się nie przyczepi bo nie ma podstawy prawnej. Co innego jeżeli idziesz ruchliwą ulicą z nożem w ręku...
Cytuj ten post
(28.01.2016, 16:23)emzarek napisał(a):
(28.01.2016, 15:50)Przemek napisał(a):

Z łuku???

A co za problem. Łuk pod kilkoma względami jest skuteczniejszy niż broń palna. Z nowoczesnego łuku można przebić serca dwóch dzików jednym strzałem jak ktoś dobry. Mogę poszukać filmiku jak bardzo chcecie.

Edycja. BTW i te serca będą się nadawały ładnie do zjedzenia w odróżnieniu od serc gdzie ołów porozwala serce na kawałki z fragmentami ołowiu.
Cytuj ten post