Zjazd wiosenny 2016 stowarzyszenia SPN WP
Planujemy w miesiącu kwietniu zrobić kolejny zjazd członków stowarzyszenia oraz przyszłych członków.
Chcielibyśmy dowiedzieć się jaka szacunkowa liczba osób byłaby zainteresowana.
Dlatego osoby chcące pojawić się na zjeździe z możliwością wstąpienia do SPN WP proszone są o informację w tym temacie tak aby określić ilość przewidywanych osób.
Oszacowana ilość potrzebna nam jest do zorganizowania noclegów, wyżywienia itd.

Na temat spotkania:
Spotkania stowarzyszenia są kameralne, na luzie, bez sztywnych planów i konkretnych organizacji.
Omawiamy tematy związane z PN oraz wyruszamy w teren. W tym roku prawdopodobnie odwiedzimy moje pasieki i przejdziemy się w ciekawe miejsca w pobliskim lesie...
Cytuj ten post
Wcześniej już chęć przyjazdu zadeklarowali:
- Bonluk
- Krzyżak
- MrDrone
- Emzarek
- Popszczelony
- Kosz85
- Pasieka "U Bzyla"
Cytuj ten post
Chciałbym się pojawić na spotkaniu. Niestety nie mogę ze względu na pracę być pewnym, że będę mieć taką możliwość. Proszę wstępnie mnie policzyć.
Cytuj ten post
Ja też bym chciał ale ze względu na mój wiek nic niewiadomo.
Cytuj ten post
(29.01.2016, 20:21)Pieteros623 napisał(a): Ja też bym chciał ale ze względu na mój wiek nic niewiadomo.

Piotrek, nie jesteś taki znów stary! Dasz radę Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
To są tylko wstępne szacunki aby lokalowo się dopasować... na razie bez zobowiązań itd.
Chodź warto już sobie przynajmniej weekendy w kwietniu planować wolne... bo zjazd będzie od piątku wieczorem do niedzieli do południa.
Cytuj ten post
Kwiecień jest sezonem u mnie w pracy więc pracuje w weekendy ale może się uda przyjechać bardzo wstępnie deklaruję chęć.
Cytuj ten post
Czy termin 8-10 jest aktualny? Pytam bo wypadł mi termin 15-17 kiedy na pewno nie będę dostępny.
Cytuj ten post
(29.01.2016, 23:04)MirusB napisał(a): Kwiecień jest sezonem u mnie w pracy więc pracuje w weekendy ale może się uda przyjechać bardzo wstępnie deklaruję chęć.

Fajnie se masz, u mnie w pracy jest ciągle sezon Oczko
Cytuj ten post
Sezon oznacza weekend w niedziele i poniedziałek lub czwartek piątek a miesiące bez sezonu to grudzień i styczeń gdzie mam weekendy wolne.
Cytuj ten post
(29.01.2016, 23:32)emzarek napisał(a): Czy termin 8-10 jest aktualny? Pytam bo wypadł mi termin 15-17 kiedy na pewno nie będę dostępny.

Marcin, na razie taki termin wstępnie obowiązuje.

Pamiętajcie co napisał Łukasz - zjazd jest dla członków stowarzyszenia i tych, którzy zadeklarują wstąpienie na tymże zjeździe. Więc wstępna deklaracja do przyjazdu oznacza też wstępną deklarację do wstąpienia do stowarzyszenia.
Oczywiście są to deklaracje wstępne i nikt się nie pogniewa za późniejsze zmiany Uśmiech
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
A jak ze mną? Czy mogę dalej pozoetsć jako nieformalny członek?
Cytuj ten post
Ja nie widzę powodów, żeby tak nie było Uśmiech
Cytuj ten post
(30.01.2016, 06:44)MrDrone napisał(a): Pamiętajcie co napisał Łukasz - zjazd jest dla członków stowarzyszenia i tych, którzy zadeklarują wstąpienie na tymże zjeździe. Więc wstępna deklaracja do przyjazdu oznacza też wstępną deklarację do wstąpienia do stowarzyszenia.
Oczywiście są to deklaracje wstępne i nikt się nie pogniewa za późniejsze zmiany Uśmiech
No to niestety w takim razie nie kwalifikuje się do uczestnictwa w zjeździe. Na obecną chwilę nie spełniam wymogów formalnych żeby wstąpić do stowarzyszenia. W nadchodzącym sezonie będę nad tym pracować ale nie potrafię przewidzieć jak mi to pójdzie Uśmiech
Inna sprawa to z pewnych względów wolałbym, nawet spełniając wymogi, pozostać niezrzeszonym opłacając składkę (nie wiem czy jest taka możliwość ).
Cytuj ten post
(30.01.2016, 09:18)pastaga napisał(a):
(30.01.2016, 06:44)MrDrone napisał(a): Pamiętajcie co napisał Łukasz - zjazd jest dla członków stowarzyszenia i tych, którzy zadeklarują wstąpienie na tymże zjeździe. Więc wstępna deklaracja do przyjazdu oznacza też wstępną deklarację do wstąpienia do stowarzyszenia.
No to niestety w takim razie nie kwalifikuje się do uczestnictwa w zjeździe. Na obecną chwilę nie spełniam wymogów formalnych żeby wstąpić do stowarzyszenia. W nadchodzącym sezonie będę nad tym pracować ale nie potrafię przewidzieć jak mi to pójdzie Uśmiech
Inna sprawa to z pewnych względów wolałbym, nawet spełniając wymogi, pozostać niezrzeszonym opłacając składkę (nie wiem czy jest taka możliwość ).

Adam, jeżeli chcesz wspomagać ten projekt to ja nie widzę powodów, żeby nie wstępować, ale oczywiście nikt Cię nie przymusza, to decyzja indywidualna każdego.

kwestia wymogów formalnych jest kwestią otwartą. my mamy w większości dość twarde własne założenia na pasiekach, ale zapisy formalne stowarzyszenia są dość łagodne i otwierają możliwość wstąpienia osobom, które chcą próbować i przestawiać się na taką gospodarkę - jeżeli deklarujesz taki kierunek to raczej nie ma problemów z wymogami formalnymi. 
Cytuj ten post
(30.01.2016, 09:18)pastaga napisał(a): No to niestety w takim razie nie kwalifikuje się do uczestnictwa w zjeździe. Na obecną chwilę nie spełniam wymogów formalnych żeby wstąpić do stowarzyszenia. W nadchodzącym sezonie będę nad tym pracować ale nie potrafię przewidzieć jak mi to pójdzie Uśmiech

Adam spełniasz kryteria aby być członkiem Stowarzyszenia, bo reguły są bardzo miękkie.
Jeżeli z jakiś powodów zawodowych czy innych nie możesz ogłaszać, że należysz do Stowarzyszenia to nie ma się czego bać. Stowarzyszenie nigdzie nie wykazuje listy członków i nigdzie jej nie podaje do żadnego urzędu.
Praktycznie tylko członkowie Stowarzyszenia wiedzą kto do niego należy. Więc praktycznie każdy z nas jest "cichociemny". Nie łam się tylko zapisuj Uśmiech
Cytuj ten post
(30.01.2016, 09:40)Krzyżak napisał(a):
(30.01.2016, 09:18)pastaga napisał(a): No to niestety w takim razie nie kwalifikuje się do uczestnictwa w zjeździe. Na obecną chwilę nie spełniam wymogów formalnych żeby wstąpić do stowarzyszenia. W nadchodzącym sezonie będę nad tym pracować ale nie potrafię przewidzieć jak mi to pójdzie Uśmiech

Adam spełniasz kryteria aby być członkiem Stowarzyszenia, bo reguły są bardzo miękkie.
Jeżeli z jakiś powodów zawodowych czy innych nie możesz ogłaszać, że należysz do Stowarzyszenia to nie ma się czego bać. Stowarzyszenie nigdzie nie wykazuje listy członków i nigdzie jej nie podaje do żadnego urzędu.
Praktycznie tylko członkowie Stowarzyszenia wiedzą kto do niego należy. Więc praktycznie każdy z nas jest "cichociemny". Nie łam się tylko zapisuj Uśmiech

Dobra przekonałeś mnie, kolejna okazja zostania "cichociemnym" może się nie zdarzyć Uśmiech
Cytuj ten post
Jak nic nie wyskoczy to i ja być może zawitamUśmiech
Co prawda nie obiecuję. Ale to narazie tylko rozeznanieUśmiech
Cytuj ten post
(30.01.2016, 06:44)MrDrone napisał(a):
(29.01.2016, 23:32)emzarek napisał(a): Czy termin 8-10 jest aktualny? Pytam bo wypadł mi termin 15-17 kiedy na pewno nie będę dostępny.

Marcin, na razie taki termin wstępnie obowiązuje.

Pamiętajcie co napisał Łukasz - zjazd jest dla członków stowarzyszenia i tych, którzy zadeklarują wstąpienie na tymże zjeździe. Więc wstępna deklaracja do przyjazdu oznacza też wstępną deklarację do wstąpienia do stowarzyszenia.

Szkoda, miałem nadzieję się pojawić, ale zasady to zasady.
Bez zasad szybko cofnęlibyśmy się do epoki kamienia łupanego.
Cytuj ten post
Sorry panowie (i panie) ale wszystkie weekendy kwietnia mam już obstawione:/
Cytuj ten post
Jeśli chodzi o zjazd, jakby ktoś chciał się zabrać z zachodu (wielkopolskie) to niech da znać, jadę autem raźniej będzie niż samem drałować tyle km... Oczko
--
Pozdrawiam,
Piotr
Cytuj ten post
Ktoś jedzie ze Śląska?
Cytuj ten post
Ja z Mazowieckiego będę startował. Więc jak są chętni to pisacDuży uśmiech
Cytuj ten post
Sprawa mi się komplikuje. Żona ma termin operacji na 4 kwietnia i nie mam pojęcia w jakim będzie stanie 8-10 Smutny Jak nie urok to ...
Cytuj ten post
Marcin, dobrze by było, żebyś Ty był ze względu na projekt Fort Knox... Niezdecydowany choćby na 1 dzień nawet bez noclegów... ale sytuacja jest jaka jest i zapewne obiecać nic nie obiecasz...
z drugiej strony można by rozważyć zmianę terminu (bo na razie i tak były wstępne uzgodnienia), ale jak zaczniemy zmieniać terminy to będzie kłopot... Zawsze komuś coś wypadnie, jak nie temu to temu...
a może tydzień wcześniej? ... dwa tygodnie wcześniej są zdaje się święta...
Niech prezesi decydują. Ja się dostosuję.
Cytuj ten post
Termin raczej zostaje... wstępne rezerwacje już poczynione. Może żona da radę bez męża jeden dzień.... zawsze można teściową przymusic.

Niedługo trzeba będzie składać już pewne deklarację więc warto podopinac sobie sprawy, pozalatwiac wolne, zastępstwa itd.
Cytuj ten post
No to płaćmy zaliczkę i gotowe.
Cytuj ten post
I jak po zjeździe?Duży uśmiech Szumi w głowach?Język Opiszcie co ciekawego ustaliliscieOczko
Następnym razem może dam rade bycUśmiech
Cytuj ten post
Po zjeździe bardzo dobrze... chyba wszyscy zadowoleni i co najważniejsze integracja się udała.
Więcej takich konkretnych informacji będzie na głównej stronie SPN WP...
Planowane jest jesienne spotkanie więc trzeba śledzić forum, stronę aby nie przegapić jak niektórzy przegapili ten zjazd wiosenny...
Cytuj ten post