Langstroth w pełnej krasie
Niech ktoś mi powie, że LN to nie najlepszy ul świata Uśmiech

[Obrazek: 12687869_1651496685103323_59120043476872...e=575FB591]
Cytuj ten post
Szymon musisz nawiązać współprace z Polbartem on wie gdzie takie LN3/4 się kupuje...?
Cytuj ten post
Podobno trzeba postawić ule blisko uczelni wyższych, najlepsze ponoć są wydziały pedagogiki i sztuk pięknych. Tam same takie Langi się "zasiedlają" Uśmiech
Cytuj ten post
Gole dupy miodu nie dają. A nasze dzikusy co najwyżej by je sciely i by popuchly o kilka rozmiarowDuży uśmiech I by wam sie juz tak nie podobalyDuży uśmiech
Cytuj ten post
Ale dupeczki XD
Cytuj ten post
No LN idealny cieszy oko.

[Obrazek: 558109_602128369814136_648124426_n.jpg?o...e=57649DDF]
Cytuj ten post
(18.02.2016, 09:58)Popszczelony napisał(a): No LN idealny cieszy oko.

[Obrazek: 558109_602128369814136_648124426_n.jpg?o...e=57649DDF]

Kingsize dla każdego! Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Stare ule lepsze Język

Nie wygrzewają się bezczynnie a pracują same.

Cytuj ten post
No bajka, Uśmiech
Cytuj ten post
O jejciu ! No miałbym teraz dylemat, czy by nie wyminić mojego najlepszego WP na takiego LN z taaaakim "załącznikiem"... Zdziwko
Cytuj ten post
(23.02.2016, 10:23)Borówka napisał(a): Stare ule lepsze Język

Nie wygrzewają się bezczynnie a pracują same.

A ten to napewno warszawiak. Uśmiech To chyba zostanę przy swoim WP.
Cytuj ten post
(15.02.2016, 08:24)Krzyżak napisał(a): Niech ktoś mi powie, że LN to nie najlepszy ul świata Uśmiech

[Obrazek: 12687869_1651496685103323_59120043476872...e=575FB591]

Przeanalizowałem matematycznie i empirycznie i mi wychodzi że to dadanty Oczko
Cytuj ten post
Hi hi hiii, no Szymon, stydź sie wstydź, taka gafa. Zaślepiony "zalącznikami"... ale pocieszę Cię - nie Ty jeden. Uśmiech Z punktu energetyki, Twoje LN nie przeżyją takiej zdrady, i najprawdopodobniej popełnią samobójstwo. Uśmiech Uśmiech Uśmiech 

Gratuluje marbert-owi dobrego oka i sprawnego umysłu. Uśmiech
Cytuj ten post
(18.03.2016, 03:23)markus napisał(a): Hi hi hiii, no Szymon, stydź sie wstydź, taka gafa. Zaślepiony "zalącznikami"... ale pocieszę Cię - nie Ty jeden. Uśmiech Z punktu energetyki, Twoje LN nie przeżyją takiej zdrady, i najprawdopodobniej popełnią samobójstwo. Uśmiech Uśmiech Uśmiech 

Gratuluje marbert-owi dobrego oka i sprawnego umysłu. Uśmiech

Przeanalizowałem długość mięśni lędzwiowych w stosunku do połowy podstawy "skarbonki". I wychodzi mi że przedstawione osobniczki, pochodzą z nie naturalnie powiękrzonych komórek. Co najmniej 5.4.
Kolega Krzyżak aby dopasować do swojej komórki 4.9 zmodyfikował na obraz. Tak wyszedł mu LN.
Zapomniał jednak sięgnąć do literatury, zwłaszcza Francuskiej. Oczko
Cytuj ten post
To żaden Dadant tylko podwyższony Langstroth tzw. Jumbo.
Langstroth Jumbo to ramka 448x285 mm.
Gdzie by takie dupy na Dadancie usiadły, bez żartów Uśmiech
Cytuj ten post
to musi być Dadant.

W Langstrocie na pewno byłyby pszczoły, bo każdy taki ul jest momentalnie zajmowany przez rójki. One też przecież wiedzą, co jest najlepsze na świecie - głupie nie są.
Więc dziewczyny nie dałyby rady tam usiedzieć bez kapeluszy (o ile pszczoły są łagodne to reszty stroju by nie potrzebowały Oczko )

Logika dowodzi więc, że musi to być inny ul niż Langstroth Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Jak by się dziewczyny odwróciły to byś pszczoły zobaczył.
Pszczoła nie głupia leci /jak facet/ do "miodu" Uśmiech
Cytuj ten post
(18.03.2016, 08:32)Krzyżak napisał(a): Jak by się dziewczyny odwróciły to byś pszczoły zobaczył.

... kurde... chyba że pszczoły hodowlane i można bez kapelusza.... 
przy warszawiaku była przynajmniej w "kapelusie"... Oczko
Cytuj ten post
(18.03.2016, 08:32)Krzyżak napisał(a): Jak by się dziewczyny odwróciły to byś pszczoły zobaczył.

Masz na myśli wylotek tfu znaczy wlotek?
Cytuj ten post
(18.03.2016, 08:50)Borówka napisał(a):

Prawdziwy przykład górnych wlotków, nawet z otworem dla trutni...
Cytuj ten post
(18.03.2016, 08:55)pastaga napisał(a):
(18.03.2016, 08:50)Borówka napisał(a):

Prawdziwy przykład górnych wlotków, nawet z otworem dla trutni...

Mówisz, że u Ciebie te górne wybierają.
Cytuj ten post
Nadal uważam że przyjęliście błędne założenia. W/w zdjęcie jednoznacznie zachęca trutnie do odwiedzana uli. Jeśli by uznać że trutnie po części są jako "błondzący" po okolicy element. Natrafią na dogodne warunki do zasiedlenia. Dlaczego mamy im odbierać możliwość informowania napotkanej partnerki o dogodnej lokalizacji?!. W/wymieniona przecież nie wie o konkurencji.Chyba że założymy że feromony tego Pana zgubią? Jeśli tak to mamy naturalną selekcję i dobór. ( cieniarz )! Wywracanie oczami W innym wypadku należy domniemywać iż Panie się pogodzą i opisane feromony zadziałają destrukcyjnie. Bo przecież brak agresji w naszym mniemaniu je dyskwalifikuje. Nie ... nawet na myśl mi nie przejdzie że feromony dotyczą tych istot z komórki 5.4 (a może i większych) wyklutych, wzajem siebie brrrr. Toż to sodomia.
hm może to żyły wodne ( Krzyżak nie napisał). Może siatka magnetyczna? Może promieniowanie potworności cywilizacyjnych? Może ph wody czy wód podziemnych.

Na pewno to nie dadant 12 stka bo te osobniki musiały by mieć format big ass. Ale też land... jumbo bo musiało by byś bbw big ass Język
Cytuj ten post