Darmowe nasiona do 4 marca! Open Polinator 2016r
(25.03.2016, 23:37)Naturalny Maniek napisał(a): fajnie macie:/
Mi nie dali:/

Maniek daj znać ile potrzebujesz... jak przyjdą to się podzielę 
Cytuj ten post
Ja też mogę się podzielić
Cytuj ten post
Też zgłosiłem chęć tylko nie podałem numeru telefonu, może nie dojść do skutkuSmutny
Cytuj ten post
Z tego Co teraz płacze to też numeru nie podałem.
Cytuj ten post
Pacze
Cytuj ten post
Zatwierdzone .     Piszą że do 15 ma dojść ,chyba tak będzie.
Cytuj ten post
zobaczymy, czy bez numeru telefonu będziemy szczęśliwcami Nieśmiały
Cytuj ten post
Jak podaliście adres do wysyłki to raczej tak... Z resztą dostaliście informacje na pocztę?
Cytuj ten post
Tez dostanę i może będę mieć jeszcze jedne dodatkowe Oczko jakby ktoś nie dostał.

---
Uwaga! Nie mam pszczół, moje opinie są jedynie wynikiem przemyśleń na temat przeczytanych książek i zagranicznych artykułów naukowych.
Cytuj ten post
I do mnie przyszedł mail że do 15 kwietnia maja być.
Cytuj ten post
Właśnie dostałem me ile że proszą o numer telefonu, bo wcześniej nie podałem. Wysłałem.
Cytuj ten post
Haha. Jednak dadzaOczko
Przyszedł mailUśmiech
Ciekawe czego się spodziewacJęzyk
Bo w piątek jade po Facelie do Adama od wezyDuży uśmiech
Gryki już mam trocheDuży uśmiech
I jestem w trakcie przerabiania łąki w pole Duży uśmiech Coś koło 30 arow przy samej pasiece.
A na to muszę w takim razie kolejnej miejscówki szukać..
Cytuj ten post
(30.03.2016, 20:58)Naturalny Maniek napisał(a): Haha. Jednak dadzaOczko
Przyszedł mailUśmiech
Ciekawe czego się spodziewacJęzyk
Bo w piątek jade po Facelie do Adama od wezyDuży uśmiech
Gryki już mam trocheDuży uśmiech
I jestem w trakcie przerabiania łąki w pole Duży uśmiech Coś koło 30 arow przy samej pasiece.
A na to muszę w takim razie kolejnej miejscówki szukać..

Ja ze względu na PN to wolałbym przerobić pole w łąkę. Oczko
Na razie przerabiam trawniki. Inna sprawa, że nudzą mnie trawniki.
Cytuj ten post
Ta łąka była 20 letnia łąka bez kwiatów. Więc trzeba było coś z nią zrobić. Bo trawa wygrała walkę z konczyna i mniszkiem. Dostanie prawdopodobnie Facelie i gryke na swoje barki. Zobaczymy co bedzieJęzyk
Myślę jak przerobić stary ugor bez drzew na ziemi piaszczystej w coś miododajnego. Ale tak bez wjazdu maszyn. Szpadlem nie dam rady niestety tego przekonać.
Cytuj ten post
(03.04.2016, 09:48)Naturalny Maniek napisał(a): Ta łąka była 20 letnia łąka bez kwiatów. Więc trzeba było coś z nią zrobić. Bo trawa wygrała walkę z konczyna i mniszkiem. Dostanie prawdopodobnie Facelie i gryke na swoje barki. Zobaczymy co bedzieJęzyk
Myślę jak przerobić stary ugor bez drzew na ziemi piaszczystej w coś miododajnego. Ale tak bez wjazdu maszyn. Szpadlem nie dam rady niestety tego przekonać.

Jeśli nie chcesz dalej przy tym wiele robić czyli nie być rolnikiem tego pola a stworzyć coś stabilnego to proponuję dosiać też trochę bardziej pierwotnych dzikich mocnych bylin i roślin zielnych, które samodzielnie sobie bez problemu dają radę gdyż bez zabiegów i pielenia pewno też z czasem owo pole zacznie zarastać. A w końcu różnorodność kwiatów sprzyja PN.

Jest taki wątek o dzikich lakach w dziale Baza Pożytkowa. 
Cytuj ten post
ja mam taki piasek na jednej pasiece. Miejscami nie rośnie nic. taka to zapuszczona piaskownica Oczko
ale jak przychodzi maj i czerwiec to łąka jest na zmianę fioletowa i żółta. 2 lata temu jak nie było aż takiej suszy to też było żółtawo w lipcu i sierpniu (jakiś dziurawiec był i jeszcze coś innego, a trochę później nawłoć zwyczajna)
Pszczoły na tym siedzą, ale nie masowo. Widać na tym piachu to kiepsko nektaruje, a z drugiej strony dzięki temu, że jest tam sam piach te rośliny wygrywają konkurencje i nie zagłusza je jakieś inne trawsko.

A w innych miejscach większość z tych dzikich ugorów u mnie albo jest zagłuszona jakimś trawskiem albo porośnięta nawłocią.
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(03.04.2016, 09:55)MrDrone napisał(a): ja mam taki piasek na jednej pasiece. Miejscami nie rośnie nic. taka to zapuszczona piaskownica Oczko
ale jak przychodzi maj i czerwiec to łąka jest na zmianę fioletowa i żółta. 2 lata temu jak nie było aż takiej suszy to też było żółtawo w lipcu i sierpniu (jakiś dziurawiec był i jeszcze coś innego, a trochę później nawłoć zwyczajna)
Pszczoły na tym siedzą, ale nie masowo. Widać na tym piachu to kiepsko nektaruje, a z drugiej strony dzięki temu, że jest tam sam piach te rośliny wygrywają konkurencje i nie zagłusza je jakieś inne trawsko.

A w innych miejscach większość z tych dzikich ugorów u mnie albo jest zagłuszona jakimś trawskiem albo porośnięta nawłocią.

Tam mógłbyś wypróbować tzn. dosiać Żmijowiec pospolity. Widziałem, ze bardzo chętnie i dobrze niektaruje nawet na torowiskach dodatkowo obsypanych kamieniami czy gruzem. Nawet podczas suszy do pewnego momentu. Widocznie korzenie sięgają głęboko.
Cytuj ten post
(03.04.2016, 09:58)Borówka napisał(a):
(03.04.2016, 09:55)MrDrone napisał(a): ja mam taki piasek na jednej pasiece. Miejscami nie rośnie nic. taka to zapuszczona piaskownica Oczko

Tam mógłbyś wypróbować tzn. dosiać Żmijowiec pospolity. Widziałem, ze bardzo chętnie i dobrze niektaruje nawet na torowiskach dodatkowo obsypanych kamieniami czy gruzem. Nawet podczas suszy do pewnego momentu. Widocznie korzenie sięgają głęboko.

a kiedy (i jak) to się wysiewa?
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Ja już mam nasiona Uśmiech

Jest też instrukcja, wysiew na 2-3cm głębokości od kwietnia do 10 maja.

Słonecznik, gryka, len, facelia, ogórecznik i koniczyna perska.
Cytuj ten post
Właśnie odebrałem od kuriera pakę nasion Uśmiech
Jednak nie tylko po ryju można dostać za darmo Uśmiech
Cytuj ten post
(12.04.2016, 13:13)Krzyżak napisał(a): Właśnie odebrałem od kuriera pakę nasion Uśmiech

do mnie też właśnie zadzwonił kurier i szczekanie moich psów w tle chciało mi urwać mózg... Oczko ponoć są. 
na szczęście sąsiad też był w domu Oczko
Cytuj ten post
A własnie, jakby ktoś chciał trochę nasion, a się nie załapał to służę pomocą Uśmiech Bo ja mam do sierpnia jeszcze żyto na polu toteż w tym roku obsieję raczej tylko 1-nym workiem nieużytki w sadzie i przy domu, więc mam jeszcze co najmniej jeden worek w zapasie. Jak się nikt nie zgłosi to będę obsiewać dalszą okolicę, albo zostawię na kolejną wiosnę Oczko
Cytuj ten post
Uśmiech, i do mnie zadzwonił przed 5 min. kurier - niezła synchronizacja
Cytuj ten post
Nie podałem numeru telefonu i może obejść się smakiem, zobaczymy.
Cytuj ten post
A ja próbowałem na krzywulca, po terminie - i się nie udało Smutny
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
(12.04.2016, 13:17)MrDrone napisał(a):
(12.04.2016, 13:13)Krzyżak napisał(a): Właśnie odebrałem od kuriera pakę nasion Uśmiech

do mnie też właśnie zadzwonił kurier i szczekanie moich psów w tle chciało mi urwać mózg... Oczko ponoć są. 

Fajnie macie to poukładane...Ty do pracy, sąsiad do domu...dobrze, że psy go akceptują OczkoOczkoOczko

A w temacie to do mnie też dotarły.
Cytuj ten post
(12.04.2016, 16:14)pastaga napisał(a):

Fajnie macie to poukładane...Ty do pracy, sąsiad do domu...dobrze, że psy go akceptują OczkoOczkoOczko

A do mnie nie :/ Może czytali to forum i zwietrzyli, ze źle wypowiadałem się na temat Syngenty. Oczko
Cytuj ten post
Spoko, do mnie tez jeszcze nie dotarli. W sumie mają czas do 15-ego
Cytuj ten post
(12.04.2016, 16:30)astra napisał(a): Spoko, do mnie tez jeszcze nie dotarli. W sumie mają czas do 15-ego

żartowałem. W sensie nie martwię się.
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post
(12.04.2016, 16:14)pastaga napisał(a):

on był w swoim domu Oczko .... 
Cytuj ten post