"Zabiegi Energetyczne" stosowane w PN
(16.03.2016, 10:55)MN napisał(a): Markus, jak coś z tych "energetycznych cudów" udokumentujesz i udowodnisz - np. w postaci wkładki dennicowej pełnej warrozy, która już w tamtym świecie bytuje sam zacznę to stosować. Zamówię największy pastorał, sól egzorcyzmowaną (lub himalajskąOczko i nawet po wodę święconą do Częstochowy pojadę. Jak nie pokażesz toś taki pszczelarz jak z brochy premier.

By nie zaśmiecać innego tematu, tu przeniosłem. Jedna zasada. Piszemy, ale bez ubliżania i w poszanowaniem.

Co mam udowodnić ?

Ja zrobie tylko trzy rzeczy, i jednej nie bedę robił.

Zrobie: 
1. Na każdym ulu wygraweruje mały krzyżyk i "podkreślę go" olejem egzorcyzmowanym.
2. Wysypie wokół pasieczyska sola egzorcyzmowaną.
3. Zawiozę jedną rójkę do ks. Natanka, by pobłogosławił mi pszczoły, starą rzymską formułą, w łacinie.

Czego nie zrobie:
Nigdy nie zrobie niczego zwiazanego z pszczołami w niedzielę czy dzień swięty.

Czy takie "zabiegi" mieszczą się w ramach PN ? Uśmiech

Teraz możecie liczyć oddechy - od 0 o 10 000, a potem od 10 000 do 0. Uśmiech

A o efektach, będę informował. Uśmiech Oczywiście, kluczowa jest moja wiara, bez niej, projek polegnie na 100%.
Cytuj ten post
Markusie piszesz poważnie czy to już w ramach 1 kwietnia?
Cytuj ten post
A czy można obśmiewać? Czy to już będzie podchodziło pod brak szacunku?
Markusie, żeby twoje działania miały jakąkolwiek wartość poza umocnieniem wiary musisz je przeprowadzić na większej próbie badawczej. Za minimum przyjmuje się 30 obiektów badawczych w każdej kombinacji.
Cytuj ten post
Przy pszczołach chyba mnie wystarczy bo do ocen zazwyczaj grupa 8 rodzin pszczelich jest już wystarczając. Czasami nawet i do 6 się schodzi
Cytuj ten post
Zapewne w ramach wiary Uśmiech Wiara przenosi góry.
Jak to kiedyś mówiono magia to zaawansowana technika.

Jest wiele rzeczy, których nauka nie potrafi wyjaśnić. Jedną z bardziej spektakularnych jest akupunktura, która jest uznawana przez współczesną medycynę, ale jeszcze nikt nie wytłumaczył jak to działa Uśmiech

Obecnie w czasach fizyki kwantowej i odkryciu, że obserwator wpływa na zjawiska samym aktem obserwacji, pewne wcześniejsze prawdy przestają być oczywiste. Jeśli udowodnić, że świadomość poprzez myśl potrafi obserwować, lub wpływać na obserwacje, to mamy krótką drogę do potwierdzenia subtelnego działania całej metafizyki.

Podobnie jest z "energiami", ciało ludzkie świeci, dosłownie i w przenośni, wytwarza całe spektrum fal elektromagnetycznych, również z zakresu widzialnego (tylko takie uwalniane fotony są bardzo bardzo nieliczne). Jeśli ktoś potrafiłby nimi pokierować chociaż półświadomie (poprzez rytuały wiary), wtedy mogą niezauważalnie wpływać na otoczenie i kolejna furtka dla metafizyki.

PS. Jestem raczej racjonalistą, ale mam zaplecze metafizyczne i zdaje sobie sprawę, że wiele rzeczy działa "na wiarę" i co gorsza to działa. Przykładem są odstępstwa generatorów liczb losowych realizowane przez duże ośrodki naukowe, czy eksperymenty reakcji organizmu na nieprzyjemne bodźce wykazujące cechy prekognicji (kilkuset milisekundowe wyprzedzenie bodźca).

Ja Ci Markus kibicuje! Uśmiech
Cytuj ten post
cóż mogę powiedzieć oprócz tego, że 10 000 to za mała liczba Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
markus, przepraszam jeśli poczułeś, że Ci ubliżam, nie taki był mój zamysł. Ja po prostu nie wierzę w te zabobony a stosowanie ich na rodzinach pszczelich uważam za dewocję, to jest dewiację, to jest... a nie ważne.
Cytuj ten post
Oj Łukaszu, to jeszcze nie poznałeś mnie na tyle, by uwierzyć, że dokładnie tak zrobie ? Uśmiech  Oczywiście, nie piszę tego w celach propagandy, bo już bym poległ. Skoro inni mogą stosować wahadełaka, żyły, piramidy itp. dlaczego ja nie mogę stosować Czegoś, co było stosowane przez wieki. A że w dzisiejszych czasach, jest to temat "rodem z Marsa", to już inny problem. Nikomu w taki sopsób krzywdy nie robie, tym bardziej samym pszczołom, bo egzorcyzmawany olej oliwkowy na zwenętrzej stronie ula, pszczłom chyba nie zaszkodzi, nie mówiąc o rozsypanej soli wokół pasieczyska. Uśmiech

Ja wierzę, że wszelkie choroby i szkodniki np. warroza, zgnilec, kilśnica itp. mają dwa źródła. Jedno, z dopustu Bożego, z pododu naszych grzechów, a drugi ma podłoże demoniczne. Kiedy człowiek stara się iść w kierunku Pana Boga, jest nękany przez złe duchy. Zresztą jest wiele cudów, które to udowadniają - naukowo. Np. Gloria Polo - został trafiona przez piorun, miał spalone piersi, narżdy rodne, bo miała założoną miedzianą spirale antykoncepcyjną, i zwęglone stopy. Odrosła jej pierś, nogi "ożyły", narządy rodne podobnie, tak, iż jeszcze chyba córke urodziła. To nie są jakieś bajki wyssane z palca, tyko na to co piszę, są naukowe dowody. Wystarczy tylko w necie pszukać. Tak więc, nie pisze o rzeczach wyssanych z palca.

Ale to mój punkt widzenia. Kto uważa, że to głupty, to jego sprawa. Ja nigogo nie potępiam, jeśli ktoś myśli inaczej niż ja. Ma do tego prwo. Wolnoć Tomku w swoim domku. Uśmiech

Będziesz chciał zobaczyć efekty moich Zabiegów Energetycznych - zobaczysz. No chyba, że uznasz, iż lepiej nie stapać po ziemi psychola. Zresztą już stąpałeś. Uśmiech Ale chyba nie doznałeś ubocznych skutków, bo nadal jesteś normalny. Uśmiech

Życie jest ciekawe. Ciekawe, jest to co widzimy, ale ciekawsze jest to, czego nie widzimy, a co również istnieje. Uśmiech

Jak Koledy z oddechem ? Uśmiech Macie przynajmniej ubaw. Uśmiech
Cytuj ten post
Zdecydowanie to zdrowsze i bardziej PN niż amitraza i kwasy.
Też Ci kibicuje.
Anioł

Kosz. Z wszystkim się zgadzam co napisałeś tylko dla entuzjasty metafizyki oraz wierzącego to nie ma sensu tego badać. Oczko Natomiast radykalny (wierzący) sceptyk metafizyki i tak popełni błąd logiczny IMO.

Nie znam lepszej logicznej krytyki pozytywizmu i aposterioryzmu jak logika teorii poznania Karla Proppera.
Główna cześć definicji:

-" Podstawowa teza pozytywizmu głosi, że jedynie prawdziwą wiedzą jest wiedza naukowa, która może być zdobyta tylko dzięki pozytywnej weryfikacji teorii za pomocą empirycznej metody naukowej."

-"Aposterioryzm, w filozofii stanowisko epistemologiczne, wg którego prawdziwe poznanie dokonuje się wyłącznie w oparciu o uprzednie doświadczenie (a posteriori) i potwierdzone może być tylko poprzez bezpośrednie lub pośrednie odwołania się do owego doświadczenia. Aposterioryzm, stanowiący przeciwieństwo aprioryzmu, jest metodologicznym odpowiednikiem empiryzmu."

Cytat:"Filozofia Poppera wyrosła w dużym stopniu pod wpływem, ale i jednocześnie w opozycji do pozytywizmu logicznego. Zdaniem Poppera pozytywiści logiczni popełniali dwa „kardynalne błędy”:

- chcieli sprowadzić wszelkie naukowe poznanie do postaci logiczno-matematyczno-fizycznej, odrzucając niemal całkowicie wszelkie inne sposoby myślenia,

- całkowicie odrzucali metafizykę, której jednak w praktyce nie sposób odrzucić, gdyż jest ona stałym elementem myślenia ludzkiego i jest także „wszyta” w poglądy pozytywistów logicznych."

wiki
Cytuj ten post
(16.03.2016, 12:37)markus napisał(a): (...) Nikomu w taki sopsób krzywdy nie robie,
(...)

Markus, ja oczywiście też Ci kibicuję, ale muszę przyznać, że czytając to na forum pszczelarskim czuję się trochę tym pokrzywdzony... ale powiedzmy, że na razie będę sobie liczył do 100 000 i mi przejdzie Oczko  dopóki znów nie zaczniesz przeginać. wtedy będę molestował Admina o pewne działania... proszę piszmy o pszczołach, a nie o krzyżykach na korpusach... (no chyba, że ktoś tak oznacza korpusy żeby w razie kradzieży móc je rozpoznać... Oczko )

Cytat:To nie są jakieś bajki wyssane z palca, tyko na to co piszę, są naukowe dowody. Wystarczy tylko w necie pszukać. Tak więc, nie pisze o rzeczach wyssanych z palca.

Markus proszę Cię... Czy Ty czytasz co piszesz? Oczko przeczytaj sam powoli zdanie pierwsze, potem drugie, a potem trzecie i zastanów się co to za źródła "naukowe" do znalezienia w necie... 
W necie też ojciec Natanek twierdzi, że tai chi jest przejawem satanizmu... i chyba nie chcesz powiedzieć, że na takie źródła się powołujesz...?

Krzyżak, pomyśl coś o tym blokowaniu wątków..... wszyscy na tym skorzystamy Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Koledy, ja się nie obrażam. Na mnie możecie pisać, co się wam podoba, byle kulturalnie. Uśmiech
Jeśli, bedziecie obrażać mojego Boga, czy Kościół Chrystusowy, nawet kulturalnie, będę wyrażał swój sprzeciw, ale też z waszym poszanowaniem, bo nie mogę bronić Pana Boga, deptając przy tym godność człowieka, choć nie jest to łatwe, bo mimo wszystko człowiek ma słabą naturę - piszę za siebie.

Ok, chcecie by moja gospodarka miał naukowe tło, spoko. Postaram się mieć 30 rodzin, choć nie wiem, czy dam radę w tym roku, ale napewno bym chciał zazimować te mnimum 8, choć do celów statystycznych, choć z tego co pamietam, powinno być conajmniej 11.

Jakie warunki powinienem spełnić i co powinno być wynikiem finalnym ? Propozycje hipotezy badawczej ?

Nie chce robić z rzeczy  poważnych, cyrku, więc ogranicze się do minimum z informowaniem o sukcesach, natomiast porażkę opiszę ze szczegółami. Jesli wiary mi nie zabraknie, nie będzie takiej potrzeby. Uśmiech

Muszę przyznać, że "dajecie równo" ! Uśmiech Nie łatwo być praktykującym katolikiem z dzisiejszych czasach i kto by pomyslał, że to jeszcze w Polsce. Uśmiech 
Cytuj ten post
Offtop"

Markus

Cytat:"Ma do tego prwo. Wolnoć Tomku w swoim domku."

Pozwól Markusie, że przypomnę Ci polemikę o wolności gospodarczej i poproszę o konsekwencje w myśleniu. Oczko
Dziękuję.
Cytuj ten post
No chwileczke, to już jawna dyskryminacja. Uśmiech Jeszcze nic nie napisałem, a juz agitak przeciw mnie. No no, Bartek, wstydził byś się. Ale nie pękaj, i tak bedziesz jednym z mich guru w PN. Uśmiech Nikogo nie namawiam do drogi krzyżowej, czy modlitwy różańcowej.
Krzyżyk, za ulu w celach identyfilacyjnych, może być, ale w celach zwiazanych z wiarą już nie. Przecież to ten sam krzyżyk ! Bartku, wyluzuj. Chyba nie wyrywasz przydrożnych krzyży, a mój maleńki Ci przeszkadza ? Uśmiech
Cytuj ten post
(16.03.2016, 12:52)markus napisał(a): (...) Ok, chcecie by moja gospodarka miał naukowe tło, spoko. (...)

Markus, nie do końca rozumiesz...
Dla mnie możesz nawet swoją gospodarkę oprzeć na tym, że wierzysz że masz pszczoły, choćbyś realnie nigdy własnym zmysłem wzroku pszczoły nie widział. To jest Twoja sprawa i nic mi (i innym) do tego.

Mi chodzi natomiast o to, do czego wykorzystujesz to forum pszczelarskie. A według mnie wykorzystujesz je do promocji pewnego światopoglądu, którego ja akurat nie przyjmuję, a czuję, że w pewien sposób jest mi narzucany. 

Chętnie posprzeczam się z Tobą w kwestiach wiary, ale nie na tym forum. Może to być na żywo. Jak dasz linka do forum mistycznego, religijnego czy ezoterycznego to chętnie tam się zapiszę i w wolnych chwilach z Tobą o tym podyskutuję (o ile tam dopuszczeni są "wątpiący", którzy jawnie krytykują to co Ty tu wypisujesz).

Więc nie musisz mieć pasieki naukowej, nikt Ci nie każe prowadzić badań i obserwacji - to jest Twoja sprawa. Ja u siebie na pasiece żadnych badań porównawczych nie czynię bo nie widzę takiej potrzeby. Pisz o obserwacjach pszczół, le zanim sięgniesz po wytłumaczenie mistyczne i boga zastanów się czy jest racjonalne i proste wytłumaczenie (np. jak zgnieciesz matkę przez nieuwagę to jej po prostu nie ma i nie ma żadnych powodów twierdzić, że bóg czy szatan kierował Twoją ręką kiedy ją gniotłeś)... na forum pszczelarskim pisz o pszczołach, a nie o światopoglądzie. Powtórzę to co kiedyś pisałem - brałem już udział w jednej takiej dyskusji tutaj i dobrze się to nie skończyło. a po co?

To jest moje osobiste zdanie. Pewnie część osób go popiera, może część nie.  
Cytuj ten post
Cytat:"nie mówiąc o rozsypanej soli wokół pasieczyska."

A co to za sól się używa przy Rzymsko-katolickich egzorcyzmach?

Ostatnio oglądałem dobry dokument o egzorcyzmach na łonie tego wyznania ale nie było nic o soli akurat. Co to za sól w sensie materialnym?
Jeśli to jakaś dobra nierafinowana sól kamienna to ja bym im dawał w poidełku lub podczas podkarmiania podobnie jak sam zrobiłem z solą himalajską. Duży uśmiech Będziesz miał wtedy dwa w jednym.
Cytuj ten post
Chwilka, ustalmy jedno, albo temat ciagniemy dalej, jeśli są ciekawscy i chętni - Ci, który nie są, mogą poprostu na niego nie wchodzić. Albo, nie ma co. A ja najzwyczajnie będe robił swoje, nie informując nikogo.

Z drugiej strony, skoro inny "energetycy" moga pisać, nawet o zjednoczeniu umysłów pszczelarza i pszczół, daleczego ja mam nie pisać o swoich "Energiach" ? Równi i równiejsi ? Dajcie szanse nawet psycholom - piszę za siebie.

Co do dowodów naukowych związanych z Glorią Polo...nie ma ich w necie ? Jest mnóstwo ! Ale linków nie bedę zamieszczał. Kto chce, sam sobie znajdzie.
Cytuj ten post
(16.03.2016, 13:02)markus napisał(a): Krzyżyk, za ulu w celach identyfilacyjnych, może być, ale w celach zwiazanych z wiarą już nie. Przecież to ten sam krzyżyk ! Bartku, wyluzuj. Chyba nie wyrywasz przydrożnych krzyży, a mój maleńki Ci przeszkadza ? Uśmiech

Markus, źle mnie zrozumiałeś. 
rób sobie nawet krzyżyk pożerający gwiazdę dawida lub półksiężyc. Mi nic do tego!
jeszcze raz napiszę: chodzi nie o to co robisz u siebie (rób co chcesz i ja Cię wspieram w tym, bo to Twoja sprawa. możesz zmówić różaniec przed każdym otwarciem daszka i mnie to nie oburza) tylko o to jakie treści propagujesz na forum pszczelarskim (i to mnie już oburza Oczko ). 
Cytuj ten post
(16.03.2016, 13:11)Borówka napisał(a):

Ostatnio oglądałem dobry dokument o egzorcyzmach na łonie tego wyznania ale nie było nic o soli akurat. Co to za sól w sensie materialnym?
Jeśli to jakaś dobra nierafinowana sól kamienna to ja bym im dawał w poidełku lub podczas podkarmiania podobnie jak sam zrobiłem z solą himalajską. Duży uśmiech Będziesz miał wtedy dwa w jednym.

Ale sobie żarty stroicie. Fizycznie, to ta sama sól, co kuchenna, ale fizycznie. A różni się tym, że osoba opetana ją nie zje, zwykłą tak. I chroni bardzo skutecznie przed demonami, urokami itp. Np, zaklęcia vodu, sa bezskuteczne. Niewierzącego potrafią wykończyć, nie tylko zdrowotnie, ale i fizycznie - doprowadzić do śmierci.
Cytuj ten post
Po pierwsze to je Hyde park Uśmiech Czyli żadnego blokowania, dopóki nie jest to temat sprzeczny z prawem.

Po drugie, bądźcie trochę bardziej otwarci. Wiem, że to ciężkie, bo większość z nas kwestionuje nawet naukę wyszukując błędy logiczne itd... ale może to powinno wam to otworzyć również oczy Uśmiech Nauka się myli i lubi wpasowywać się w istniejące teorie, a nie pasujące wyniki wyrzucać do kosza.

Poza tym jak wspomniałem wcześniej, nauka powoli udowadnia również rzeczy o których metafizyka mówiła od dawna - jak np zbawienny wpływ medytacji na człowieka. Przy czym wciąż nie potrafi powiedzieć jakim cudem w medytacji Tummo buddyjscy mnisi potrafią tak zwiększyć temperaturę swojego ciała - co jest naukowo zmierzone przez wiele instytutów badawczych.
Zaakceptujcie, że nauka nie potrafi wszystkiego wytłumaczyć. I wiele rzeczy pozostaje do odkrycia.
Nie obalajcie czegoś, tylko dlatego, że brzmi niedorzecznie - jak kogoś interesuje obalenie, to trzeba sięgnąć do źródeł.

To jest piękna analogia do pszczelarstwa naturalnego - nie działa bo nie - bo brzmi nie dorzecznie, przecież trzeba leczyć Oczko

Nikt nie każe wam tego stosować, szanujcie dziwactwa i poglądy innych.
Cytuj ten post
markus, jestem za tym, by ten wątek nie został zamknięty. Pisz co robiłeś i jaki był efekt. Nie musi to być 30, 11, 6 czy nawet 666 rodzin pszczelich. Wg mnie mogą być 2. Nawet 1 będzie dobrze. O ile... pokażesz - udowodnić, że twoje święte metody wybiją warrozę i uleczą rodzinę z wszelkiego plugastwa zacznę w nie wierzyć.
Cytuj ten post
(16.03.2016, 13:17)markus napisał(a):
(16.03.2016, 13:11)Borówka napisał(a):

Ale sobie żarty stroicie. Fizycznie, to ta sama sól, co kuchenna, ale fizycznie. A różni się tym, że osoba opetana ją nie zje, zwykłą tak. I chroni bardzo skutecznie przed demonami, urokami itp. Np, zaklęcia vodu, sa bezskuteczne. Niewierzącego potrafią wykończyć, nie tylko zdrowotnie, ale i fizycznie - doprowadzić do śmierci.

Markusie nie robię sobie żartów. Sól kuchenna soli kuchennej nie równa. Bo może być czysty chlorek sodu z dodatkiem jodku lub bez otrzymywany syntetycznie jak i sól kamienna lub morska jako dzieło natury złożona z nie tylko z chlorku sodu ale różnych soli i taka ma działanie lepsze.
Tutaj filmik jak podaje rodzinom sól.

https://www.youtube.com/watch?v=9xIJITjjNTY
Cytuj ten post
Dobra, nie ma co, skoro to taki problem !
Cytuj ten post
Szanowanie, szanowanie to każdy rozumie. Tylko niech to będą treści pszczelarskie a nie ideologie czy wyznania wiary. Od tego są inne fora i inne strony.
Markusie przekazuj swoje pomysły pod kątem pszczelarskim a nie kątem wiary... Z chęcią poczytam jak to w sezonie będzie działać tylko, czy można to w jakiś sposób sprawdzić, że przez takie działania jest tak a nie inaczej... chyba nie więc takie placebo pszczelarskie które działa bardziej na pszczelarza jak na pszczoły...
Cytuj ten post
(16.03.2016, 13:22)MN napisał(a): markus, jestem za tym, by ten wątek nie został zamknięty. Pisz co robiłeś i jaki był efekt. Nie musi to być 30, 11, 6 czy nawet 666 rodzin pszczelich. Wg mnie mogą być 2. Nawet 1 będzie dobrze. O ile... pokażesz - udowodnić, że twoje święte metody wybiją warrozę i uleczą rodzinę z wszelkiego plugastwa zacznę w nie wierzyć.

MN, Ty nawet nie jesteś w stanie uwierzyć w działanie i potrzebę zdrowych ekosystemów na żywy organizm, co było wielokrotnie dowiedzione w świecie naukowym, a po doświadczeniach na 2 rodzinach deklarujesz uwierzenie w boską opatrzność czuwającą nad rodziną pszczelą z krzyżykiem na korpusie Oczko
Cytuj ten post
(16.03.2016, 13:17)kosz85 napisał(a): Po pierwsze to je Hyde park Uśmiech Czyli żadnego blokowania, dopóki nie jest to temat sprzeczny z prawem.

Po drugie, bądźcie trochę bardziej otwarci. Wiem, że to ciężkie, bo większość z nas kwestionuje nawet naukę wyszukując błędy logiczne itd... ale może to powinno wam to otworzyć również oczy Uśmiech Nauka się myli i lubi wpasowywać się w istniejące teorie, a nie pasujące wyniki wyrzucać do kosza.

Poza tym jak wspomniałem wcześniej, nauka powoli udowadnia również rzeczy o których metafizyka mówiła od dawna - jak np zbawienny wpływ medytacji na człowieka. Przy czym wciąż nie potrafi powiedzieć jakim cudem w medytacji Tummo buddyjscy mnisi potrafią tak zwiększyć temperaturę swojego ciała - co jest naukowo zmierzone przez wiele instytutów badawczych.
Zaakceptujcie, że nauka nie potrafi wszystkiego wytłumaczyć. I wiele rzeczy pozostaje do odkrycia.
Nie obalajcie czegoś, tylko dlatego, że brzmi niedorzecznie - jak kogoś interesuje obalenie, to trzeba sięgnąć do źródeł.

To jest piękna analogia do pszczelarstwa naturalnego - nie działa bo nie - bo brzmi nie dorzecznie, przecież trzeba leczyć Oczko

100% zgadzam się
Cytuj ten post
(16.03.2016, 13:17)markus napisał(a): Ale sobie żarty stroicie. Fizycznie, to ta sama sól, co kuchenna, ale fizycznie. A różni się tym, że osoba opetana ją nie zje, zwykłą tak. I chroni bardzo skutecznie przed demonami, urokami itp. Np, zaklęcia vodu, sa bezskuteczne. Niewierzącego potrafią wykończyć, nie tylko zdrowotnie, ale i fizycznie - doprowadzić do śmierci.

To się da wyjaśnić w obrębie działania psychiki i zjawisk placebo i nacebo. Jak to mówią "wiara czyni cuda".

Na tej samej zasadzie co cudowne uzdrowienia, działają "cudowne śmierci". Dlatego taki szaman/czarodziej/mag, otacza się aurą tajemniczości, używa masek itp. Im większy dziwak, tym większe zasiane ziarno wątpliwości u drugiej osoby, że to co zrobił/powiedział, może być realne Uśmiech A dalej już działają mechanizmy psychiki. Jak wierzysz w cudowną sól, to i cudowna sól cię ochroni.

Metafizycy mają szereg systemów do tłumaczenia mechaniki ich działania, jedni wysyłają duchy (model spirytystyczny) inni demony i anioły (demonologia), inni subtelne energie (energetyczny) inni wpływają na psychikę (psychologia), inni modlą się do boga/bóstw (religijny), jedno je łączy - wszystkie osiągają pożądane rezultaty w sferze subtelnych oddziaływań, a który jest prawdziwy? Metafizycy rzadko zaprzątają sobie tym głowę Oczko
Cytuj ten post
(16.03.2016, 13:25)Borówka napisał(a):
(16.03.2016, 13:17)kosz85 napisał(a): Po pierwsze to je Hyde park Uśmiech Czyli żadnego blokowania, dopóki nie jest to temat sprzeczny z prawem.

100% zgadzam się

ja też zgadzam się w 100%. Uszanujcie mój ateizm. 
Cytuj ten post
(16.03.2016, 13:24)bonluk napisał(a): Szanowanie, szanowanie to każdy rozumie. Tylko niech to będą treści pszczelarskie a nie ideologie czy wyznania wiary. Od tego są inne fora i inne strony.
Markusie przekazuj swoje pomysły pod kątem pszczelarskim a nie kątem wiary... Z chęcią poczytam jak to w sezonie będzie działać tylko, czy można to w jakiś sposób sprawdzić, że przez takie działania jest tak a nie inaczej... chyba nie więc takie placebo pszczelarskie które działa bardziej na pszczelarza jak na pszczoły...

Nie no teoretycznie można by.

Rodziny w zbliżonych warunkach w różnych grupach przez lata. Jedna grupa z krzyżykami i pobłogosławiona przez ks. Natanka, druga przez pod opieką bioenergoterapeuty, radiestezji i działa orgonowego, trzecia grupa bez żadnej dodatkowych zabiegów a przy czwartej wypowiadane mroczne zaklęcia i rozsyłane złe emocje i zła energia, żeby np. zachorowały i padły. Wynik po 10 latach. A piąta pod opieka ateisty takiego konkretnego ze szkoły Frankfurckiej Nowej Lewicy.
Cytuj ten post
(16.03.2016, 13:30)Borówka napisał(a):
(16.03.2016, 13:24)bonluk napisał(a): Szanowanie, szanowanie to każdy rozumie. Tylko niech to będą treści pszczelarskie a nie ideologie czy wyznania wiary. Od tego są inne fora i inne strony.

Rodziny w zbliżonych warunkach w różnych grupach przez lata. Jedna grupa z krzyżykami i pobłogosławiona przez ks. Natanka, druga przez pod opieką bioenergoterapeuty, radiestezji i działa orgonowego, trzecia grupa bez żadnej dodatkowych zabiegów a przy czwartej wypowiadane mroczne zaklęcia i rozsyłana złe emocje i zła energia, żeby np. zachorowały i padły. Wynik po 10 latach.

bardzo wiarygodne badania... Oczko
czy Wy czasem czytacie co piszecie...? Oczko

dobra, wypadam z tego wątku - tylko zróbcie jakoś tym działem tak, żeby mi się nie wyświetlały nie przeczytane wiadomości... 
Cytuj ten post
(16.03.2016, 13:30)Borówka napisał(a):

Rodziny w zbliżonych warunkach w różnych grupach przez lata. Jedna grupa z krzyżykami i pobłogosławiona przez ks. Natanka, druga przez pod opieką bioenergoterapeuty, radiestezji i działa orgonowego, trzecia grupa bez żadnej dodatkowych zabiegów a przy czwartej wypowiadane mroczne zaklęcia i rozsyłane złe emocje i zła energia, żeby np. zachorowały i padły. Wynik po 10 latach. A piąta pod opieka ateisty takiego konkretnego ze szkoły Frankfurckiej Nowej Lewicy.

Kuba to jestem skłonny przekazać z 5 rodzin do jednej z grup... hahaha
Cytuj ten post