jad pszczeli
Jad pszczeli w terapii anyrakowej. Dodam, ze komórki tzw. nowotworowe tworzą się codziennie i m.in. od trybu życia, czynników środowiskowych zależy czy się rozwiną.

Osobiście wolę naturalną prewencyjną terapię niż wstrzykiwać sobie syntetyczne substancje.

"When Pan and his team examined honeybee venom, they identified a substance called melittin that prevents cancer cells from multiplying. However, bees make very little of this substance, so it is not practical to extract it for lab testing and clinical use; instead, the researchers synthesized melittin in the lab. Then they injected the synthetic version of the toxin into tiny nanoparticles."

http://www.cbsnews.com/news/buzz-over-bee-venom-in-cancer-research/
Cytuj ten post
(26.03.2016, 08:14)Borówka napisał(a): Jad pszczeli w terapii anyrakowej. Dodam, ze komórki tzw. nowotworowe tworzą się codziennie i m.in. od trybu życia, czynników środowiskowych zależy czy się rozwiną.

Osobiście wolę naturalną prewencyjną terapię niż wstrzykiwać sobie syntetyczne substancje.

"When Pan and his team examined honeybee venom, they identified a substance called melittin that prevents cancer cells from multiplying. However, bees make very little of this substance, so it is not practical to extract it for lab testing and clinical use; instead, the researchers synthesized melittin in the lab. Then they injected the synthetic version of the toxin into tiny nanoparticles."

http://www.cbsnews.com/news/buzz-over-bee-venom-in-cancer-research/
Na pewno na boleriozę pomaga. Jad. Nie żony Oczko tylko pszczeli.
Cytuj ten post
Ciekawe pozycja chyba.
"Jad pszczeli w farmacji i medycynie"

http://www.apiart.pl/Artykul.aspx?id=772
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
lektura Uśmiech

Załączone pliki Miniatury

Cytuj ten post
Już nieraz zgniecioną przed chwilą pszczoła czy nawet godzinę wcześniej przekonałem się, że można się użądlić a woreczek jadowy nadal reaguje na bodziec.

Tym razem przekonałem się, że wyschniętą już martwą pszczołą kilkudniową nadal można się użądlić.
Dobra informacja dla apitoksynoterapeutów, samoapitoksynoterapeutów iż można używać martwych pszczół.
Może dawka jest mniejsza ale tego też są plusy jak ktoś np. chciałby nabrać trochę tolerancji.
Cytuj ten post
W tamtym roku mimo wysokiej temperatury (przywlokłem sobie wirusa z zagranicy) poszedłem na pasiekę bo coś tam miałem zaplanowanie z dni wcześniej. Pszczoły wyczuły chorobę lub temperaturę i działy jak głupie, oprócz rządeł wyciąganych na bieżąco w domu żona wydłubała mi 150 .
Następnego dnia było po wirusowe,a ja czułem się świetnie.
Cytuj ten post
(29.05.2017, 15:19)Jacuch napisał(a): W tamtym roku mimo wysokiej temperatury (przywlokłem sobie wirusa z zagranicy) poszedłem na pasiekę bo coś tam miałem zaplanowanie z dni wcześniej. Pszczoły wyczuły chorobę lub temperaturę i działy jak głupie, oprócz rządeł wyciąganych na bieżąco w domu żona wydłubała mi 150 .

Masz kolejny temat pod rozmowę z MN. Oczko
Czyli czy od jednego żądła na przegląd zaczyna się agresywna pszczoła.
Cytuj ten post
(29.05.2017, 15:42)Borówka napisał(a):
(29.05.2017, 15:19)Jacuch napisał(a): W tamtym roku mimo wysokiej temperatury (przywlokłem sobie wirusa z zagranicy) poszedłem na pasiekę bo coś tam miałem zaplanowanie z dni wcześniej. Pszczoły wyczuły chorobę lub temperaturę i działy jak głupie, oprócz rządeł wyciąganych na bieżąco w domu żona wydłubała mi 150 .

To było jednorazowe zachowanie, moje pszczoły są raczej spokojnie. 
Podejrzewam że to był humanitarny objaw z ich strony,wyczuł że się męczę w chorobie i chciały mnie odbić. Uśmiech
Cytuj ten post
(29.05.2017, 16:00)Jacuch napisał(a):
(29.05.2017, 15:42)Borówka napisał(a):

To było jednorazowe zachowanie, moje pszczoły są raczej spokojnie. 
Podejrzewam że to był humanitarny objaw z ich strony,wyczuł że się męczę w chorobie i chciały mnie odbić. Uśmiech

albo dobić Uśmiech
Ciężko jest dymić pszczoły amitrazą Uśmiech
Cytuj ten post
Dobić napisałem,literówka się wkradła: )
Cytuj ten post
Tak mi się wczoraj przypomniało, jak dostałem parę żądeł w palce, że widziałem takie cudo przypominające gruby długopis do neutralizacji jadu za pomocą temperatury ok. 60 stopni celsjusza.
Że niby białka w jadzie się ścinają i przestaje działać.
Wydaje mi się, że takie ustrojstwo na baterie nie może zbyt efektywnie działać w dodatku taki "ścięty" jad może być szkodliwy w przeciwieństwie do "świeżego".
Ale na próbę podgrzałem do granicy odczucia silnego gorąca, dymem z podkurzacza miejsca użądleń i może poczułem jakieś zmniejszenie bólu, ale poza tym nie widać wielkiej różnicy.
"Mądry nie jest uczony, uczony nie jest mądry" Lao - Tse
Cytuj ten post
(02.06.2017, 08:38)Czarek napisał(a): Tak mi się wczoraj przypomniało, jak dostałem parę żądeł w palce, że widziałem takie cudo przypominające gruby długopis do neutralizacji jadu za pomocą temperatury ok. 60 stopni celsjusza.
Że niby białka w jadzie się ścinają i przestaje działać.
Wydaje mi się, że takie ustrojstwo na baterie nie może zbyt efektywnie działać w dodatku taki "ścięty" jad może być szkodliwy w przeciwieństwie do "świeżego".
Ale na próbę podgrzałem do granicy odczucia silnego gorąca, dymem z podkurzacza  miejsca użądleń i może poczułem jakieś zmniejszenie bólu, ale poza tym nie widać wielkiej różnicy.

To może być zupełnie co innego.
Jeśli ten (długopis) promieniuje krótkofalowym IR to wnika dość głęboko maksymlanie nawet do cala w ciało.
Gorąco konwekcyjne z podkurzacza tylko rozgrzewa powierzchnie. skóry.
Cytuj ten post
auto-apitoksynoterapia

Cytuj ten post
Jad pszczeli przy niektórych schorzeniach układu kostnego

Załączone pliki Miniatury

Cytuj ten post

Cytuj ten post
Taki artykuł znalazłam http://scholar.googleusercontent.com/scholar?q=cache:53lvAorgFSIJ:scholar.google.com/&hl=pl&as_
Z pewnością pszczelarze, oprócz miodu, maja jeszcze darmowe „lekarstwo”
Cytuj ten post