teorie i hipotezy modelu ewolucji
https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fevo.2020.00058/full?utm_source=ad&utm_medium=fb&utm_campaign=ba_sci_fevo

Nowe badania sugerują, że ptaki mają dwie alternatywne strategie radzenia sobie z rosnącą urbanizacją - poprzez posiadanie dużych mózgów lub częściej hodowli.
W zasadzie nie stosujemy innych metod niż spotykane w naturze - ergo działamy zgodnie z naturą.
Cytuj ten post
Ptaki mają hodowle?
== Apibus ibi mel? Buhahaha! ==

Cytuj ten post
Mają hodowlę własnych dzieci. Duży uśmiech A czy mają hodowle sensu stricto to przyznam, że nie wiem.

Auć użyłem googla (bo niektórzy tu narzekali, że cytuję po angielsku, a nie chciało mi się tłumaczyć i sprawdzać).
Już się poprawiam.

"W szczególności gatunki, które inwestują w dużą liczbę prób rozrodczych w ciągu swojego życia (tzn. mają niską wartość wylęgową) są bardziej tolerancyjne wobec urbanizacji, nawet jeśli mają mały rozmiar mózgu."

Zatem breeding należy tu rozumieć, jako zdolność do ilości prób wylęgu.

BTW fajny przykład, jak zmniejszanie prób reprodukcji zwiększa dopasowanie do środowiska (fitness), bo zwiększa potencjał na udaną reprodukcję.
W zasadzie nie stosujemy innych metod niż spotykane w naturze - ergo działamy zgodnie z naturą.
Cytuj ten post
Kolejna ciekawostka:

https://science.sciencemag.org/content/368/6493/881?fbclid=IwAR2xT6CmwZuCqzeYz6xRWlFFr7FZ6dPUALYPkRckj73b_U8wYtc_cTlMigs

W Science grupa naukowców z Zurychu w Szwajcarii opublikowała artykuł, z którego wynika, że niektóre gatunki trzmieli nauczyły się przyspieszać kwitnienie roślin. Ich sposób jest prosty. Nakłuwają liście roślin.

Teraz pytanie, jeżeli tak robią, to czy mogą robić to świadomie. I tu pozostaje mi zaprosić do ostatniego odcinka Radio Warroza: Co czują owady? Uśmiech
Cytuj ten post
(02.06.2020, 09:44)Borówka napisał(a): BTW fajny przykład, jak zmniejszanie prób reprodukcji zwiększa dopasowanie do środowiska (fitness), bo zwiększa potencjał na udaną reprodukcję.

Cytat:While a large relative brain size generally increases urban tolerance, species with small brains can still attain high success in urban environments if they spread the risk of reproduction across multiple events (i.e., have a low brood value).

Moim zdaniem to znaczy raczej, że są zdolne do większej liczby wylęgów, czyli więcej prób reprodukcji, aż w końcu trafią się takie, którym dobrze jest w mieście. Czyli nie zmniejszenie, a zwiększenie prób reprodukcji.
== Apibus ibi mel? Buhahaha! ==

Cytuj ten post
[Obrazek: Mark%2BTwain%25285%2529.png]
Cytuj ten post
(13.01.2020, 12:22)Borówka napisał(a): Można się przyczepić. Nie mieli budżetu netflixowego do przedstawienie hominidów i dinozaurów. Dźwięk "wielkiego wybuchu" jakby coś tam faktycznie wybuchło itd.
Ale i tak ładne. Z polskimi napisami.

Tu jest moim zdaniem fajniejsza wersja video z hiszpańskimi napisami. Fajniejsza bo jakby trochę lepszy budżet na grafiki komputerowe. Ale też wydaje mi się, że bardziej prawdopodobna, bo to, że ludzie się podpalą i wysadzą w powietrze w zakresie globalnym wydaje mi się mało prawdopodobne. Jeśli już to raczej jak to jest tutaj pokazane. Po prostu nieludzka część przyrody zarośnie budowle toolmaker'a.

"We are going to die, and that makes us the lucky ones"
Cytuj ten post
[Obrazek: Mark%2BTwain%25289%2529.png]
Cytuj ten post