teorie i hipotezy modelu ewolucji
[Obrazek: 3.png]
Cytuj ten post
[Obrazek: Mark%2BTwain%25288%2529.png]
Cytuj ten post
  •  Oto termity wyższe Macrotermes carbonarius. Przodem stoi żołnierka lub żołnierz. Tyłem idą robotnice lub robotnicy. Pisze w dwóch rodzajach, gdyż u termitów w większości wypadków panuje egalitaryzm płciowy pod względem kastowym (nie tak jak u pszczół czy os). Robotniczą i wojskową funkcję mogą pełnić obie płci.
  • Trzeba jedna odnotować, że istnieją też specyficzne kolonie i lokalne populacje, które obywają się całkiem bez samców. Wszystkie osobniki są robotnicami i żołnierkami, a królowa składa tylko jaja niezapłodnione.Nie ma w tych koloniach w ogóle spermy, i krzyżowania się w celu wymiany genów. Można powiedzieć, że w koloniach tych zapanowały reguły znane w Seksmisji. Choć przypuszcza się, że to raczej ze względu na bezpiecznie warunki życia, a nie niebezpiecznie jak to było w słynnej polskiej komedii.
     
  • Więcej dowiesz się w Trylogii o bielcach w podkaście Radio Warroza:
    https://pod.link/radiowarroza/episode/409c2adedefcb9c21f87f86c2a1f308f
  •  Zasubskrybuj, aby nie przegapić kolejnych odcinków.
[Obrazek: 8683915274_3df8ebd1f7_k.jpg]
Cytuj ten post
[Obrazek: Mark%2BTwain%252814%2529.png]
Cytuj ten post
BŁĄDZIĆ JEST RZECZĄ LUDZKĄ

Z jakiegoś jednak powodu tak pozornie niepraktyczny mechanizm pozwalający na dokonanie niewiarygodnej ilości błędnych decyzji okazał się kluczowy do przetrwania, a posiadające go osobniki były najbardziej faworyzowane przez siły doboru naturalnego.

https://www.warroza.pl/.../bladzic-jest-rzecza-ludzka.html
Cytuj ten post