Klub miłośników ramki wąsko-wysokiej - WP i WZ.
On mi nie tyle w duszy gra, ile nie zagra mi w lędźwiach - a to najważniejsze Duży uśmiech
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
(19.04.2016, 19:33)Modliszqa napisał(a):
(19.04.2016, 19:23)marbert napisał(a): Bo sułkowskiego to standart. A TEN CO pokazałaś jak moje pierwsze dadanty kombinowane , które po kilku latach oddałem za darmo.

A do czego sieczka Ci jest potrzebna? Nie wystarczy jednościenny?

Wełna mineralna jest lepsza od styropianu. Ale i to i to to bzdury.

Kiedyś Śp. MALON na forum pasieki michałów mnie oświecił. Poczytaj. A wybór jest Twój.

Ja tylko napisałem nie udolnie co uważam. Oczko

Na czym polega standard Sułkowskiego ? - Na wymiarach ramki ? Cytat : "Ul warszawski poszerzany leżak produkowany jest z drewna lipowego lub sosnowego. Posiada dwa wylotki oraz daszek kryty blachą. Dno i dwa boki ocieplone są wełną mineralną. Wykonane są drzwiczki do czyszczenia w bocznej ścianie. 

Na zamówienie wykonujemy dodatkowe ocieplenie pozostałych boków, różne ilości wylotków, gniazdo ula na zwiększoną ilość ramek np. 20 lub 22, nadstawkę ula na indywidualny wymiar, dodatkowe rączki, itp. " 

Ten z mojego linku też ma standardową ramkę, drzwiczki, ocieplone boki  

O leżakach nie wspomniałem brrrrrr

Te drzwiczki to jak u mojego dziadka. Po co komu?

Twa, kasa Twój wybór. Napisałem co uważam. 

Ale ma też nieocieplane!
Cytuj ten post
(19.04.2016, 19:41)Modliszqa napisał(a): On mi nie tyle w duszy gra, ile nie zagra mi w lędźwiach - a to najważniejsze Duży uśmiech

no to mówię, że w duszy... haha Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(19.04.2016, 19:43)MrDrone napisał(a):
(19.04.2016, 19:41)Modliszqa napisał(a): On mi nie tyle w duszy gra, ile nie zagra mi w lędźwiach - a to najważniejsze Duży uśmiech

no to mówię, że w duszy... haha Oczko

A chodzi o ul? Czy lędzwiologa? Cwaniak
Cytuj ten post
Proszę nie nadużywać spamuDuży uśmiech

Co tak odradzacieDuży uśmiech Weź tam gdzie chcesz i gdzie ci wygodnieOczko Ja kupiłem stare warszawiaki i myślę co zrobić. Czy przenosić pszczoly do ln czy gospodarowac w warszawskichDuży uśmiech Aczkolwiek siła jednej rodziny mnie zachwyca. Siedzi już na 13 ramkach u wcale nie ma luznoDuży uśmiech Krytego czerwiu na 4 czy 5 ramkach maUśmiech
A rodzina w ln daleko w tyle z rozwojem...
Cytuj ten post
(19.04.2016, 19:58)Naturalny Maniek napisał(a): Proszę nie nadużywać spamuDuży uśmiech

Co tak odradzacieDuży uśmiech Weź tam gdzie chcesz i gdzie ci wygodnieOczko Ja kupiłem stare warszawiaki i myślę co zrobić. Czy przenosić pszczoly do ln czy gospodarowac w warszawskichDuży uśmiech Aczkolwiek siła jednej rodziny mnie zachwyca. Siedzi już na 13 ramkach u wcale nie ma luznoDuży uśmiech Krytego czerwiu na 4 czy 5 ramkach maUśmiech
A rodzina w ln daleko w tyle z rozwojem...

... niewdzięczna ta rodzina... dostała najlepszy ul na świecie i nie korzysta! myślę, że ta rodzina zasługuje na karę i przeniesienie do warszawiaka! Duży uśmiech
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post

Mi się wydaje, że dobrze wybrałaś... Kupuj tam gdzie masz blisko i możesz podjechać zobaczyć itd.
Nie zastanawiaj się kup dwa ule, w maju kup roje i zaczynaj szkoda czasu na teorie...
Cytuj ten post
(19.04.2016, 19:43)marbert napisał(a): Te drzwiczki to jak u mojego dziadka. Po co komu?

Pewnie do podglądania ramki pracy jak sobie szybę wstawisz Oczko
Cytuj ten post
(19.04.2016, 20:29)Krzyżak napisał(a):
(19.04.2016, 19:43)marbert napisał(a): Te drzwiczki to jak u mojego dziadka. Po co komu?

Pewnie do podglądania ramki pracy jak sobie szybę wstawisz Oczko

Do czyszczenia osypu, do podglądania czy pszczoły rojowe wiszą na ramkach i takie tam.
U mnie: do wkładania próchna do osiedlonego ula, do patrzenia na pszczoły z innej perspektywy niż od góry.
Uważam, ze przydatna rzecz. Niemcy co naśladują Warszawiaka podobne robią.
Cytuj ten post
Modliszqa, marbert nie radzi Tobie źle. WP jest ulem używanym tylko w Polsce. Taki nasz wymysł. Dadant, choćby i 20to, czy 25cio ramkowy to też leżak a rozmiar już masz uniwersalny. Dużo łatwiej kupić coś do dadanta niż WP. Nie nadźwigasz się więcej, bo też ramki będziesz tylko przesuwała.
Jeżeli kiedyś, w dalekiej przyszłości będziesz jednak chciała romansować z korpusami i nadstawką, kupisz sobie taki dadant korpusowy z nadstawkami, zrobisz odkład ze swojego leżaka i będziesz miała możliwość poeksperymentowania. WP to WP, tam już wymyślono wszystko co tylko się dało a i tak wielu pszczelarzy się go pozbywa Uśmiech
Cytuj ten post
(20.04.2016, 09:01)MN napisał(a): Modliszqa, marbert nie radzi Tobie źle. WP jest ulem używanym tylko w Polsce. Taki nasz wymysł. Dadant, choćby i 20to, czy 25cio ramkowy to też leżak a rozmiar już masz uniwersalny. Dużo łatwiej kupić coś do dadanta niż WP. Nie nadźwigasz się więcej, bo też ramki będziesz tylko przesuwała.
Jeżeli kiedyś, w dalekiej przyszłości będziesz jednak chciała romansować z korpusami i nadstawką, kupisz sobie taki dadant korpusowy z nadstawkami, zrobisz odkład ze swojego leżaka i będziesz miała możliwość poeksperymentowania. WP to WP, tam już wymyślono wszystko co tylko się dało a i tak wielu pszczelarzy się go pozbywa Uśmiech

... a ja go bardzo chętnie od nich przejmę Oczko
Cytuj ten post
(20.04.2016, 09:01)MN napisał(a): Modliszqa, marbert nie radzi Tobie źle. WP jest ulem używanym tylko w Polsce. Taki nasz wymysł. 

http://forum.wolnepszczoly.org/showthread.php?tid=441&highlight=niemcy
Cytuj ten post
Kuba, ok. Znalazłeś jeden przykład podobnego ula, ale nie takiego samego. Pokaż mi ogłoszenie w Niemczech, gdzie kupić taki ul. Jedna jaskółka wiosny nie czyni.
Cytuj ten post
(20.04.2016, 10:02)MN napisał(a): Kuba, ok. Znalazłeś jeden przykład podobnego ula, ale nie takiego samego. Pokaż mi ogłoszenie w Niemczech, gdzie kupić taki ul. Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Dawid Heaf jeden z pionierów nieleczenia w Europie jest nimi podobno żywo zainteresowany.

To co opisujesz nie jest dla mnie argumentem na nie. W Polsce zarówno WZ i WP jest powszechnym standardem i jest zero problemu z kupieniem odpowiednich akcesoriów do nich. Jakbym się wyprowadzał gdzie indziej wtedy pomyślę.

Zwróć uwagę, że koleżanka napisała to w poście miłośników ramki wąsko-wysokiej. To tak jakbyś w wątku o nieleczeniu pszczół miał przekonywać do konieczności ich leczenia.  Diabeł
Cytuj ten post
Spoko, nie nalegam tylko pokazuję (chyba lepsze) alternatywy. Jak można zauważyć ul Dadanta to też ramka wysoka, tylko nie wąska a szeroka. "Szeroki komin" u większości pszczelarzy jest istotny, ponieważ w ulach o wąskim przekroju pszczoły chętniej się roją.
Nie mam jednak ani WP ani Dadanta, więc raczej mój głos w tym temacie jest mało istotny.
Cytuj ten post
ale że dlaczego musiałby być "taki sam" ? jak będzie parę cm różnicy w ramce to już jest coś nie tak?
chodzi o ideę ramki wąsko wysokiej w pewnej kubaturze. i po co dyskusja, że ul nie jest identyczny? podejrzewam, że mało jest identycznych uli nawet w tym samym typie.

Michał, ja rozumiem, że na szkoleniu mówili Ci, że taki ul to prastara gospodarka i Ty wiesz, że inne ule są lepsze Oczko tylko co z tego, skoro nie każdy szuka tego co Ty... poza tym nie każdy był na tych samych szkoleniach co Ty i może po prostu nie wiedzieć, że nie chce tego ula Oczko nikt go z błędu nie wyprowadził, a Ty jesteś do przodu bo już wiesz Oczko
Cytuj ten post
O matko
Ściana

Tyle komentarza.
Cytuj ten post
(20.04.2016, 10:28)MN napisał(a): O matko
Ściana

Tyle komentarza.

ja tak mam często jak Cię czytam Oczko
Cytuj ten post
Co nie znaczy, że uważam, że WZ i WP to najlepsze ule na świecie. Wiadomo, że nie. Jak ktoś chce mieć miód mniszkowy na plastrach dziewiczych poza kratą odgrodową lub chce podróżować z ulami to na pewno nie będzie to dobry ul.
Cytuj ten post
No chwilka ! A kto powiedział, że z ulem na ramkę WP nie można podróżować ?
W świadomości większości przyjeło się, że jeśli mowa o WP - warszawskim poszerzanym, to jest to leżak. A nitk nie słyszał o korpusowych na ramke WP ? Jak ajest różnica w ciężarze  miedzy 10 ramkowym dadantem korpusowym, a 10 ramkowym WP ? Przecież kubarura ramek, gniazda  jest ta sama  !

Co wy Dziewczynie robicie "wodę z mózgu" bzdetnymi argumentami ! Jaki jest problem, z dostępem  do wezy krat ramek do WP ? Czegoś w Polsce nie można kupić ?
Aaaa, kumam, jak bedzie miała ul na ramkę WP, to nie będzie mogła sprzedać za granicą, tam gdzie nie ma takich ul...! To Dziewczynie radzicie dobrze...

Jolu, nie słuchaj "gupot" tylko idź za głosem swojego serca.  To w kontekście wypowiedzi MN, by nie było watpliwości. Uśmiech
Cytuj ten post
Moje Warre są na ramkę WP Uśmiech tylko skróconą do połowy, wiec oczywiście, że się da, wszystko się da. Ale w standardzie to raczej ul do gospodarki stacjonarnej.
Generalnie jakby dodać mocowania do dźwigu, to z Warszawiakami byłoby nawet mniej roboty w gospodarce obwoźnej a i trudniej ukraść taki monolit Duży uśmiech Minus, że zajmują więcej miejsca, ale takie klocki z płaskim daszkiem, można by fajnie przewozić. Zresztą przecież są barakowozy pszczelarskie na ramce warszawskiej.
Cytuj ten post
(20.04.2016, 10:28)MN napisał(a): O matko
Ściana

Tyle komentarza.

Oczko I widzisz co ja mam do "skruszenia" hehe Duży uśmiech
Cytuj ten post
(20.04.2016, 12:29)markus napisał(a): No chwilka ! A kto powiedział, że z ulem na ramkę WP nie można podróżować ?
W świadomości większości przyjeło się, że jeśli mowa o WP - warszawskim poszerzanym, to jest to leżak. A nitk nie słyszał o korpusowych na ramke WP ? Jak ajest różnica w ciężarze  miedzy 10 ramkowym dadantem korpusowym, a 10 ramkowym WP ? Przecież kubarura ramek, gniazda  jest ta sama  !

Co wy Dziewczynie robicie "wodę z mózgu" bzdetnymi argumentami ! Jaki jest problem, z dostępem  do wezy krat ramek do WP ? Czegoś w Polsce nie można kupić ?
Aaaa, kumam, jak bedzie miała ul na ramkę WP, to nie będzie mogła sprzedać za granicą, tam gdzie nie ma takich ul...! To Dziewczynie radzicie dobrze...

Jolu, nie słuchaj "gupot" tylko idź za głosem swojego serca.  To w kontekście wypowiedzi MN, by nie było watpliwości. Uśmiech

Panie Mój wybacz mi ....... jak czytam Anioł Zły
Cytuj ten post
Posiliłbyś się Waćpan o jakieś argumenty !
Cytuj ten post

Jesteśmy amatorami i kilka słoików miodu sprzedamy znajomym. I nic więcej. A już za granicę? Oj Język
Cytuj ten post
Moi Drodzy Duży uśmiech
Wysłałam e'mail do p Sułkowskiego z zapytaniem ile kosztowałby ul na 22 ramki i różnica w cenie wynosi ... 150 zł (50% ula na 18 ramek) To ja chyba na początek przygarnę taki 18. ramkowy bo jestem bezrobotną artystką Duży uśmiech na utrzymaniu Hrabiego i za te same pieniądze będę miała 3 ule a nie dwa.
Jola
Cytuj ten post
Wygląda solidnie, i w masz wszystko w komplecie, przywożą za darmo. Śpiesz się przed rójkami Uśmiech, może coś wejdzie bez kupowania.
Cytuj ten post
Niestety te 22 ramkowe czas oczekiwania 8 tygodni ...
Jola
Cytuj ten post
http://olx.pl/oferta/pszczoly-ule-ule-z-przczolami-rodziny-pszczele-CID757-IDeq9hz.html#c376b6d6e9
Cytuj ten post
Ogłoszenie z Ambrozji:
Sprzedam około 15 rodzin w ulach wz z ulami .
Ule ocieplane 10 sztuk 400zł
ule z pojedynczej deski 5 sztuk 30mm 550 zł
Pszczoły na 7-10 ramkach
Okolice Gorlic -Biecza
tel .602882166
Bronisław
Cytuj ten post