Klub miłośników ramki wąsko-wysokiej - WP i WZ.
(20.04.2016, 12:40)kosz85 napisał(a): Moje Warre są na ramkę WP Uśmiech tylko skróconą do połowy, wiec oczywiście, że się da, wszystko się da. Ale w standardzie to raczej ul do gospodarki stacjonarnej.
Generalnie jakby dodać mocowania do dźwigu, to z Warszawiakami byłoby nawet mniej roboty w gospodarce obwoźnej a i trudniej ukraść taki monolit Duży uśmiech Minus, że zajmują więcej miejsca, ale takie klocki z płaskim daszkiem, można by fajnie  przewozić. Zresztą przecież są barakowozy pszczelarskie na ramce warszawskiej.
Znam pasieki na kilka setek WP i są to pasieki wędrowne Oczko  Trzeba mądrze zbudowac taki ul. Zamiast desek sklejka i jest ok. Praktykuje w takiej pasiece.
'kosz85' Potrzebuje pogadać o tych skróconych, podeślij mi nr tel jesli możesz Oczko
Cytuj ten post
(10.09.2017, 19:42)Majster Mazurski napisał(a): Znam pasieki na kilka setek WP i są to pasieki wędrowne Oczko  Trzeba mądrze zbudowac taki ul. Zamiast desek sklejka i jest ok. Praktykuje w takiej pasiece.
'kosz85' Potrzebuje pogadać o tych skróconych, podeślij mi nr tel jesli możesz Oczko

A o czym tu dywagować? Uśmiech Moje warre są wysokie na 20cm. Są to ramki nadstawkowe 13cm bez dolnej beleczki. Mam też korpusiki na ramki 13cm, obu używam jako nadstawek.
Spotkałem się z ramkami WP skróconymi o 8cm (35,5cm) i skróconymi do 30cm. Takie skracanie ma na celu odbieranie większej ilości miodu, tylko to działa destrukcyjnie na zalety ramki wąsko wysokiej. Jak chcę zimować na miodzie i odbierać tylko niewielką nadwyżkę, to tradycyjna ramka jest bardzo dobra. Skracanie jej zbliża nas do zabaw w korpusowe warszawiaki, a wtedy równie dobrze, można mieć jakiekolwiek inne ule korpusowe.
Cytuj ten post
W nowym sezonie zamierzam kupić nowe ule warszawskie zwykłe. Zaplanowana obsada to mieszanka amm i kaukasek. Mają to być ule bez nadstawek, albowiem postanowiłem oszczędzić swój kręgosłup. Chęci mam na wz 22 ramkowy z dwoma wylotkami na bocznej ścianie. Pytanko czy dla tej obsady 22 to nie za mało czy styknie?
Cytuj ten post