Państwo policyjne
No i zaczęło się, mamy państwo policyjne Oczko
Dziś pierwszy raz w życiu zapłaciłem VAT w tartaku Smutny
Świat się kończy, jak dostanę jeszcze paragon u lekarza lub w taxi to wyjeżdżam z kraju Oczko
Cytuj ten post
(12.04.2016, 13:17)Krzyżak napisał(a): No i zaczęło się, mamy państwo policyjne Oczko
Świat się kończy, jak dostanę jeszcze paragon u lekarza lub w taxi to wyjeżdżam z kraju Oczko

ja tam na tych przepisach to się nie znam, ale nie powinieneś płacić już wcześniej? Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(12.04.2016, 13:19)MrDrone napisał(a):
(12.04.2016, 13:17)Krzyżak napisał(a): No i zaczęło się, mamy państwo policyjne Oczko

ja tam na tych przepisach to się nie znam, ale nie powinieneś płacić już wcześniej? Oczko

Generalnie jestem za płaceniem podatków ale powinny być jakieś enklawy wolności Uśmiech
Kiedyś przychodziłem, ładowałem co trzeba, uśmiechałem się do Pana Henia, on uśmiechał się do mnie, płaciłem, uścisk dłoni i było po sprawie Uśmiech
Teraz, adres, nip, faktura, WZtka, ..., same problemy. I wszyscy smutni Smutny
Cytuj ten post
Dla ciekawości.
Kilka dni temu minęło pięć lat od 3-letniej tymczasowej podwyżki Vat
Cytuj ten post
(12.04.2016, 13:29)Krzyżak napisał(a):
(12.04.2016, 13:19)MrDrone napisał(a):

Generalnie jestem za płaceniem podatków ale powinny być jakieś enklawy wolności Uśmiech
Kiedyś przychodziłem, ładowałem co trzeba, uśmiechałem się do Pana Henia, on uśmiechał się do mnie, płaciłem, uścisk dłoni i było po sprawie Uśmiech
Teraz, adres, nip, faktura, WZtka, ..., same problemy. I wszyscy smutni Smutny

Jakby to odnosiło się do wszystkich, to zgoda, ale jak zawsze są ròwni i równiejsiSmutny
Cytuj ten post
Jest. Uśmiech Temat polityczny. Uśmiech Będzie ciekawie. Uśmiech
 A gdzie VAT, ląduje ?

Podatek jest dla biednych, bogaci mają prawników. Ile podatku płacą markety ?
Cytuj ten post
.... i się zaczęło.... Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
VAT ląduje na czarnym rynku prętów metalowych i innych przekrętów działających na różnicach w VAT
Tak poza tym to opodatkowanie konsumenta końcowego, dokładnie to jego wydanych zarobków, które już wcześniej raz zostały opodatkowane Duży uśmiech Takie to nam urządzili życie, za każdym rogiem czyha na nas podatek.
Cytuj ten post
(13.04.2016, 19:50)kosz85 napisał(a): VAT ląduje na czarnym rynku prętów metalowych i innych przekrętów działających na różnicach w VAT

Tak się już nie da niestety Oczko
Od roku na "pręty metalowe" jest tzw. odwrócony VAT.
Cytuj ten post
Na pręty Uśmiech Znajdą inną opcje. Odwrócony VAT nie jest obowiązkowy dla wszystkich branż, tylko że w razie wycieku, płaci firma którą oszukano, po prostu straci ktoś inny, ale ktoś straci.
Cytuj ten post
Podatek to jest karanie nas za to że pracujemy i zarabiamy, im więcej pracujesz i zarabiasz tym więcej podatku płacisz- to kara jest.
Cytuj ten post
Bez przesady. Ochrone policji chciałbys mieć ? Zapewne tak, ja też. To zlikwiduj podatek, i zostań policjantem, strażakiem, nauczycielem...etc.
Cytuj ten post
(13.04.2016, 20:38)MirusB napisał(a): Podatek to jest karanie nas za to że pracujemy i zarabiamy, im więcej pracujesz i zarabiasz tym więcej podatku płacisz- to kara jest.

Tu konkretne chodzi o podatek dochodowy. Ten podatek w skrócie to: kto osiąga dochód podlega krze grzywny. Im większy tym większa kara.
Cytuj ten post
Nie o to chodzi.
Osoba która bardzo dużo pracuje i potrzebuje do tego dużo umiejętności i wiedzy powinna zarabiać dużo a podatku powinna procentowo płacić mniej i to tyle.
Cytuj ten post
(13.04.2016, 20:53)MirusB napisał(a): Nie o to chodzi.
Osoba która bardzo dużo pracuje i potrzebuje do tego dużo umiejętności i wiedzy powinna zarabiać dużo a podatku powinna procentowo płacić mniej i to tyle.

Zależy od ideologii sprawiedliwości. Według mnie powinna płacić dokładnie tyle samo gdyż dokładnie tyle samo potrzeba ochrony do jej głowy. Najbardziej sprawiedliwy według mnie (i co ważne bardzo tani w obsłudze i pewny w sciąganiu) jest tu stary stały podatek pogłówny zupełnie niezależny od dochodu. Państwo nie powinno się wtrącać ani wiedzieć kto ile co zarabia bo po co mu ta wiedza. Znaczy wiadomo po co ale z pewnością nie do celów szlachetnych.

Podatek procentowy i liniowy juz jest mniej sprawiedliwy a najmniej sprawiedliwa jest progresja podatkowa jeśli chodzi o ochronę osoby.

Natomiast w przypadku ochrony gruntu i nieruchomości podatek procentowy od wartości nieruchomości i wielkości gruntu już jest sprawiedliwy bo więcej mocy przerobowych potrzeba do ochrony większej działki niż mniejszej i do bogatszego domu niż biedniejszego.

A tak generalnie to wolałbym datki niż podatki choć to obecnie utopijne. 

Cytuj ten post
Taa, ciekawy system. Operator kilofa w kopalni węgla zarabia..załużmy 4 tyś, i ma tyle samo płacić podatu, co menadzer zarabiający 14 tyś ?

Problem w tym, że gdyby każdy płacił np 15 %, to nie było by problemu, a przy obecnym systemie prawnym, który foruje korporacje i różnego rodzaju i maści lobbystów, to jest niemozliwe, a to dlatego, że oni praktycznie nie płacą podaktów, więc ktoś musi "dziure lepić", więc robi to zwykły szary obywatel.
Cytuj ten post
(13.04.2016, 21:00)markus napisał(a): Taa, ciekawy system. Operator kilofa w kopalni węgla zarabia..załużmy 4 tyś, i ma tyle samo płacić podatu, co menadzer zarabiający 14 tyś ?

Dokładnie tak jeśli chodzi o ochronę osoby. A niby dlaczego miałby płacić więcej.

Cytat:"Problem w tym, że gdyby każdy płacił np 15 %, to nie było by problemu"

Według mnie podatek liniowy jest mniejszym złem niż to co jest ale to wciąż niesprawiedliwe. Lepiej by każdy płącić po np. ok. 200 zł na miesiąc niezależnie od wszystkiego. Tzn. podatek pogłówny.
Cytuj ten post
System, w którym państow ma funkcje regulującą, jest jak najbardziej właściwy, pod wrunkiem, że sprawuje władzę dla dobra każdego obywatela, a nie tych, "którzy płacą", np za wybory.
Cytuj ten post
Równo, nie znaczy sparawiedliwie. Jeśli jeden i drugi miałby zapłcić podatku np 500 zł ? to jest sprawiedliwe ? Co innego, jeśli jeden i drugi miałby zapłacić np 15 %. To jest sprawiedliwe. Nie sądzisz ? Jeśli przjedzie straż, do jednego i i drugiego, to co jednemu ugasi pożar w całości a drugiemu do połowy ?
Cytuj ten post
(13.04.2016, 21:08)markus napisał(a): Równo, nie znaczy sparawiedliwie. Jeśli jeden i drugi miałby zapłcić podatku np 500 zł ? to jest sprawiedliwe ? Co innego, jeśli jeden i drugi miałby zapłacić np 15 %. To jest sprawiedliwe. Nie sądzisz ? 

Nie sądzę. 
Cytuj ten post
Pokus się o uzasadnienie, tylko prosze prosto, bez wywodów filozoficznych i cytowania psełdo ekonomów, czy filozofów.
Cytuj ten post
(13.04.2016, 21:05)markus napisał(a): System, w którym państow ma funkcje regulującą

Masz na myśli funkcję egzekutora przymusowej redystrybucji wypracowanych dóbr.

Powinno być dla Ciebie argumentem, ze jest to niezgodne z dekalogiem.
Cytuj ten post
(13.04.2016, 21:11)markus napisał(a): Pokus się o uzasadnienie, tylko prosze prosto, bez wywodów filozoficznych i cytowania psełdo ekonomów, czy filozofów.

Napisałem już powyżej. Czytaj dokładnie. Ochrona głowy kosztuje tyle samo. Ten kto zapłaci więcej procentowo nie będzie miał przez to lepszej ochronny swojej głowy jak pójdzie na policję. Przynajmniej nie powinien mieć dopóty nie chcesz tworzyć przywilejów. Podatek liniowy w przypadku gruntu i nieruchomości (katastralny) już jest w miarę sprawiedliwy gdyż większy grunt i droższy dom wymaga większej ochrony
Cytuj ten post
Dla mnie jest tragedią że ten co pracuje dużo i ciężko i ponosi duże ryzyko płaci duży podatek bo zarabia więcej.
Dla mnie takie coś jest dziwne a dodatki socjalne są patologią i zasilaniem patologi a nie pomocą.
Cytuj ten post
Wiedziałem, że się "wywiniesz". Proszę, bardziej po chłopsku, bo jestem synem rolinika, więc nie kumam terminów naukowych.
Pismo Święte zawiera zwmianke o dziesięcinie, czyli skala równa dla wszystkich, podatek, nierówny - proporcjonalny do dochodów.
Jedenemu wystarczy maluch, a drugi chce mić volvo XC90. Prawie nie widze w tym problemu.
Jak podaje jeden z ekspertów NCSS, 1000 najbogatszych ludzi świata,  posiada około połowy światowych dóbr. To też wg Ciebie jest w porzątku ?
Cytuj ten post
Cytat:"Jeśli przjedzie straż, do jednego i i drugiego, to co jednemu ugasi pożar w całości a drugiemu do połowy ?

Przecież napisałem, że jeśli chodzi o grunt i nieruchomość katastralny liniowy jest w miarę sprawiedliwy. Ale jak straż będzie gasiła palące się włosy na głowie osoby to nie ma już żadnej różnicy i dlatego osobowy podatek IMO pogłówny najbardziej sprawiedliwy.
Czyli ten kto ma 5 stodół na 5 hektarach płaci 5 razy więcej niż ten kto ma 1 stodole na jednym hektarze. Czyli płaci procent od wartości swoich nieruchomości i wielkości gruntu.
A za swoje włosy każdy płaci stałą sumę co  miesiąc. Zważ też to, że jest to dużo tańsze i prostsze w ściąganiu. Prostszy jest tylko podatek emisyjny ale on jest niemoralny bo jest ukryty i podstępny.
Cytuj ten post
no toś Szymon rozpętał... jak Ty coś napiszesz od razu wojna! Oczko
Cytuj ten post
Kuba, czepnąłeś się podatku katastralnego, jak "rzep psiego ogona". Przy dzisiejszym systemi i stanu rzeczy, wprzowadzenie podatku katastralnego, jest planowane głównie po to, by wykończyc drobnych rolników, którzy ledwo zipią.

Ile do ....... mam jeszcze płacić ? Nie wystarczy, że zapłaciłem dochodowy, to jeszcze musze zapłacić "kastrate" od tego co sie dorobiłem, od tej reszty która mi została ? Mam wystko przejeść, albo zabieść lichwiarzom do banku ?
Cytuj ten post
Czep się bankierów, właścicieli marketów, holdingów, i innych finansowych "sempów" a nie posiadaczy gruntów. Szuka sie kasy nie tam, gdzi potzreba, nie u bogatych, lecz u biednych.
Cytuj ten post
(13.04.2016, 21:19)markus napisał(a): Wiedziałem, że się "wywiniesz". Proszę, bardziej po chłopsku, bo jestem synem rolinika, więc nie kumam terminów naukowych.
Pismo Święte zawiera zwmianke o dziesięcinie, czyli skala równa dla wszystkich, podatek, nierówny - proporcjonalny do dochodów.
Jedenemu wystarczy maluch, a drugi chce mić volvo XC90. Prawie nie widze w tym problemu.
Jak podaje jeden z ekspertów NCSS, 1000 najbogatszych ludzi świata,  posiada około połowy światowych dóbr. To też wg Ciebie jest w porzątku ?
Nie wywinąłem się. Wytłumaczyłem najbardziej łopatologicznie jak potrafię. Jeśli nadal nie rozumiesz to nic na to nie poradzę.
Cytuj ten post