Moderatorzy
(28.07.2016, 20:34)MrDrone napisał(a): ja uważam, że powinniście sobie dać po mordzie Oczko
może pomoże Oczko

generalnie jesteście dla siebie oboje złośliwi - zupełnie niepotrzebnie...

Bartek dobrze wiesz, ze to Marbert pierwszy zaczyna i nie potrafi trzymać argumentacji ad personam na wodzy.
Czy możesz wskazać post w którym go wyzywam od jakiś tam oszołomów i tego typu?
Czy możesz wskazać wątek który zakładam tylko po to aby szydzić z Marberta personalnie?
Bo o to chodzi i to się powtarza co miesiąc.
Takie coś jest na forum zakazane i chciałbym aby było to respektowane dla wszystkich po równo.
Jak Marbert nie potrafi uszanować regulaminu pomimo wielokrotnych zwróceń uwagi to już jego sprawa. Dlaczego ma być wyjątkiem? Bo jest starszy od innych czy co?

Chyba, ze widzicie to inaczej niż ja.

Na tej samej zasadzie można powiedzieć, że z Boleslavem czepiacie się po równo. Oczko
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
to prawda.
ale też niepotrzebnie wchodzisz z nim w dyskusje, skoro wiesz jak się skończą (i z wzajemnością zresztą on też).
Marbert ma swoje podejście - którego ja zresztą nie do końca rozumiem - i jakoś nie może przejść do porządku dziennego, że ktoś ma inne... ale może mu przejdzie Uśmiech ... lubi sobie popitolić ten nasz Dziadek-Marbert-Oszołom Oczko i cóż poradzisz Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(28.07.2016, 20:40)Borówka napisał(a): Takie coś jest na forum zakazane i chciałbym aby było to respektowane dla wszystkich po równo.

takie coś to tylko w Erze Oczko Szymon ma swoją wizję co znaczy "wszystkich po równo" Oczko

(28.07.2016, 20:40)Borówka napisał(a): Na tej samej zasadzie można powiedzieć, że z Boleslavem czepiacie się po równo. Oczko

no nie... to zupełnie coś innego Duży uśmiech
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(28.07.2016, 20:48)MrDrone napisał(a): Na tej samej zasadzie można powiedzieć, że z Boleslavem czepiacie się po równo. Oczko

no nie... to zupełnie coś innego Duży uśmiech
[/quote]

Uśmiech hahahaha
Cytuj ten post
(28.07.2016, 20:34)MrDrone napisał(a): ja uważam, że powinniście sobie dać po mordzie Oczko
może pomoże Oczko

generalnie jesteście dla siebie oboje złośliwi - zupełnie niepotrzebnie...

Osobiście wątpię na skuteczność tej metody Oczko
Cytuj ten post
Po za tym to niewłaściwy dział pisania o zasadności stosowania apiwarolu. W dziale pszczelarstwa organicznego TF?

Adminie i moderatorze tego forum bardzo proszę o upomnienie kolegi Marberta gdyż widać na niego grzeczne prośby nie działają. Pisanie kolejnego komentarza podobnego do dziesiątek innych w stylu:

"I masz harnasiu odpowiedz od pasiecznika co ma trzy lata pięć uli. Ale w Arizonie wiedzą lepiej jak pszczoły na podkarpaciu funkcjonują. Cwaniak"

Nie wnosi nic do dyskusji pszczelarskiej na temat TF w odpowiednim dziale. Jest tylko kolejnym zaczepianiem, próbą wyszydzania konkretnych osób piszących zgodnie z tematem działu. Czyli jest trollowaniem. Jeżeli Marbert ma tak duży du..y bój i nie potrafi zaakceptować pszczelarzy i zapylaczy TF (niech będzie, że także radykalistów) na tym forum to chyba do niego nie pasuje. Bo ono powstało przecież też m.in. żeby bez stresu o takim podejściu pisać.

Przytaczam regulamin:
Prosimy, na naszym forum pisz i czytaj posty właśnie w duchu tych celów i staraj się je zachować w swoich wypowiedziach. Dopuszczamy na forum wszelkie tematy związane z pszczelarstwem, za wyjątkiem tych, które jawnie sprzeciwiają się celom powstania tego forum (na przykład propagowanie tzw. „twardej chemii” w leczeniu warrozy, niszczenie bioróżnorodności gatunku pszczoły miodnej).
Cytuj ten post
(21.08.2016, 18:26)Borówka napisał(a): Po za tym to niewłaściwy dział pisania o zasadności stosowania apiwarolu. W dziale pszczelarstwa organicznego TF?

Adminie i moderatorze tego forum bardzo proszę o upomnienie kolegi Marberta gdyż widać na niego grzeczne prośby nie działają. Pisanie kolejnego komentarza podobnego do dziesiątek innych w stylu:

"I masz harnasiu odpowiedz od pasiecznika co ma trzy lata pięć uli. Ale w Arizonie wiedzą lepiej jak pszczoły na podkarpaciu funkcjonują. Cwaniak"

Nie wnosi nic do dyskusji pszczelarskiej na temat TF w odpowiednim dziale. Jest tylko kolejnym zaczepianiem, próbą wyszydzania konkretnych osób piszących zgodnie z tematem działu. Czyli jest trollowaniem. Jeżeli Marbert ma tak duży du..y bój i nie potrafi zaakceptować pszczelarzy i zapylaczy TF (niech będzie, że także radykalistów) na tym forum to chyba do niego nie pasuje. Bo ono powstała przecież też m.in. żeby bez stresu o takim podejściu pisać.

Przytaczam regulamin:
Prosimy, na naszym forum pisz i czytaj posty właśnie w duchu tych celów i staraj się je zachować w swoich wypowiedziach. Dopuszczamy na forum wszelkie tematy związane z pszczelarstwem, za wyjątkiem tych, które jawnie sprzeciwiają się celom powstania tego forum (na przykład propagowanie tzw. „twardej chemii” w leczeniu warrozy, niszczenie bioróżnorodności gatunku pszczoły miodnej).

Kuba Harnaś zadał konkretne pytania a Wy mu wykład o zasadności stosowania czy nie stosowania apiwarolu zafundowaliście. Nie chcieliście odpowiedzieć na pytanie to było nie odpowiadać a tym bardziej wyjeżdżanie z regulaminem nie jest na miejscu bo trzeba by praktycznie wszędzie doszukiwać się niezgodności.
Cytuj ten post
(21.08.2016, 18:33)bonluk napisał(a): Kuba Harnaś zadał konkretne pytania a Wy mu wykład o zasadności stosowania czy nie stosowania apiwarolu zafundowaliście. Nie chcieliście odpowiedzieć na pytanie to było nie odpowiadać a tym bardziej wyjeżdżanie z regulaminem nie jest na miejscu bo trzeba by praktycznie wszędzie doszukiwać się niezgodności.

Przecież to jest do MArberta skierowane a właściwie do admina. Jaką widzisz zasadności pisania słów typu:

"I masz harnasiu odpowiedz od pasiecznika co ma trzy lata pięć uli. Ale w Arizonie wiedzą lepiej jak pszczoły na podkarpaciu funkcjonują."

Pomijając fakt, ze są one nieprawdziwe.
Cytuj ten post
(21.08.2016, 18:39)Borówka napisał(a):
(21.08.2016, 18:33)bonluk napisał(a): Kuba Harnaś zadał konkretne pytania a Wy mu wykład o zasadności stosowania czy nie stosowania apiwarolu zafundowaliście. Nie chcieliście odpowiedzieć na pytanie to było nie odpowiadać a tym bardziej wyjeżdżanie z regulaminem nie jest na miejscu bo trzeba by praktycznie wszędzie doszukiwać się niezgodności.

Przecież to jest do MArberta skierowane a właściwie do admina. Jaką widzisz zasadności pisania słów typu:

"I masz harnasiu odpowiedz od pasiecznika co ma trzy lata pięć uli. Ale w Arizonie wiedzą lepiej jak pszczoły na podkarpaciu funkcjonują."

Przecież szarpiecie się tak już w każdym temacie... dziwne to jest dla Ciebie?
Cytuj ten post
(21.08.2016, 18:41)bonluk napisał(a):
(21.08.2016, 18:39)Borówka napisał(a):

Przecież szarpiecie się tak już w każdym temacie... dziwne to jest dla Ciebie?

Dziwne jest, ze jest to tolerowane na forum dla MArbeta jako wyjątek. A do innych osób już nie.
Przepraszam ale skąd ta liczba mnoga? To Marbert zawsze prowokuje tego typu wycieczki.
Jak administracja to toleruje to ja nie siedzę cicho i mu odpowiadam nieraz.
Cytuj ten post
Jestem na tym forum głównie słuchaczem a raczej "czytaczem" i jeśli już coś piszę to z reguły pytam bo się uczę. Ale chłopaki którzy sobie dogryzacie weźcie sobie do serca że czytanie Waszych postów jest naprawdę męczące. Mało tego zniechęca mnie z automatu czytanie postów tych użytkowników bo często jest tak że piszecie coś konkretnego raz na 20-30 postów i to w wątku, który teoretycznie dotyczy jakiejś konkretnej sprawy.

Nie wiem kiedy znajdujecie czas na to klikanie bo ja głównie czytam i stwierdzam że pochłania mi to za dużo czasu. Jeśli nie żal Wam Waszego czasu to proszę uszanujcie mój i innych.

Myślę też że takie pitolenie może zniechęcić część nowych osób do tego forum.

Wiem że to forum ale pamiętajcie że są inne działy, w których można popisać swoje żale w stosunku do innych.

Napisałem to raz i powtarzać nie będę. I co by nie zaśmiecać tego wątku to nie odpisujcie na mój wpis.

Harnaś nie rezygnuj tak szybko. Poczytaj trochę, poznasz tutejszych członków (a jest ich nieliczna grupa) ich charaktery a przede wszystkim treść jaka jest tu zamieszczana i wtedy zdecyduj czy zostać czy nie.
Cytuj ten post
(21.08.2016, 22:09)Boleslav napisał(a): Kiedy celem jest dojšcie tylko do PN, to dlaczego wy sami odbiegacie od tematu? Moj cel tutaj nie jest sianie zametu, lecz podzielenie sie ze swymi bardzo prostymi spostrzeženiami z žycia pszczol. A ješli jestem komuš sola w oku, to jego sprawa. Juž dawno zwrocilem uwage na wasze niby merytoryczne argumenty, ktore powoduja u kolegow niecheč uczeszczania w nich. Každy z odrebnym nieco podejšciem do PN jest wrecz ubity waszymi argumentami, bo wy wiecie wszystko najlepiej.Harnaš jest dzisiaj tego przykladem, a može jest bližej celu niž my wszystcy. Bedziecie mieli zjazd, to podumajcie.

Celem działu "pszczoły bez leczenia" jest dyskutowanie o pszczołach PN TF i żadnych innych a celem tego forum jest dyskutowanie o PN. O ile wiem, chyba celem większości aktywnych osób jest dojście do pszczół PN TF, sama nazwa to sugeruje. Kiedy będę szukał informacji o gospodarce z użyciem apivarolu lub innych syfów to wejdę na inne forum lub na odpowiedni dział tym forum, przeszukam je a jak nie znajdę odpowiedzi to zadam pytanie. Jeśli robisz inaczej to siejesz zamęt. Jeśli robisz to celowo to trollujesz.

Teraz dyskutujemy w wątku: Pszczelarze TF w Europie więc dyskutowanie o jakichkolwiek innych sposobach gospodarki w tym wyśmiewanie owych pszczelarzy, że źle robią jest nie na miejscu i robi tylko bałagan. Po to stworzyłem ten wątek i po to piszę w Pszczołach bez leczenia aby nie tłumaczyć i nie tracić za każdym czasu razem na oponentów tego podejścia do pszczół i wałkować te same argumenty. Masz rację. Nie podoba mi się wiele metod pszczelarskich ale czy ja wchodzę na forum Tomka Miodka czy Ambrozję i sieję zamęt czy robię wykład na temat nie uzywania leków w dziale na temat uzycia kwasu mrówkowego?
Czy ja wchodzę na wątek kolegi Pastagi na tym forum na pytanie o użycie olejku tymolowego w odpowiednim dziale i piszę mu tam aby go nie używał. Nie. Gdyż szanuję czas innych.

Mnie akurat osobiście, nie interesuje inne pszczelarstwo poza PN TF. Co nie znaczy, że odmawiam wiedzy i faktów na jego temat ale zwyczajnie nie pociąga mnie więc raczej nie wtrącam się w dyskusje o pozytywnym aspekcie stosowania leków.

Dlaczego nie chcesz opisać swojej gospodarki i Twojego podejścia do pszczół?
Cytuj ten post
1. Wypełnij ankietę
2. Nie reaguj na zaczepki
3. Bądź bardziej wyrozumiały, Bolesław twierdząc że to Harnaś jest bliższy celu niż my wszyscy to jest wypowiedź na temat TF.
4. Czytaj bez emocji i ze zrozumieniem. Często zdarza Ci się zacietrzewić i nie czytać "poprawnie" postów. Harnaś nie pisał o odymianiu Apiwarolem w TF. Przeczytaj ze zrozumieniem. Odymił raz, jeden pień, dla czystej ludzkiej ciekawości. Dla niego Apiwarol nie jest świętym wrogiem, przestał go używać bo jak sam zauważył bez niego pszczoły przeżywają tak samo lub lepiej - to jak najbardziej nadawało się do PN TF. Z jego postów wcale nie wynikało "ja dymię" ani "wy dymcie" tylko "nie trzeba dymić, ale dla ciekawości zadymiłem i spadło 16, to mało czy dużo?"
Cytuj ten post
(22.08.2016, 07:03)kosz85 napisał(a): 1. Wypełnij ankietę
2. Nie reaguj na zaczepki
3. Bądź bardziej wyrozumiały, Bolesław twierdząc że to Harnaś jest bliższy celu niż my wszyscy to jest wypowiedź na temat TF.
4. Czytaj bez emocji i ze zrozumieniem. Często zdarza Ci się zacietrzewić i nie czytać "poprawnie" postów. Harnaś nie pisał o odymianiu Apiwarolem w TF. Przeczytaj ze zrozumieniem. Odymił raz, jeden pień, dla czystej ludzkiej ciekawości. Dla niego Apiwarol nie jest świętym wrogiem, przestał go używać bo jak sam zauważył bez niego pszczoły przeżywają tak samo lub lepiej - to jak najbardziej nadawało się do PN TF. Z jego postów wcale nie wynikało "ja dymię" ani "wy dymcie" tylko "nie trzeba dymić, ale dla ciekawości zadymiłem i spadło 16, to mało czy dużo?"

a.d 2. Masz rację. Kiedy moderacja będzie konsekwentna nie będę musiał całe szczęście. Uśmiech

ad 4.

Jak bym chciał i oczekiwał (takie miałem też oczekiwania współzakładając to forum), że w dziale Pszczoły bez leczenia nie będziemy dyskutowali o zasadności użycia apivarolu do żadnych zastosowań bez wyjątków. Również z ciekawości. Ale może teraz coś się zmieniło i takie dyskusje są zasadne. Może Ty to zmienisz. Trudno. Ważne aby było wiadomo.
W każdym razie w tym punkcie się akurat z Tobą nie zgadzam. Ale podporządkuje się (choć niechętnie) jeśli moderacja / administracji tak to ustali.

Kolego Kosz. Nie musisz mi tłumaczyć do czego Harnaś zadał to pytanie. Wiem. Napisałem jakie ja mam poglądy na temat kontrolnego odymiania (aby nie było wątpliwości dlaczego nie mogę mu odpowiedzieć). Tzn, że dla mnie kontrola dymem równa się "leczenie" i "trucie". Ale ciekawi mnie jego gospodarka skoro już pisze w tym dziale więc zadałem pytanie co zrobi jak będzie taki lub siaki wynik testu. To żadne zacietrzewienie.

Co innego pierdoły Marberta.
Cytuj ten post
Jakub jak chcesz pisać o TF bez Apiwarolu którego tyczy? Jak chcesz powiedzieć "nie używajcie Apiwarolu" jeśli o nim nie napiszesz?

Rozumiem Twoje podejście, ale jest trochę radykalne. Kontrolne odymienie apiwarolem jednego pnia, to jeszcze nie leczenie pasieki. Różne osoby różnie dochodzą do TF, pogódź się z tym. Możesz to potępić i wystarczył jeden post na ten temat, zauważ, że nie tylko ty napisałeś o bezcelowości tego dymienia, Bartek i Ja również. Być może ten pień padnie i będzie argumentem za TF i przestrogą dla innych.

5. Wyluzuj Uśmiech
Cytuj ten post
Widzisz Kuba a wystarczyło odpuścić ostatnie zdanie i było by ok
Cytuj ten post
(22.08.2016, 07:21)bonluk napisał(a): Widzisz Kuba a wystarczyło odpuścić ostatnie zdanie i było by ok

Masz rację i tak było. Ale jak tak robiłem (kilka miesięcy) to administracja tolerowała a Marbert nie przestawał. Widać taki już ma charakter. Widać osiągnęło to moją granicę. (każdy jakąś ma, nawet i Ty się irytowałeś w końcu na Markusa). Marbert pisał, że będzie ignorował moje posty. Chętnie mu opisałem jak to się robi ale też nic z tego nie wyszło bo to mogłoby być alternatywne pokojowe rozwiązanie.

EDIT: dodam, ze nie chodzi mi oczywiście o pszczelarskie opinie MArberta. Chodzi mi tylko i wyłącznie o argumentacje ad personam. Kiedy ona jest sporadyczna to bym luzował (jak robię do innych) i luzowałem. Ale jest granica. Oczko
Cytuj ten post
ja co do zasady zgadzam się z Koszem i z tym o czym piszecie. ale problem jest taki jak określił go Borówka.
Nie ma żadnej moderacji, trolle trolują, potem to wybucha i jest że "wszyscy się kłócą jak w piaskownicy". co nie jest prawdą, albo przynajmniej jesr zbyt wielkim uproszczeniem.

Moderatorzy: kasujcie zaczepki kogokolwiek o ile są to zaczepki albo nie kasujcie, ale nie dziwcie się, że jak nie kasujecie mądrości Panaromka, Marberta czy Boleslawa wybucha o to jakiś konflikt.
Cytuj ten post
(22.08.2016, 07:28)Borówka napisał(a): Ale jest granica. Oczko

a my z Kubą mamy tą granicę najwidoczniej bliżej niż inni Oczko hehe
Cytuj ten post
(22.08.2016, 07:20)kosz85 napisał(a): Rozumiem Twoje podejście, ale jest trochę radykalne. Kontrolne odymienie apiwarolem jednego pnia, to jeszcze nie leczenie pasieki. Różne osoby różnie dochodzą do TF, pogódź się z tym. 

Cóż nie zgadzam się z tym. IMO to nie mieści się w TF. Nie można IMO podchodzić do TF używając T. Dla mnie to sprzeczność. I też nie sądzę aby Harnaś pisał o swoje pasiece Treatment Free skoro nie jest free. Oczko Ale np. treatment low dose. Duży uśmiech

Pozwól się wstawię tu zasady PN TF z forum TF angielskojęzycznego i osobiście chciałbym aby większość i administracja je zaakceptowała. Jak pisałem tak było przy zakładaniu forum. Jeśli będzie inaczej podporządkuje się.

P.S. Jeszcze wyjaśnię dla jasności. Oczko Nie mam problemu z pytaniem Harnasia. Ale nie mam też problemu i widzę go jako zasadne w tym dziale, mocną krytykę użycia dymu do tego celu.

Treatments include but are not limited to: 

Apiguard (thymol)
Mite-away II (formic acid)
Apistan (fluvalinate)
Sucrocide (sucrose octanoate esters)
Mite-A-Thol (menthol)
Terramycin/Tetra-B (antibiotic)
Tylan (antibiotic)
Gardstar (permethrin)
Fumagilin (antibiotic)
Paramoth (p-dichlorobenzene)
Checkmite (coumaphos)
Oxalic Acid (dicarboxylic acid)
Formic Acid (carboxylic acid)
Mineral Oil (food grade mineral oil, FGMO)
Sugar Dusting (sucrose)
HBH (essential oils)
MegaBee (diet formula)
Honey Bee Healthy (feeding stimulant)
Bt Aizawai (bacteria)
Thymol (crystals, feed, or fogging)
Essential oils (in general)
Grease patties (Crisco etc.)

Manipulations or equipment that are done/introduced with the intent to "help" the bees survive when they ought to be surviving on their own are considered treatments. However, it may be necessary for freshman beekeepers to perform some of these manipulations as a stop-gap measure in order to have bees to multiply to overcome disease. It is imperative that these only be stop-gap measures. Every opportunity should be afforded for the bees to survive on their own and to become adapted to the local conditions.

całość jest tu/ Warto się zapoznać:
http://forum.tfbees.net/viewtopic.php?f=14&t=3
Cytuj ten post
I takie zachowania WSZYSTKICH, chciałbym móc ukracać Uśmiech Wiecie, że nie staram się cenzurować, ani wchodzić w zbytnie konflikty. Nie udzielam się też nazbyt aktywnie, więc często widzę to chłodnym okiem.

Do tej pory sami chcieliście mieć możliwość takich zaczepek i uważaliście to za fajne, więc nie reagowałem.

Trolle mają również prawo do wypowiedzi, nawet jeśli są głupie o ile nie są obraźliwe i na temat. Ale pamiętajcie, że zawsze możecie zgłosić post do Moderacji.

Borówka i sam właśnie wymieniłeś środki do "treatment" mówiąc o TF. Nie uciekniesz od tego. Jeśli chciałbyś udowodnić, że TF jest szkodliwe, to właśnie byś leczył w celu udowodnienia że taki pień padnie.
Cytuj ten post
(22.08.2016, 07:39)kosz85 napisał(a): Trolle mają również prawo do wypowiedzi, nawet jeśli są głupie o ile nie są obraźliwe i na temat. Ale pamiętajcie, że zawsze możecie zgłosić post do Moderacji.

A to oryginalne podejście masz do trolli. Wydawało mi się, że trollowanie jest niezgodne ze standardową netykietą i kiedy odkryję się prawdę, że ktoś jest tylko trollem (co nie jest wcale łatwe gdyż troll stosuje różne zabiegi, często nawet podświadomie) to się kasuje jego posty albo banuje jako niezgodne z ogólnym regulaminem czyli netykietą.

Na naszym forum punkt 4. drugiej listy w regulaminie. Oczko

Z definicji trollowania:

Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub obrażenia (czego następstwem jest wywołanie kłótni) poprzez wysyłanie napastliwych, kontrowersyjnych, często nieprawdziwych przekazów czy też poprzez stosowanie różnego typu zabiegów erystycznych. Podstawą tego działania jest upublicznianie tego typu wiadomości jako przynęty[1][2], która doprowadzić mogłaby do wywołania dyskusji.
"chętne używanie argumentów ad personam – atakujących osoby lub ich cechy szczególne, jak wiek/zainteresowania/etc., bez związku z tematem dyskusji, a często przy użyciu słów wytrychów, "
    celowe wyrażanie zdania różnego od grupy, w której owo zdanie wyraża, nawet jeśli jest takie samo jak jego, co z kolei prowadzi do dyskusji, z której „wyciąga” się osoby niepotrafiące uargumentować własnego zdania (daje to im satysfakcje z poczucia wyższości nad innymi)
  • częste zadawanie tych samych pytań, na które odpowiedź została już udzielona – celem trolla jest w tym przypadku zapętlenie dyskusji i wprowadzenie dodatkowego zamieszania;
https://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie
Cytuj ten post
Tak oryginalne. Bo generalnie jestem mocno liberalny, nieraz i na tym forum troll doprowadził do ciekawej dyskusji pomiędzy pozostałymi jej uczestnikami.
Natomiast obraźliwe wypowiedzi, badź celowe wywoływanie kłótni jak najbardziej potępiam. Ale do tej pory skoro członek stowarzyszenia mógł trolować nie było sensu usuwać trola. Jestem przeciwny podwójnym standardom. Ty również czasem trolujesz, świadomie czy nie, zbaczając kompletnie z tematu.
Trwają prace nad podwyższeniem standardów wypowiedzi Uśmiech 3maj kciuki, wszyscy chcemy by było lepiej, sądzę że forum dojrzało do sensownej Moderacji.

Chciałbym zauważyć, że jako jedyny używasz z sensem przycisku zgłoszenia posta do moderacji. Nikt inny praktycznie go nie używa, może pora by zaczęli Uśmiech Zauważ też, że twoje wnioski zwykle są rozpatrzone pozytywnie.
Cytuj ten post
(22.08.2016, 08:31)kosz85 napisał(a): Chciałbym zauważyć, że jako jedyny używasz z sensem przycisku zgłoszenia posta do moderacji. Nikt inny praktycznie go nie używa, może pora by zaczęli Uśmiech Zauważ też, że twoje wnioski zwykle są rozpatrzone pozytywnie.

Zauważam. Uśmiech

Cytat:Ale do tej pory skoro członek stowarzyszenia mógł trolować nie było sensu usuwać trola. Jestem przeciwny podwójnym standardom. Ty również czasem trolujesz, świadomie czy nie, zbaczając kompletnie z tematu.

Za pewne. Dlatego napisałem, jak odkryje się, ze ktoś jest trollem ( a nie spełnia czasem jakiś element z trollowania) i robi to celowo. Choć celowość jest już zawarta w definicji bycia trollem.
Cytat:"Jestem przeciwny podwójnym standardom"
W całości popieram
Cytuj ten post
(22.08.2016, 07:39)kosz85 napisał(a): Borówka i sam właśnie wymieniłeś środki do "treatment" mówiąc o TF. Nie uciekniesz od tego. Jeśli chciałbyś udowodnić, że TF jest szkodliwe, to właśnie byś leczył w celu udowodnienia że taki pień padnie.

Źle mnie zrozumiałeś albo ja nie byłem odpowiednio precyzyjny.
Nie chodziło mi, ze nie można używać tych słów. No coś Ty. Masz mnie za oszołoma? Oczko
Chodziło mi, że w dziale TF nie ma sensu rozmawiać o zasadności ich użycia (tak napisałem) czyli w domyśle o zasadności ich użycia ze skutkiem rzekomo pozytywnym czy wartościowym. Dlatego, że wszyscy ludzie z pod znaku TF zgadzamy się, ze T są złe jako takie i należy je odrzucić. Czyli w praktyce sprowadza się to do tego, że w dziale TF można by (aby to było w temacie) negatywnie krytykować te środki ewentualnie neutralnie je przytaczać, że np. kiedyś stosowałem w niesławnych swoich czasach zanim zostałem TF.

Zresztą w tych regułach do których linkowałem jest też to napisane. Że można rozmawiać o T ale zakresie co robić aby ich nie stosować (tak w dużym skrócie). A nie można zachęcać pisząc np. o ich rzekomo pozytywnych skutkach np. jako tester.

Szczególnie, ze nie wiemy co Harnaś by zrobił i to mnie własnie ciekawiło.
Czy chciał zaspokoić tylko ciekawość czy np. w razie wniosku o totalnym porażeniu podjąłbym dalsze działania w zakresie T. w tym np. wymiany matek z rodzin rzekomo mniej porażonych aby pomóc tym ulom. Wtedy wiedziałbym, że nie jest to gospodarka prowadząca do TF i niewiele mająca z nią wspólnego.
Cytuj ten post
No tak, i jak dobrze wczytasz się w Harnasia, on nie mówił nic o zasadności, to było odymienie z czystej ciekawości ile warrozy spadnie z jednego "testowego" pnia i czy sądzimy, że to dużo, czy mało.
Ba! Stwierdził, że bez odymiania więcej pszczół zaczęło mu przeżywać Uśmiech To chyba jak najbardziej wpisuje się w TF, które propagujemy?

Myślę, że źle zinterpretowałeś intencje jego pytania i eksperymentu.
Cytuj ten post
(22.08.2016, 09:02)kosz85 napisał(a): No tak, i jak dobrze wczytasz się w Harnasia, on nie mówił nic o zasadności, to było odymienie z czystej ciekawości ile warrozy spadnie z jednego "testowego" pnia i czy sądzimy, że to dużo, czy mało.
Ba! Stwierdził, że bez odymiania więcej pszczół zaczęło mu przeżywać Uśmiech To chyba jak najbardziej wpisuje się w TF, które propagujemy?

No wiec wedle "dekalogu" TF, według mnie i innych pszczelarzy TF, testowanie leków dla ciekawości jest "grzechem". Oczko
Zobacz jak dalej edytowałem powyższy komentarz o zaspokojeniu ciekawości.
Cytuj ten post
No i tu można się spierać, jest "grzechem", ale z drugiej strony może prowadzić do równie ciekawych wniosków. Brak osypu świadczy, że jego pnie radzą sobie całkiem nieźle. Jeśli rodzina teraz padnie, może to oznaczać, że winny temu będzie Apiwarol, itd. To naprawdę może być ciekawe. Natomiast ta rozmowa powinna toczyć się już dalej w temacie o warrozie a nie moderacji Uśmiech

Dla jednych "grzechem" jest odymienie nieleczonej rodziny, dla innych "grzechem" jest samo nieleczenie, trzeba pozostać otwartym. Z mojego pkt widzenia, nie nadawało się to z pewnością do moderacji, wnioski mogą być ciekawe, a nikt nie zachwalał leczenia ani nie twierdził, że to jedyna droga - wręcz przeciwnie.
Cytuj ten post
(22.08.2016, 09:02)kosz85 napisał(a): Myślę, że źle zinterpretowałeś intencje jego pytania i eksperymentu.

Wymienianie w ulach matek o rzekomym dużym porażeniu V jest również działaniem w zakresie T. To taki przykład.
Dlatego chętnie poznam powody dla których w gospodarce bez leczenia poza ciekawością używa się T. A może takich nie ma. Bo według mnie to sprzeczność. Oczko
(22.08.2016, 09:10)kosz85 napisał(a): Natomiast ta rozmowa powinna toczyć się już dalej w temacie o warrozie a nie moderacji Uśmiech

To przenieś. Uśmiech

Kontynuując bo nie wiem gdzie to przenieś w ciemno.
Dyskutowanie o testowaniu porażenia Varroa syfiastymi lekami truciznami jako czymś ciekawym i wartościowym do wniosków należy ciągnać w dziale o metodach gospodarki "naturalnej" a nie w pszczołach bez leczenia. Takie moje zdanie.  Gdyż testowanie na nich leków jest ich leczeniem i używaniem celowo T do gospodarki co jest niezgodne z filozofią TF (zgodnie z nazwą).
Jeszcze:

Koszu ale ja przecież nie chciałem moderować pytania Harnasia. Nic takiego nie napisałem.
Usprawiedliwiałem tylko krytykę negatywną użycia amitrazy jaka się pojawiła bo było to zgodne z działem i forum IMO. Dodatkowo były pytania ciekawe i chętnie bym słuchał odpowiedzi.

O moderację tylko prosiłem o ad personam Marberta co zrobiłeś i dziękuję.
Cytuj ten post
To nie chodzi aby teraz moderatorzy wszystko przenosili. Tu piszesz o tym czy moderacja byłaby zasadna czy nie. Moim zdaniem, nie byłaby. I lepiej zachować liberalne podejście, bo innym razem to Twoje posty mogą naruszać czyjeś mniej liberalne podejście Oczko

Ciężko wydzielać te posty w dwa i przenosić, bo to pracochłonne (trzeba kopiowac, edytowac i dopiero przenosić), więc jak chcesz, to po prostu napisz w tamtym wątku o co dokładnie Ci chodziło i czego chciałbyś się dowiedzieć od Harnasia, bezpośrednio bez owijania w bawełnę i podchodów czy może tam pisać o odymieniu tego jednego ula, czy nie.

Co do moderacji, w takim razie ok, źle się zrozumieliśmy i chyba nie tylko ja źle zrozumiałem. Zakończmy w takim razie ten wątek, skoro jesteśmy zadowoleni z efektów Uśmiech
Cytuj ten post