Moderatorzy
Spójrzmy na polemikę o wirusach. Przedstawiłem alternatywną teorię o wirusach i ich związkach z chorobami. Nie napisałem, że to moja teoria czy jedyna słuszna jaką wyznaję. Ale większość tak pomyślała i praktycznie nikt się z nią, o ile pamiętam, nie zgodził. Nastąpiła polemika i zadawanie, pytań, prośba o argumenty, negacja, sarkazmy. Praktycznie sam broniłem jakieś logiki i zasadności tej teorii. Jakoś wszyscy mogliśmy dyskutować i nikt nie czuł się nie miło. Marbert nie brał udziału w dyskusji.

p.s. ogólnie to ten offtop o moderacji można albo skasować albo przenieś gdzieś co by nie zaśmiecać wątku. Ogólnie to mi nie zależy na jego zostawianiu. Chciałem aby administracja go przeczytała więc jak Koszu go przeczyta to niech się z nim dzieje cokolwiek.
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post
(26.08.2016, 12:01)Krzyżak napisał(a): Bo żem cham i prostak Oczko

Oj tam, po prostu jesteś z Torunia. Więcej nie trzeba dodawać Oczko

Pszczołowód
Cytuj ten post
(26.08.2016, 11:41)flamenco108 napisał(a):
(26.08.2016, 11:37)Borówka napisał(a):
(26.08.2016, 11:33)MrDrone napisał(a): Marbert wielokrotnie przegina i powinien wtedy być tonowany przez adminów, ale tym razem to była jakaś tam jego uwaga. ani obraźliwa, ani mądra. Potraktuj to tak jak Ci pisałem: niech mu się wydaje, że ma coś wartościowego do powiedzenia Uśmiech ja bym za te mądrości nie dał nawet 10 groszy, a co dopiero dychy Oczko nawet zastanawiałbym się czy brać te mądrości gdyby mi tą dychę do nich dodawał Oczko

MAsz rację i wszystko było by ok gdyby:

1. Było to pierwszy raz lub zdarzało się okazjonalnie a nie nagminnie i prawie z każdą wymianą zdań moją z Marbertem. Wtedy bym ignorował.

2. Gdyby nie to, że mi się zwraca uwagę, że dopytuję Boleslava  w temacie czy Tobie, ze piszesz o ignorancji. To tylko przykłady. Skoro tak to moje dopytywanie i krytyka Boleslava, że unika opisania swojej metody w temacie jest tak samo na miejscu jak głupie uwagi Marberta. Bądźmy sprawiedliwy. Nie stosujmy przywilejów. 

A nie pomyślałeś, że on chce po prostu zbawić innych od błędnego mniemania, że to, co zostaje na forum (pozbawione jego "uwag" Twoje wpisy) są uznaną prawdą? Bez jego reakcji Twoje wpisy pozostawałyby często bez kontry. A tak ktoś tu wpada i widzi - acha. Można tak, można inaczej. A że ma trochę inny styl "argumentowania"? Cóż, w końcu jednak dyskutuje, czyli forum żyje, a nie wszyscy pięknie się ze sobą zgadzają Oczko

Właściwie to ująłeś.
Cytuj ten post
Ten wątek jest do wydzielenia, teraz nie jestem przy kompie by się w to bawić (tablet to poręczna rzecz).

Z pkt widzenia moderatora problem Kuby to jego własny subiektywizm. Moderacja nie reaguje na sprzeczki? To nie do końca tak, linia graniczna pomiędzy dyskusją a kłótnią nie istnieje. Wielokrotnie dyskusja przeradzała się w sprzeczkę, boks i wracała na poprawny ton - w takich sytuacjach nie potrzeba nic moderować.

Kuba, prywatnie Cię lubię i cenię za nietypowe spojrzenie na różne sprawy, co dodatkowo sprawia, że daleko mi do dyskryminacji Twojej osoby w jakikolwiek sposób. Jednak czasem jak czytam dyskusje, to zastanawiam się co się dzieje, bo fiksujesz się i z uporem maniaka zaczynasz nie mniej nie więcej, tylko trollować. Inteligętnie z argumentacją, ale jednak to czasem pozostaje niesmak podobny jak po docinkach Marberta - nie potrafisz odpuścić. Nie wiem, może to tylko moje wrażenie, nie staram się z tym nic robić. Ale jednak... Ty nie odpuszczasz, każdy wątek musi być okraszony odpowiedzią. Pomijam już pisanie ich w 5 osobnych postach jeden pod drugim, jak takie widzę w odstępach 20min to je scalam, ale po co wchodzisz w jałowe kłótnie (i w te kłótnie wchodzisz nie tylko ty akurat)?
Każecie Marbertowi/Boleslavowi/wpiszcie kogo chcecie koniecznie przedstawić ich metody, przedstawić ich gospodarkę, kiedy oni nie chcą. Mają do tego prawo, po prostu zignorujcie ich po pierwszym braku argumentów i rozmawiajcie miedzy osobami które chcą rozmawiać na waszym poziomie. Jak ich cytujecie i całkiem mądrze powtarzacie znowu te same argumenty, to jedynie podsycacie jałową wymianę... hmm.. rzutów grochem o ściany - to określenie byłoby tu na miejscu.
Ja tu nie widzę problemu moderacji, tylko subiektywnego postrzegania swojego miejsca w dyskusji.
Cytuj ten post
(26.08.2016, 17:37)kosz85 napisał(a): To nie do końca tak, linia graniczna pomiędzy dyskusją a kłótnią nie istnieje. Wielokrotnie dyskusja przeradzała się w sprzeczkę, boks i wracała na poprawny ton - w takich sytuacjach nie potrzeba nic moderować.

Tak wracała. Zazwyczaj wtedy, jeśli chodzi o mnie i Marberta, kiedy ja nie reagowałam, mając nadzieję na po cichu na zreflektowanie się moderacji. I było to zanim jeszcze Ty zostałeś moderatorem i uczestnikiem forum. Mój kontakt z Marbertem zaczął się od stwierdzenia, ze jestem ekologicznym bandytą. I tak było dalej i dalej. Nawet ignorowanie ma swoją granicę.
Więc to jest proste. Kiedy ja go ignoruję nie ma kłótni. Kiedy odpowiadam to jest. Mam jednak dosyć zaczepek. Rozumiesz?

Ten problem to mój subiektywizm. Jasne. Uśmiech Podobnie jak Twoja moderacja i zwracanie uwagi od przedwczoraj w pewnych kwestiach. Dlatego piszę.

Według ankiety moderacja miała nie reagować na kłótnie ale na prowokowanie kłótni też. Tak wiem, że nie istnieje tu granica. Dla mnie ten komentarz był prowokacją do kłótni. Dla Ciebie nie. Ja tylko informuję, że mam ich, dla mnie subiektywnych, prowokacji ad personam powyżej uszu ze strony Marberta. A zniżać się do jego poziomu nie chcę choć nieraz mnie kusi i nieraz nie wytrzymam.
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post
Dodaj go do ignorowanych użytkowników, klikasz w jego login i klikasz w button i możesz sobie zrobić wakacje od niego na miesiąc czy dwa Oczko
Cytuj ten post
(26.08.2016, 17:53)kosz85 napisał(a): Dodaj go do ignorowanych użytkowników, klikasz w jego login i klikasz w button i możesz sobie zrobić wakacje od niego na miesiąc czy dwa Oczko

Już tak zrobiłem. I po miesiącu było to samo. Uśmiech

p.s. wiem jak to się robi bo sam mu podpowiadałem na jego prośbę aby mnie ignorował. Niestety nie zrobił tego pomimo, ze dwa razy obiecywał.

p.s. 2.

Po co wywlekasz przy okazji jakieś inne rzeczy jak nie łączenie postów. Co ma to do tego?

(poniekąd wywlekanie przy okazji różnych rzeczy to typowa zagrywka z dziedziny psychologi nie prowadząca do zażegnania aktualnego problemu). Uśmiech Możesz stworzyć wątek na ten temat z prośbą o dostosowanie się. Przecież to nie ma nic wspólnego z omawianym problemem.

Często piszę na bieżąco i po 15 minutach nie mogę już edytować postu. Często też łatwiej (przynajmniej mi) odpowiadać rozdzielnie różnym osobom. Na razie tylko z Twej strony widziałem narzekanie na to. Jeśli będzie to wymagane jako zasada forum to się postaram dostosować. Jak do wszystkich innych zasad. Choć będzie dla mnie to utrudnienie.
Cytuj ten post
(26.08.2016, 17:55)Borówka napisał(a):
(26.08.2016, 17:53)kosz85 napisał(a): Dodaj go do ignorowanych użytkowników, klikasz w jego login i klikasz w button i możesz sobie zrobić wakacje od niego na miesiąc czy dwa Oczko

Już tak zrobiłem. I po miesiącu było to samo. Uśmiech

p.s. wiem jak to się robi bo sam mu podpowiadałem na jego prośbę aby mnie ignorował. Niestety nie zrobił tego pomimo, ze dwa razy obiecywał.

p.s. 2.

Po co wywlekasz przy okazji jakieś inne rzeczy jak nie łączenie postów. Co ma to do tego?

(poniekąd wywlekanie przy okazji różnych rzeczy to typowa zagrywka z dziedziny psychologi nie prowadząca do zażegnania aktualnego problemu). Uśmiech Możesz stworzyć wątek na ten temat z prośbą o dostosowanie się. Przecież to nie ma nic wspólnego z omawianym problemem.

Często piszę na bieżąco i po 15 minutach nie mogę już edytować postu. Często też łatwiej (przynajmniej mi) odpowiadać rozdzielnie różnym osobom. Na razie tylko z Twej strony widziałem narzekanie na to. Jeśli będzie to wymagane jako zasada forum to się postaram dostosować. Jak do wszystkich innych zasad. Choć będzie dla mnie to utrudnienie.

Masz problem. Oczko
Raczej same problemy Duży uśmiech
Cytuj ten post
(27.08.2016, 19:42)marbert napisał(a): Masz problem. Oczko

Kuba, Robertowi należy się 10 złotych za diagnozę Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(27.08.2016, 19:56)MrDrone napisał(a):
(27.08.2016, 19:42)marbert napisał(a): Masz problem. Oczko

Kuba, Robertowi należy się 10 złotych za diagnozę Oczko

To za minutę "psychoterapii "? To miodu mi nie wystarczy Oczko
Cytuj ten post
Tęskniłem. A jednak wrócił. Warrozek nasz miły...
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
(22.09.2016, 20:35)flamenco108 napisał(a): Tęskniłem. A jednak wrócił. Warrozek nasz miły...

Myślisz? chyba nie... chodź ma predyspozycje...
Cytuj ten post
(22.09.2016, 20:41)bonluk napisał(a):
(22.09.2016, 20:35)flamenco108 napisał(a): Tęskniłem. A jednak wrócił. Warrozek nasz miły...

Myślisz? chyba nie... chodź ma predyspozycje...

hehe no ja podobnie myślę, że nie albo tym razem się lepiej zakamuflował pod innym alter ego.
Cytuj ten post
mówicie o tym... no... tym... Krzyżaku? jak dla mnie to jeszcze nie poziom warrozka... Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Eureka rzeczywiście jest ta funkcja "cytuj kilka postów". Teraz będą już ją stosował. Cwaniak
Cytuj ten post

Kurczę gratuluję. Miałeś chyba dobrą intuicję. Oczko
Cytuj ten post
(28.06.2016, 19:59)Borówka napisał(a):
(28.06.2016, 18:19)bonluk napisał(a): Często mu się zdarza teoretyzowac lub opierać i brać za pewnik coś co nie można brać za pewnik wyciagniety z wniosków po 1 sezonie na 2 ulach... no ale kto Kubie zabroni tak myśleć...

Dla niektórych to pewnie bzdury dla Kuby raczej nie i tu jest problem.

Łukasz ale co to ma do rzeczy? Nie o to się rozchodzi kto ma rację a kto pisze bzdury tylko o to kto pisze ad personam wyśmiewając i robiąc prostackie zaczepki.

Ja uważam przykładowo, że Marbert 90% tego co pisze to pisze brednie a nawet część z tego to zwykłe trollowanie. Kosz który nie miał ani jednego dnia pszczoły pisał z teorii o wiele mądrzejszych rzeczy niż Marbetowskie wymądrzanie. Co tylko dowodzi, że nie zawsze to praktyka jest wartościowsza niż teoria a na jaką głową trafi. 

Jednak ja nie zakładam osobnego wątku tylko po to aby szydzić z Marberta personalnie. Uważam, że takie wątki powinny być natychmiast usuwane jako niezgodne z netykietą a nie lądować w żadnym śmietniku. Takie wątki niczemu nie służą dobremu.

Spójrz sobie na ostatnie wstawki Marbertowskie w wątku o Lipie 2016 i Przedstaw się i oceń realnym obiektywnym okiem czy to jest merytoryczna chęć dyskusji ze mną na postawione przeze mnie argumenty. Np. o tym dlaczego uważam, że mam rodzinę z pokarmem z jesieni oraz dlaczego pszczoły mogą się uczyć od siebie w tym także "zgłupieć".

Czy to nie jest zwykłe wyśmiewanie po którym nie chce mi się z nim dyskutować. Nie znam osobiście Marberta ale tu na forum zachowuje się jak zwykły prostak.

Kur%^^ mać jak Marbert nie potrafi uniknąć personalnego wyśmiewanie w dwuzdaniowych tekstach to proszę go o zbanowanie. Co to przedszkole jest? Dlaczego mam sobie włączać ignorowanie jego komentarzy kolejny raz i nie widzieć jego wyśmiewania. To on łamie zasady prostak jeden i to on powinien ponieśc konsekwencje. Stary a ....

Koszu nie wywiązuje się z ankiety. Dlaczego Marbert ma tyle pobłażane. Przecież wyraźnie 90% zagrywek on zaczyna i tylko ktoś kto nie uczestniczy w forum na bieżąco tego nie widzi.

Zobaczcie sobie jego tylko dzisiejsze komentarze. 75% było czystymi zagrywkami personalnymi nie w temacie.
To ja w takim razie też mam gdzieś silenie się na dyplomację z Marbertem.
Cytuj ten post
Masz rację Robert ostatnio ma chyba słabszy okres.
Staram się usuwać co bardziej personalne wypowiedzi ale też nie czytam całego forum w 100%.
Zgłaszaj to będzie mi łatwiej reagować.
Cytuj ten post
Kuba, mnie prawie nie ma, mam pracowity okres, staram się klienta utrzymać i pozyskać. A jak wchodzę, to Szymon już wszystkie zgłoszenia ogarnia (pracuś, który powinien laury otrzymać za swoją ciężką prace - serio). Ja mam teraz nieprzeczytane 80% wątków, czytam poza domem z tapatalka, który nie ma moderacji. Tak więc skorki, że nie reaguję. Zgłaszaj i tyle.
Cytuj ten post
Ja rozumiem ze masz swoje powody. To nie byl zarzut do Ciebie a stwierdzenie fakfu.
Cytuj ten post
popieram Kubę w 100%.
Marbert albo zasługuje na bana, albo na kasowanie 80% swoich postów. Jak ma cięższy okres niech się wyżyje w lesie. Jak nie dajecie rady czyścić, to może trzeba wreszcie rozważyć bana? będzie święty spokój, a zobaczycie, że atmosfera się oczyści.
Cytuj ten post
(17.11.2016, 05:42)MrDrone napisał(a): popieram Kubę w 100%.
Marbert albo zasługuje na bana, albo na kasowanie 80% swoich postów. Jak ma cięższy okres niech się wyżyje w lesie. Jak nie dajecie rady czyścić, to może trzeba wreszcie rozważyć bana? będzie święty spokój, a zobaczycie, że atmosfera się oczyści.

Dumam, w jakim kierunku i jak by wygladalo to forum, kiedy by zbanowano Borowki i Drona ? 
Cytuj ten post
(17.11.2016, 07:11)Boleslav napisał(a):
(17.11.2016, 05:42)MrDrone napisał(a): popieram Kubę w 100%.

Dumam, w jakim kierunku i jak by wygladalo to forum, kiedy by zbanowano Borowki i Drona ? 

jeszcze paru takich mędrców jak Ty i marbert będzie tu tolerowanych i sami odejdą, więc spokojnie.
Cytuj ten post
Boleslawie zarowno Ty jak i Mabert macie pelna swobode wypowiedzi na tematy pszczelarskie oraz luzne w dziale Hyde Park byleby byly zgodne z regulaminem i jakas tam minimalna netykieta. Rejestrujac sie na forum dokonuje sie jednoczesnie akcpetacji regulaminu.

Co innego jak ktos co jakis czas napisze cos prowokacyjnego a co innego jak ktos notorycznie jatrzy postami bez zadnego zwiazku z tematem tylko wyrzuceniem swojej opinii na temat innego uzytkownika. Tez nie jestem swiety i reaguje na zaczepki Marberta. Kwestia jednak jak czesto, pomimo zwrocenia uwagi, ktos lamie dobre zasady jakies tam minimalnej netykiety. Takie wstawki niczemu nie sluza bo ja i podejrzewam nikt, od takich personalnych zagrywek, nie zmieni diametralnie swojej drogi w pszczelarstwie czy trzymaniu pszczol. A to forum sluzy wlasnie m.in. takiej wlasnie niszowej hodowli pszczol i po to m.in. zostalo zalozone.Jezeli wiec denerwuje Was bardzo moje i Mr. Drona podejscie do pszczol, choc co ciekawe Bonluk ma bardzo podobne i roznice sa w szczegolach i chcielibyscie bardzo abysmy zmienili zdanie to z pewnoscia takimi postami nic nie uzyskacie. A jezeli chcecie po prostu jatrzyc i szukac zaczepki to wiadomo gdzie sie to nadaje: do kosza.
Mozesz przeciez zalozyc watek: Dlaczego pszczelarstwo TF jest nieslusznie i prowadzi donikad i tam argumentowac, najlepiej merytorycznie dlaczego tak jest oraz byleby nie lamalo to regulaminu. Mysle, ze wtedy zainteresujesz wiecej osob i sklonisz do refleksji. Mozesz wreszcie opisac swoja gospodarke bo milo jest wiedziec jakie ma cele kontrdyskutant czy przeciwnik mojego podjescia. Domyslam sie jednak, ze nic takiego sie nie stanie
Cytuj ten post
W całości popieram Kubę...
Dziwi mnie bezproduktywny atak na Kubę i Bartka... przecież jak się jest w opozycji to się zakłada swój temat i opisuje wszystko jak ja to widzę bądź odpowiada na posty normalnie bez obrażania i zaczepek... a już najbardziej denerwują mnie wpisy typu "prowokacja", "podchody", "wiem ale nie powiem" itd. Jak komuś nie pasuje dzielenie się tym co wie lub podzielenie się tym co przeczytał lub podzielenie się czymkolwiek nawet swoimi hipotezami to nie warto tracić swojego czasu tutaj na forum a poszukać innych, lepszych możliwości wyrażenia swoich myśli...
Cytuj ten post
Widzę że moja obecność na forum nie jest akceptowalna. W większości.

Proszę więc administratora o likwidację mojej prostackiej osoby z forum. Nicku i wysłanych wiadomości.
Cytuj ten post
Marbercie mój post byl skierowany do nas wszystkich... a Ty widać że przyjales go na siebie... no cóż widocznie tak chciałeś. Wolna twa wola...
Cytuj ten post
Jak mi zaufacie to mogę sprzątać Duży uśmiech Z czasem robi się tu - zupełnie niepotrzebnie - dośc nieprzyjemnie. A czasu mam dużo malując z komputerem w tle Uśmiech
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
(17.11.2016, 19:18)Modliszqa napisał(a): Jak mi zaufacie to mogę sprzątać Duży uśmiech Z czasem robi się tu - zupełnie niepotrzebnie - dośc nieprzyjemnie. A czasu mam dużo malując z komputerem w tle Uśmiech

ja jestem za jak najbardziej bo brakuje moderacji  na odpowiednim poziomie... a Ty Jolu chyba byś to ogarnęła 
Cytuj ten post
Dziś nadałem prawa moderacji do forum Joli vel Modliszqa.
Może kobiece spojrzenie usprawni moderację forum.
Poza Jolą prawa moderacji ma nadal Koszu.
Cytuj ten post