Praca z nukleusami
(27.12.2017, 07:40)bonluk napisał(a): Kubi kupował bym coś nie sprawdzając czy się zmieści?

Te podkarmiaczki są tak zrobione że mają wymiar 435 a tylko wasy 482 które można sobie przyciąć i dopasować do dadanta. Celowa robota.

No nie spodziewałbym się tego po Tobie, ale kto człowiekowi zabroni... Język 
Pytałem bo nie znalazłem sensownej odpowiedzi.
Zresztą napisałeś: "Z Czech przyszły mi 2 podkarmiaczki. Jedna do langa 2/3 a druga do langa 1/1..."
No i bądź tu mądry kiedy takich nie posiadasz..

Mniejsza już o to.
Możesz w takim razie podesłać linka na tą drugą "lepszą" podkarmiaczkę?
Cytuj ten post
zależy dla kogo lepsza... dla mnie lepsza a zalety opisałem.
Pamiętaj że to LN 1/1... do LN3/4 wejdzie na 2 korpusy.

wyślę Ci jutro na pw z kompa.
Cytuj ten post
(27.12.2017, 22:10)Krzyżak napisał(a): No i nie ma rzeczy najważniejszej, że tego wszystkiego nauczył się od Kirka Webstera i zaadoptował u siebie.
W przeciwieństwie do Kirka leczy intensywnie chemią.

Czytając te opisy w ogóle miałem wrażenie, że autor tekstu wziął to skądinąd, ale nie od Palmera. Ale kto wie, może Palmer po prostu niektórymi knyfami dzieli się gdzieś, dokąd jeszcze nie dotarłem?

Jakieś wzmacnianie słabych rodzin po zimie czerwiem z fabryk? Ratunku. Rodziny, które nie rosną jego zdaniem dość szybko, nie są dość produktywne, on przeznacza na kolejne serie podziałów. Fabryki czerwiu stanowią rodzaj bufora, który pozwala mu to wszystko gładko przeprowadzać: budują węzę, dostarczają czerwiu.

Nie ma żadnego osobnego banku matek. Jego gospodarka różni się od websterowej głównie tym, że leczy chemią, podkarmia substytutem pyłku (pędzi rodziny produkcyjne jak najszybciej do wzrostu), a dalej wprowadził własne modyfikacje, które biorą się raczej z większej przeżywalności i wynikającej stąd większej ilości pszczół, które może przeznaczyć do różnych zadań.

Najlepszym pomysłem, moim zdaniem, jest budowa rodziny wychowującej przez dostarczenie jej z wyprzedzeniem pewnej liczby ramek z czerwiem krytym - Webster tego nie robi, bo po przeprowadzonej hodowli i tak rodzinę dzieli bez reszty. Innym wariantem, który dyskutowaliśmy, jest odkład zbiorczy Liebiga - Palmer ma metodę wychowu matek gdzieś tak spomiędzy Liebiga i Webstera.

I tak dalej.
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
(27.12.2017, 22:10)Krzyżak napisał(a): No i nie ma rzeczy najważniejszej, że tego wszystkiego nauczył się od Kirka Webstera i zaadoptował u siebie.

Sam przyznaje, że wziął ale też chyba nie absolutnie wszystko. Niektóre rzeczy chyba trochę rozwinął pod siebie?
Kirk dokarmia białkowymi ciastami wiosną?

EDYTA. A już Krzysiek to opisał.
Cytuj ten post
(27.12.2017, 23:03)Borówka napisał(a): Kirk dokarmia białkowymi ciastami wiosną?

Obstawiam, że nie dokarmia. Wręcz przeciwnie - pracuje nad niedokarmianiem, niezakarmianiem i niepodkarmianiem w ogóle. Potwierdzają to różne dyskusje na jego temat, gdzie pszczelarze łapią się za przednie głowy z tego powodu.
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
(27.12.2017, 22:47)bonluk napisał(a): zależy dla kogo lepsza... dla mnie lepsza a zalety opisałem.
Pamiętaj że to LN 1/1... do LN3/4 wejdzie na 2 korpusy.

wyślę Ci jutro na pw z kompa.

Dlatego napisałem "lepsza" Oczko 

dzięki i pamiętam.
Cytuj ten post
(27.12.2017, 21:40)kosz85 napisał(a):
(27.12.2017, 20:22)Borówka napisał(a):
(27.12.2017, 20:18)kosz85 napisał(a): Trochę tam błędów jest Język 

To może napisz do autora. tego opisu.

Gdyby tylko był do niego jakiś kontakt Uśmiech

(27.12.2017, 22:48)flamenco108 napisał(a):

Czytając te opisy w ogóle miałem wrażenie, że autor tekstu wziął to skądinąd, ale nie od Palmera. Ale kto wie, może Palmer po prostu niektórymi knyfami dzieli się gdzieś, dokąd jeszcze nie dotarłem?

Wersję skonsolidowaną pisze Paulinka Vitkovska , przeczytacie ją w Pszczelarstwie. Mam nadzieję że szybko, gdzieś w marcu czy kwietniu.
Żródło: FB
Cytuj ten post