U wschodnich sąsiadów :)
(13.05.2016, 22:11)emzarek napisał(a): Czyżby wkradały się wątpliwości? Oczko

Mnie pytasz? Jeśli tak to do czego?
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
Co do tego że LN to najwspanialszy ul na świecie Oczko
Cytuj ten post
(13.05.2016, 23:03)emzarek napisał(a): Co do tego że LN to najwspanialszy ul na świecie Oczko

ja nie mam najmniejszych wątpliwości, że tak jest Duży uśmiech
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
A ja się zgadzam z tym co napisano. Po drodze do Bydgoszczy niech skręcą do mnie z tymi warre Oczko
Cytuj ten post
Sprawdziłem to wklejanie (pasków) węzy na kilka milimetrów od górnej listewki, o czym mówił ten Rosjanin. Pszczoły dobudowują plaster do samej góry ale zostawiają sobie tam 2 - 3 przejścia na drugą stronę.
"Mądry nie jest uczony, uczony nie jest mądry" Lao - Tse
Cytuj ten post
ciekawy film zwłaszcza o wosku przebadamy sprawę
Ciężko jest dymić pszczoły amitrazą Uśmiech
Cytuj ten post
(14.05.2016, 21:33)Czarek napisał(a): Sprawdziłem to wklejanie (pasków) węzy na kilka milimetrów od górnej listewki, o czym mówił ten Rosjanin. Pszczoły dobudowują plaster do samej góry ale zostawiają sobie tam 2 - 3 przejścia na drugą stronę.

u mnie zabudowały całkowicie mają ponad ramkami odstającą na 7-8 mm powałkę
Ciężko jest dymić pszczoły amitrazą Uśmiech
Cytuj ten post
Pszczoły zasiedlają barć. Szybko wchodzą skubane.

Cytuj ten post
chyba na filmie podkrecili tępo...
Cytuj ten post
Chyba Rosjanin może mieć rację.

Cytat:Bees generate CO2 through metabolic processes and can achieve concentrations as high as 4.25% in summer and 6% in winter
Kozak PR, Currie RW. 2011. Laboratory study on the effects of temperature and three ventilation rates on infestations of Varroa destructor in clusters of honey bees (Hymenoptera: Apidae). J. Econ. Entomol. 104(6):1774–82 [CrossRef] [Medline] [Web of Science ]
Cytuj ten post
To przy zimowaniu na otwartej dennicy CO2 zdecydowanie prędzej opuszcza ul.
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
Tak offtopowo tutaj krótki filmik jednym z walorów produkcji CO2 u ludzi. Często standardowo jest on postrzegany jako głównie odpad - produkt uboczny a jest to nieprawda. Nie wiem na ile to mogą być pomocne informacje ze świata ssaków stałocieplnych (specyficznie jednak regulujących metabolizm) do świata owadów zmiennocieplnych ale offtopowo wklejam krótki materiał.
Jakoś odrazy łyknąłem hipotezę Rosjanina jednak.

https://www.youtube.com/watch?v=P_BXPXhOCb0

W filmie występuje m.in. Ph.D dr. biologii Ray Peat oraz Ph.D dr. Chriss Masterjohn dietetyk kliniczny.
Ray Peat wspomina też o prostej metodzie terapii zwiększającej czasowo ilość CO2 prof. medycyny Butejko

http://butejko.pl/metoda-butejki/dwutlenek_wegla/

Są też ciekawe hipotezy, że w raju / edenie przy narodzinach ludzkości było w atmosferze nieznacznie więcej CO2 i nieznacznie większe ciśnienie z jego dobroczynnym wpływem na zdrowie ludzkie.
Cytuj ten post
Jest trochę o pozytywnym znaczeniu zwiększonego CO2 na rodzinę pszczelą w zimowej diapauzie. Czyli to nic nowego w sumie. Według autora pszczoły tak zimujące zużywają mniej pokarmu.

Znaczeniu dwóch wylotów w ulach warszawskich. Pszczelarstwo 1954 / 01

Załączone pliki Miniatury

Cytuj ten post