Trapezowy TBH
No wyglada jak miseczka matecznikowa Oczko Jest w środku plastra, a nie na brzegach, więc pasuje do opisu.
Cytuj ten post
Jaka historia rodziny 
Cytuj ten post
Historia tej rodziny dopiero się pisze. To malutki odkład zrobiony na bazie wlkp wiec z dużymi problemami przy przekładaniu. Generalnie dostał ścinki z dzikiej zabudowy i na szczęście dla niego trafiły się tam jakieś larwy.
Cytuj ten post
(29.05.2016, 19:22)emzarek napisał(a): Historia tej rodziny dopiero się pisze. To malutki odkład zrobiony na bazie wlkp wiec z dużymi problemami przy przekładaniu. Generalnie dostał ścinki z dzikiej zabudowy i na szczęście dla niego trafiły się tam jakieś larwy.

No cóż będę się ratować na tym na czym mogą... Jak w miseczce pływa larwa na mleczku to jest ok...

Ostatnio ja zrobiłem mały eksperyment zainspirowany rójką... jak na razie czekam na efekty... jeszcze ze 2 dni i będę wiedział czy pszczoły są aż tak mądre...
Cytuj ten post
(29.05.2016, 20:06)bonluk napisał(a):
(29.05.2016, 19:22)emzarek napisał(a): Historia tej rodziny dopiero się pisze. To malutki odkład zrobiony na bazie wlkp wiec z dużymi problemami przy przekładaniu. Generalnie dostał ścinki z dzikiej zabudowy i na szczęście dla niego trafiły się tam jakieś larwy.

No cóż będę się ratować na tym na czym mogą... Jak w miseczce pływa larwa na mleczku to jest ok...

Ostatnio ja zrobiłem mały eksperyment zainspirowany rójką... jak na razie czekam na efekty... jeszcze ze 2 dni i będę wiedział czy pszczoły są aż tak mądre...
Budujesz napięcie...
Cytuj ten post
właśnie... mnie też zaintrygowało... Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Dzięki szybie w ulu widzę, że dzięki woskowi po starych plastrach na snozach w KTBH budują raczej ładnie. Na dniach zrobię przegląd czyli w ok. 2 tyg po osadzeniu na całkiem pusty ul. Podany jeden plaster ze starego ula jednak pod naporem całej rodziny oderwał się i usunąłem. Więc osadzam na ul KTBH i chyba z sukcesem dzięki zaczynom woskowym.
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post
Rójka osadzona do nowego KTBH z desek od Łukasza. Rójka osadzona pusto do nowego ula. Kilka pierwszych snóz ma zrobionych zaczyny z wosku metodą Davida Heaf'a. Zobaczymy jak się sprawdza i czy równo zaczną budować. Jak już zaczną równo to później z górki. Wystarczy ponoć przegląd raz na dwa tygodnie maksimum i dwa ostatnie wybudowane w całości lub prawie w całości plastry się rozsuwa.

Rójka osadzona po ponad 30 h przetrzymywania w piwnicy. Aby nie uciekła bo jest w nowym pustym ulu bez niczego wylotki zakratowane kratą. W razie co matka zostanie i wrócą. Po tygodniu się zdejmie.

p.s. Ależ nieprzyzwoite są te nowe ule z nowych desek niezaleznie od rodzaju ula. Aż wstyd dawać pszczołom taki nowy.

Załączone pliki Miniatury

"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post
profesjonalny i dopasowany daszek! Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Uśmiech też mnie zauroczył
Cytuj ten post
Inspirowałem się Lesem Crowderem

[Obrazek: handson-LC.jpg]

I jego znajomym czy uczniem Samem Comfortem także:

[Obrazek: dsc_0006.jpg]
Cytuj ten post
Dobre, Langi jako stojaki Uśmiech
Cytuj ten post
(22.06.2016, 20:39)Popszczelony napisał(a): Dobre, Langi jako stojaki Uśmiech

Haha no w sumie. 
Cytuj ten post

Baran jesteś Oczko
Rodziny są w Langach a ten TBH to ich wspólna miodnia Uśmiech
Cytuj ten post
(22.06.2016, 21:55)Krzyżak napisał(a):

Baran jesteś Oczko

W Langach to są krety, a nie rodziny Oczko
Cytuj ten post
(23.06.2016, 06:12)MrDrone napisał(a):
(22.06.2016, 21:55)Krzyżak napisał(a):

Baran jesteś Oczko

W Langach to są krety, a nie rodziny Oczko

A to krety nie tworzą rodzin?  Cwaniak
Cytuj ten post
Rójka Przedwojenna z przed 2,5 tygodnia osadzona do pustego KTBH. Pięknie idą.

Załączone pliki Miniatury

Cytuj ten post
No widać, że dają radę... Jak jest pożytek to pociągną spokojnie.
Cytuj ten post

Cytuj ten post
Nie wiem po co ale zrobię sobie taki ul Uśmiech
Cytuj ten post
(01.10.2016, 14:55)Krzyżak napisał(a): Nie wiem po co ale zrobię sobie taki ul Uśmiech

dla przyjemności?
Cytuj ten post
(01.10.2016, 14:55)Krzyżak napisał(a): Nie wiem po co ale zrobię sobie taki ul Uśmiech

a po co??
Duży uśmiech
Cytuj ten post
(01.10.2016, 15:22)MrDrone napisał(a):

a po co??
Duży uśmiech

Już wiem czemu mogę go sobie zrobić. Bo mimo, że będę miał inny ul od LN, w dodatku leżak, to i tak nie wprowadzę nowej ramki do pasieki Uśmiech
Zasada jednej ramki w pasiece zostanie zachowana Uśmiech
Cytuj ten post
U mnie już 2 rok z rzędu stoją puste (nie licząc moich szerszeni) bo jakoś nie mam ich jak zasiedlić. Na razie są inne priorytety.

Pszczołowód
Cytuj ten post
(01.10.2016, 17:52)emzarek napisał(a): U mnie już 2 rok z rzędu stoją puste (nie licząc moich szerszeni) bo jakoś nie mam ich jak zasiedlić. Na razie są inne priorytety.

Pszczołowód

Ja zasiedliłem dwa w tym roku. Jeden na kilka uli z końcówkami starych plastrów a drugi na pusto i nówka sztuka.
Cytuj ten post
Można i nieraz kundelki bez kapelusza przeglądać jak widać.

Cytuj ten post
(03.10.2016, 16:02)Borówka napisał(a): Można i nieraz kundelki bez kapelusza przeglądać jak widać.

jak to? przecież miał kapelusz... widać wyraźnie na kilku ujęciach...
Oczko
Cytuj ten post
(03.10.2016, 16:35)MrDrone napisał(a):
(03.10.2016, 16:02)Borówka napisał(a): Można i nieraz kundelki bez kapelusza przeglądać jak widać.

jak to? przecież miał kapelusz... widać wyraźnie na kilku ujęciach...
Oczko

No tak. Wtopiłem
Cytuj ten post
I jeszcze ma gogle na oczach...

Pszczołowód
Cytuj ten post
Rozwój gniazda w przyspieszonym tempie w KTBH

https://www.facebook.com/NahelBee/videos/1107095589343377/
Cytuj ten post