Znalezione na innych forach
(11.05.2016, 18:24)Modliszqa napisał(a): A ja poproszę o nie wklejanie podobnych linków bo krew się we mnie burzy i mam ochotę z kretynami wdać się w bój Duży uśmiech

Czas zakupić nerwosol Duży uśmiechDuży uśmiechDuży uśmiech
Cytuj ten post
a ja całości nie przeczytałem... to mówicie, że warto?? Duży uśmiech
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(11.05.2016, 20:30)MrDrone napisał(a): a ja całości nie przeczytałem... to mówicie, że warto?? Duży uśmiech

Nerwosol jest dobry na wszystkoDuży uśmiech
Cytuj ten post
Lepszy jest NIPIERDOL Oczko
Cytuj ten post
No ręce opadają ... tutaj
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
(12.05.2016, 09:10)Modliszqa napisał(a): No ręce opadają ... tutaj  

Smutny
A taki problem zadzwonić po pszczelarza. słowo "plaga": żałosne
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post
(12.05.2016, 09:31)Borówka napisał(a):

Smutny

najpierw trzeba wiedzieć jak wygląda pszczoła...
Cytuj ten post
(12.05.2016, 09:34)emzarek napisał(a):
(12.05.2016, 09:31)Borówka napisał(a):

Smutny

najpierw trzeba wiedzieć jak wygląda pszczoła...

Nawet jakby była to osa i szerszenie to też słowo plaga jest żałosne. Wiem, ze niektórzy strażacy mocno odymiali i wywozili do lasu kiedyś.
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post
Ciekawi mnie ten "błogosławiony","cudowny" , okres karencji Apiwarolu?
Cytuj ten post
(12.05.2016, 14:43)marbert napisał(a): Ciekawi mnie ten "błogosławiony","cudowny" , okres karencji Apiwarolu?

No ponoć na nowych opakowaniach apiwarolu piszą że 5 dni tylko Uśmiech
Cytuj ten post
(12.05.2016, 17:36)Krzyżak napisał(a):
(12.05.2016, 14:43)marbert napisał(a): Ciekawi mnie ten "błogosławiony","cudowny" , okres karencji Apiwarolu?

Ulotka z apiwarolu z 2013 roku.

"OKRES KARENCJI
Nie stosować w okresie produkcji miodu przeznaczonego do spożycia przez ludzi.
Ze względu na możliwość przenikania amitrazu do miodu, jesienne leczenie należy przeprowadzić po usunięciu zapasów miodu z leczonej rodziny."

Nic o 30 dniach tu nie było.   Tekst ulotki 12.12. 2008 r.
Cytuj ten post
(12.05.2016, 18:51)marbert napisał(a):
(12.05.2016, 17:36)Krzyżak napisał(a):

Ulotka z apiwarolu z 2013 roku.

"OKRES KARENCJI
Nie stosować w okresie produkcji miodu przeznaczonego do spożycia przez ludzi.
Ze względu na możliwość przenikania amitrazu do miodu, jesienne leczenie należy przeprowadzić po usunięciu zapasów miodu z leczonej rodziny."

Nic o 30 dniach tu nie było.   Tekst ulotki 12.12. 2008 r.
O 30 dniach nie ale o 5 już tak:
http://biowet.pl/products/uncategorized/apiwarol-amitraz/

"Okres karencji
Miód – 5 dni
Nie stosować w okresie produkcji miodu konsumpcyjnego."
Cytuj ten post
Przeczytałem, dzięki.

Co to Kur...... jest? Zły
Cytuj ten post
do usunięcia
Cytuj ten post
(12.05.2016, 19:12)pastaga napisał(a): do usunięcia

Te 5 dni!
Cytuj ten post
(12.05.2016, 19:34)marbert napisał(a):

Te 5 dni!

Kto chce niech je, przynajmniej nie zarazi się warrozą Oczko Szkoda, że Kowalski kupi dla dzieci nieświadomy wszystkiego.
Cytuj ten post
(12.05.2016, 19:45)pastaga napisał(a):
(12.05.2016, 19:34)marbert napisał(a):

Te 5 dni!

Kto chce niech je, przynajmniej nie zarazi się warrozą Oczko Szkoda, że Kowalski kupi dla dzieci nieświadomy wszystkiego.

To jakiś obłęd jest.

Nie daje mi to spokoju! Przeciętny pszczelarz jak to to.....odczyta? Może ja już taki głupi jestem?
Cytuj ten post
Robercie, tylko tyle nie daje Ci spokoju? Oczko
mi nie dają spokoju też kwasy, brak przystosowania, gospodarka rabunkowa itp itd. lista byłaby długa Oczko kończyłaby się gdzieś koło buckfastów... Oczko

akurat 5 dni mi snu z powiek nie spędza, bo ja nie będę jadł tego miodu Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Ta karencja dla przeciętnego Kowalskiego to nic nie znaczy bo przeciętny Kowalki je miód zafałszowany cukrem i przetworzonym syropem, jakieś mieszanki pseudomiodów chińskich, jakieś mikrofiltorwane kremowane miody. Więc skoro nie obchodzi go czy w ogóle spożywa coś porównywalnego do prawdziwego miodu z XIX wieku co to co go obchodzi jakaś amitraza szczególnie ze w przeciętnych warzywach i owocach też je pestycydy.
Cytuj ten post
Na zdrowy rozsądek... jak zrobisz pakiet - odymisz apiwarolem, po 5 dniach dasz ramki to gdzie ta amitraza? 5 dni to spokojnie dobry czas na jej ulotnienie z ula.
Oczywiście nie mówimy o odymianiu rodzin produkcyjnych - wyraźnie napisane, żeby nie używać w okresie pozyskiwania miodu a rodzina produkcyjna musiałaby być wówczas zamknięta w ulu (5 dni?), żeby miodu nie nosiła.
Cytuj ten post
Hahahaha....
Cytuj ten post
(13.05.2016, 08:02)MN napisał(a): Na zdrowy rozsądek... jak zrobisz pakiet - odymisz apiwarolem, po 5 dniach dasz ramki to gdzie ta amitraza? 5 dni to spokojnie dobry czas na jej ulotnienie z ula.
Oczywiście nie mówimy o odymianiu rodzin produkcyjnych - wyraźnie napisane, żeby nie używać w okresie pozyskiwania miodu a rodzina produkcyjna musiałaby być wówczas zamknięta w ulu (5 dni?), żeby miodu nie nosiła.

Wszędzie gdzie występuje cokolwiek lipofilnego np. wosk, olej na drewnie czy chłonnego tłuszcz np. drewno, sklejka etc.
Cytuj ten post
Duży uśmiech
Michał, nieustannie mnie zadziwiasz Oczko
Cytuj ten post
Żeby nie było, że bronię, czy coś, bo apiwarolu nie zamierzam używać, staram się tylko jakoś zrozumieć skąd te 5 dni im się wzięło... Tylko taka opcja (ul bez wosku i miodu) ewentualnie by mi pasował. Czy amitraza jakoś osadzi się w drewnie? Tutaj mam wątpliwości.
Cytuj ten post
Cytat:Prawdę mówiąc, ja tam się w żadne zwabianie rójek nie bawię, bo przez takie obce rójki można sobie przywlec, jakiegoś syfa do pasieki.
Nieraz sąsiedzi mi mówią że wiszą na drzewie pszczoły, to każe im aby poszli do mojego kolegi, on rójki zabiera, dobrze że pasiekę swą ma ode mnie 20km dalej bo by mnie chyba krew zalała jak by byle co przynosił, a licho nie śpi.
Cytuj ten post
hehehe Oczko
... a widząc ten ciemnogród to pewnie i do warszawiaków takie rójki pakują zamiast do langów Duży uśmiech
Cytuj ten post
"Jeden ul odbiera chleb dziesięciu lekarzom",

Dając chleb dziesięciu farmaceutom, producentom chemicznym i weterynarzom.

Diabeł

Załączone pliki Miniatury

Cytuj ten post
Pszczoły w murze od 3-4 lat:
http://forum.tomekmiodek.pl/viewtopic.php?f=14&t=2527&p=32617#p32617
Cytuj ten post
Olaboga, trzeba im to jak najszybciej zdezynfekować i odymić. One biedaczki już od tak dawna muszą walczyć o życie same. To niehumanitarne!
Cytuj ten post
Według mnie to tegoroczna rójka...
Cytuj ten post