Znalezione na innych forach
Wkleiłam na FB artykuł z NP i oto jedna z odpowiedzi Duży uśmiech

" co do chemii to się zgadzam ,jeżeli chodzi o rojenie się to już nie do końca. proszę pamietać że pszczoła która ma młodą matke ,jest zdrowa ,ma odowiednie zapasy i ma co robić to się nie roi . z doswiadczenia wiem że wiekszośc rójek u pszczelarzy to rójki wynikające z błedów pszczelarza ( ciasnota w gniezdzie ,choroba ,głód)"
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
(18.06.2016, 11:20)Modliszqa napisał(a): Wkleiłam na FB artykuł z NP i oto jedna z odpowiedzi Duży uśmiech

" co do chemii to się zgadzam ,jeżeli chodzi o rojenie się to już nie do końca. proszę pamietać że pszczoła która ma młodą matke ,jest zdrowa ,ma odowiednie zapasy i ma co robić to się nie roi . z doswiadczenia wiem że wiekszośc rójek u pszczelarzy to rójki wynikające z błedów pszczelarza ( ciasnota w gniezdzie ,choroba ,głód)"

A jaki ten art. w kleiłaś z NP bo nie wiem co to za skrót chyba, że chodziło o WP?

Odpowiedz temu pszczelarzowi, że rójka u pszczół zdrowych które nie były poddane selekcji komercyjnej to jak najbardziej naturalny objaw z tym, że nie będzie to występowało co roku. Rodzina która będzie miała dość miejsca, stały dopływ pokarmu i nic jej nie będzie dokuczać może w danym sezonie nie wydać roju ale za to na przyszły sezon może wydać 2-3 roje więc różnie z tym bywa. Dalej pszczelarz pisze o doświadczeniu ale niech zaznaczy czy u siebie  bazuje na pszczole od hodowców po selekcji na nierojliwość itd. czy może ma kundle z dziada pradziada bez selekcji bo to już będzie spora różnica.
Cytuj ten post
ten http://wolnepszczoly.org/moja-droga-do-pszczelarstwa-naturalnego/ z zakładki nasze PN Uśmiech
Jola
Cytuj ten post
http://forum.pasiekaambrozja.pl/viewtopic.php?f=44&t=17740&p=325714#p325702

"Delikatnie mówiąc - Warszawiaki zwykłe i poszerzane nadają się jedynie do wnerwiania i słabego rozwoju porządnych pszczół.
- ...
Nawet te z nadstawkami wielkopolskimi. 

Gratuluję wytrwałości w utrzymywaniu muzeum. 

Leszek"
Cytuj ten post
O tacticu

Cytat: Lek jest legalny do nabycia u lekarzy weterynarii. Nielegalne jest stosowanie go przy pszczołach. Do uli się go nie stosuje, nie zwalcza warrozy - gdyż składniki leku po za amitrazą mogą szkodzić pszczołą i odkładać się w produktach pszczelich
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post
szlak mnie trafia Zły czytając jakie głupoty niektórzy ludzie piszą krowy zaniedbane, pszczoły na pastwe losu pozostawione lub o tactiku nawet w szkole do jakiej chodzę uczą świeżych przyszłych pszczelarzy jak zrobić tactik dla pszczół i to wysoko postawione persony. Jak by była na świecie do dzisiaj jakaś naturalna selekcja to by byli mądrzy silni ludzie a tak to cielaków nie brakuje
Ciężko jest dymić pszczoły amitrazą Uśmiech
Cytuj ten post
(25.06.2016, 09:39)pastaga napisał(a): http://forum.pasiekaambrozja.pl/viewtopic.php?f=44&t=17740&p=325714#p325702

"Delikatnie mówiąc - Warszawiaki zwykłe i poszerzane nadają się jedynie do wnerwiania i słabego rozwoju porządnych pszczół.
- ...
Nawet te z nadstawkami wielkopolskimi. 

Gratuluję wytrwałości w utrzymywaniu muzeum. 

Leszek"

A kurde matki w tym roku od niego kupiłem, hodowcy w WZ i WP słyszycie macie nieodpowiednie ule dla pszczół
Cytuj ten post
Kwas mrówkowy jest pożyteczny bo:
1. .......

Kwas mrówkowy jest ryzykowny i ma skutki uboczne dla pszczół bo:
1. ...
2........
3..........
4..............
5..................

Przy piątym skutku bocznym przestałem słuchać. Na zdrowie dla pszczół. Oczko

https://www.youtube.com/watch?v=lpTaorii49E
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post
a co z kwasem mlekowym ?
Cytuj ten post
(11.10.2016, 11:42)Borówka napisał(a): Kwas mrówkowy jest pożyteczny bo:
1. .......

1. ...
2........
3..........
4..............
5..................

Nie brałeś nigdy leków i nie czytałeś jakie skutki mogą być ich połykania? Oczko

Kiedyś tam coś zażywałem i mój kolega otworzył leżące na stole opakowanie wyją opis i czyta, po chwili mówi ja bym tego nie żarł. Co tam wyczytałeś , pytam? Kurcze po tym " facet ma problemy", napisałem mniej dosadnie. A ja nie mam Cwaniak . I co?
Cytuj ten post
(11.10.2016, 15:43)marbert napisał(a): Nie brałeś nigdy leków i nie czytałeś jakie skutki mogą być ich połykania? Oczko

Kiedyś tam coś zażywałem i mój kolega otworzył leżące na stole opakowanie wyją opis i czyta, po chwili mówi ja bym tego nie żarł. Co tam wyczytałeś , pytam? Kurcze po tym " facet ma problemy", napisałem mniej dosadnie. A ja nie mam Cwaniak . I co?

Robert - wygrałeś los na loterii, bo nie masz skutków ubocznych! znaczy, że możesz się śmiało leczyć nawet amitrazą! Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(11.10.2016, 16:00)MrDrone napisał(a):
(11.10.2016, 15:43)marbert napisał(a): Nie brałeś nigdy leków i nie czytałeś jakie skutki mogą być ich połykania? Oczko

Robert - wygrałeś los na loterii, bo nie masz skutków ubocznych! znaczy, że możesz się śmiało leczyć nawet amitrazą! Oczko
hehehe 
od 2006 roku przeszedłem kilaka terapii antybiotykowych w tym trzy wielomiesięczne i wiem co to biegunka , grzyb w ustach i odbycie , paradontoza po antybiontykach itd.  Chodzę , pracuję , żyje dzięki antybiotykom, branych w dawkach co Ci lekarz w poradni nie przepisze. Teraz też biorę inaczej Twoją gębę na zjezdzie chętnie bym zobaczył.A nie mogę za długo samochodu prowadzić. Więc nie mogłem.

I amitraza mi nie zaszkodziła. Język 

Ty wygrałeś na loterii, na razie. Oby ta wygrana trwała długo, tego życzę.
Cytuj ten post
ech... no nie zazdroszczę Smutny

ale każdy z nas wygrał na swojej loterii. ja wygrałem na dziewięciopalczastej Oczko

a swoje gęby to jeszcze pooglądamy Dziadku Marbercie! Oczko i oby w jak najlepszym zdrowiu Uśmiech
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(11.10.2016, 15:43)marbert napisał(a):
(11.10.2016, 11:42)Borówka napisał(a): Kwas mrówkowy jest pożyteczny bo:
1. .......

1. ...
2........
3..........
4..............
5..................

Nie brałeś nigdy leków i nie czytałeś jakie skutki mogą być ich połykania? Oczko

Ale co ma to do tego. Znow ten meczocy argument ala ludzie, znajomi, sasiedzi. Nie chce mi sie po raz enty wyjasniac jak to dziala wiec krotko: czy ja pisze o sobie czy o pszczolach? Argument dla mnie malo sensowny,
Cytuj ten post
"zawsze lepiej wywirować ,a dać syrop cukrowy gdyż lepiej zimują na cukrze niż na miodzie i też do tego co im damy doniosą miodu "

Forum miodka
Cytuj ten post
(11.10.2016, 21:49)Borówka napisał(a): "zawsze lepiej wywirować ,a dać syrop cukrowy gdyż lepiej zimują na cukrze niż na miodzie i też do tego co im damy doniosą miodu "

Forum miodka

.... ojej... to jak doniosą miodu to im zaszkodzi!... 
Cytuj ten post
(12.10.2016, 08:51)MrDrone napisał(a):
(11.10.2016, 21:49)Borówka napisał(a): "zawsze lepiej wywirować ,a dać syrop cukrowy gdyż lepiej zimują na cukrze niż na miodzie i też do tego co im damy doniosą miodu "

Forum miodka

Tak z tego wynika. Trzeba zatem zalać syropem dokładnie środek gniazda aby doniosły sobie tylko po brzegach co będzie wykorzystane na wiosnę. Pewno są jakieś takie teorie jak ze spadzią. Oczko
Cytuj ten post
(12.10.2016, 08:57)Borówka napisał(a):

Forum miodka

Tak z tego wynika. Trzeba zatem zalać syropem dokładnie środek gniazda aby doniosły sobie tylko po brzegach co będzie wykorzystane na wiosnę. Pewno są jakieś takie teorie jak ze spadzią. Oczko

Chyba odwrotnie? Doniosą w środek gniazda, przy czerwiu (tak to przynajmniej jest u mnie) i spożywają miód na bieżąco. Syrop wówczas miałyby na zimę a wiosną i tak mają miód, bo zakładam, że ekstramalnie rzadko zdarza się zaczynać karmienie pszczół, gdy nie mają nawet wianków miodu nad czerwiem.
Cytuj ten post
(12.10.2016, 10:37)MN napisał(a):
(12.10.2016, 08:57)Borówka napisał(a):

Forum miodka

Chyba odwrotnie? Doniosą w środek gniazda, przy czerwiu (tak to przynajmniej jest u mnie) i spożywają miód na bieżąco. Syrop wówczas miałyby na zimę a wiosną i tak mają miód, bo zakładam, że ekstramalnie rzadko zdarza się zaczynać karmienie pszczół, gdy nie mają nawet wianków miodu nad czerwiem.

A jak to jest w dadancie bez zabierania z gniazda czego kolwiek? hehehe i tak będą pisać Ci co do pszczół nie zaglądają tylko wielebnych czytają. Cwaniak
Cytuj ten post
Piszę się m.in. tak:

Cytat:Pszczoła to nie tylko robak ze skrzydłami. To żywy organizm. Pamiętajcie podając im nie sprawdzone wynalazki.

Chodzi o to aby nie podawać jednego a podawać lub wymyślać wciąż inne drugie skoro poprzednie jest nieskuteczne i szkodliwe dla pszczół. Nie wspomnę już o zwiększaniu dawek. To jest droga donikąd.

Skoro niektórzy tak lubują się w antropologizowaniu pszczół (ja osobiście nie) to, według mnie, ciągłe wymyślanie nowych leków i zwiększanie dawek, ratowanie na siłę zasiedlonych uli, wymieniane matek etc. należałoby uznać za terapię uporczywą a przecież to też jest mało etyczne z mojego punktu widzenia zwłaszcza jeśli sam zainteresowany tego nie chce. A o pszczołach nic nie wiemy czy aby chcą czy nie. Pasuje tu CMS jak ulał:
Cytat:Furthermore, I have observed that the harder you fight to keep your bees alive, the faster they die. Cut them loose, give them freedom, the freedom to die as well as the freedom to live, and they live better.
Cytuj ten post
Uśmiech znam, dyskutuję z panem, ale obstaje przy swoim Uśmiech
Jola
Cytuj ten post
(15.10.2016, 20:05)Borówka napisał(a): Piszę się m.in. tak:

Cytat:Pszczoła to nie tylko robak ze skrzydłami. To żywy organizm. Pamiętajcie podając im nie sprawdzone wynalazki.

Chodzi o to aby nie podawać jednego a podawać lub wymyślać wciąż inne drugie skoro poprzednie jest nieskuteczne i szkodliwe dla pszczół. Nie wspomnę już o zwiększaniu dawek. To jest droga donikąd.

Skoro niektórzy tak lubują się w antropologizowaniu pszczół (ja osobiście nie) to, według mnie, ciągłe wymyślanie nowych leków i zwiększanie dawek, ratowanie na siłę zasiedlonych uli, wymieniane matek etc. należałoby uznać za terapię uporczywą a przecież to też jest mało etyczne z mojego punktu widzenia zwłaszcza jeśli sam zainteresowany tego nie chce. A o pszczołach nic nie wiemy czy aby chcą czy nie. Pasuje tu CMS jak ulał:
Cytat:Furthermore, I have observed that the harder you fight to keep your bees alive, the faster they die. Cut them loose, give them freedom, the freedom to die as well as the freedom to live, and they live better.

Takie prawie live and let die Język
Cytuj ten post
(17.10.2016, 13:20)MN napisał(a): Takie prawie live and let die Język

A Ty jeszcze nie wiesz, że program pszczół bez leczenia nazywa się Testem Bonda? Oczko
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
(17.10.2016, 13:34)flamenco108 napisał(a):
(17.10.2016, 13:20)MN napisał(a): Takie prawie live and let die Język

A Ty jeszcze nie wiesz, że program pszczół bez leczenia nazywa się Testem Bonda? Oczko

no i źródłosłów się wyjaśnił! Duży uśmiech
Cytuj ten post
Nie na forum, ale równie ważne, może wysłać list do nadleśnictwa?
http://www.dziennikpolski24.pl/region/a/pszczoly-w-lesie-czy-w-ulu-spor-o-barcie-na-drzewach,9980448/#komentarze
Cytuj ten post
"Dron" pasieczny, wędrówki stały się proste...  Oczko

Cytuj ten post
(21.10.2016, 22:43)kosz85 napisał(a): Nie na forum, ale równie ważne, może wysłać list do nadleśnictwa?
http://www.dziennikpolski24.pl/region/a/pszczoly-w-lesie-czy-w-ulu-spor-o-barcie-na-drzewach,9980448/#komentarze

Polubowne rozwiązanie nadlęśnictwa wskazuje, że ktoś tam ma poczucie humoru?
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
A znacie miszczów Duży uśmiech ?

http://miszczepszczelarskie.blogspot.com/
Cytuj ten post
(27.10.2016, 22:14)pilasiewiczp napisał(a): A znacie miszczów Duży uśmiech ?

http://miszczepszczelarskie.blogspot.com/

Zajebiste Uśmiech
Cytuj ten post
Coś mi to pachnie pozwami

Pszczołowód
Cytuj ten post