Ja powiększyć pasieke?
(25.05.2016, 16:57)emzarek napisał(a): Pszczoły tam brzęczą i machają kuperkami . To coś znaczy? Jest szansa że ta matka gdzieś się błąka i jeszcze wróci czy trzeba zacząć kombinować od nowa?

Brak matki, jak było by ich więcej wyszły by jeszcze na przednią ścianę ula.
Cytuj ten post
(25.05.2016, 16:59)Krzyżak napisał(a):
(25.05.2016, 16:57)emzarek napisał(a): Pszczoły tam brzęczą i machają kuperkami . To coś znaczy? Jest szansa że ta matka gdzieś się błąka i jeszcze wróci czy trzeba zacząć kombinować od nowa?

Brak matki, jak było by  ich więcej wyszły by jeszcze na przednią ścianę ula.

A latają na robotę? Też pewnie nie bardzo.
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
Przy takiej pogodzie wszystkie siedzą w środku i ani im w głowie wystawić czułki na zewnątrz
Cytuj ten post
(25.05.2016, 17:18)emzarek napisał(a): Przy takiej pogodzie wszystkie siedzą w środku i ani im w głowie wystawić czułki na zewnątrz

Nawet Przedwojenne? U mnie Przedwojenne latają jeszcze przy małym deszczu bo przy kapuśniaczku to tym bardziej. Latają od ok. 8-10 stopni. Oczywiście wiatr daje sporą zmienną.
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
Siedzą w środku. Deszcz nawet nie pada ale jest wiatr i cały czas wali piorunami dookoła. To nie jest pogoda do przeglądów...
Cytuj ten post
(09.05.2016, 12:35)Krzyżak napisał(a): Najlepsza imitacja rójki to tworzenie rodziny przez nalot. W dzień lotny zabieramy ul i odstawiamy w inne miejsce. W miejscu gdzie stał ul stawiamy nowy ale pusty. W rogu wieszamy tylko matką unasiennioną może być z macierzaka ale nie koniecznie. Pszczoły zlatują się z pola i z macierzaka. Zastają matkę w klateczce i ją uwalniają. Na drugi dzień dajemy im ramki do zabudowy. Tak utworzona rodzina ma potencjał rozwojowy i do budowania gniazda zbliżony do rójki. Jest to metoda prosta i niezawodna. Każdy sobie z nią poradzi.
Można też tak podawać matkę do z trutowiałej rodziny.

No dzisiaj Szymonie sieknalem tą metodą jedną rodzinkę. Trochę mi było szkoda bo pięknie miodek targaly ale cóż trza dzielić na przyszły sezon.
Cytuj ten post
Ja siekam za miesiąc, dziś wiruję Uśmiech
Cytuj ten post
(30.05.2016, 14:44)Krzyżak napisał(a): Ja siekam za miesiąc, dziś wiruję Uśmiech

Ale masz fajnie. A tu głowić się trzeba będzie spadz czy nie?

Kilka dni temu spotkałem znajomego,ma pasiekę w lesie z trzema kolegami razem na dziś 67 uli w jednym miejscu.
To tak z 40 km a inne warunki.
Cytuj ten post
Trochę wyczyściłem wątek.
Cytuj ten post
Miałem zdac relacje co z odkładami bo pisałem tu post ale wsionknął jak zrobić łatwo odkłady ,szybko i takie ,które przyniosa miód w duzych ilościach i tak odkłady na 3 korpusach wielkopolskich za tydzień mozna brać miód bo już poszyty i szkoda zeby sie zalały . Skad tyle miodu to nie wiem.
Cytuj ten post
w tych odkładach to miód jest jeszcze z maja bo robione były jakoś 20 i zdążyły tej spadzi nazbierać przy Bożym Ciele bo teraz to lipa w rodzinach którym zabrałem miód susza w ramkach . Ostrężyny i malina w Bieszczadach to pożytek nawet nie rozwojowy.
Jak upały od czwartku nie przyniosą spadzi chociaż 5 dniowej to będe za niedługo bankrut .
Cytuj ten post