Znalezione w publikacjach pszczelarskich branżowych
Kajetan wrzucił chyba w odpowiedzi na te zarzuty film o soli i pszczołach Uśmiech https://www.youtube.com/watch?v=J1nkVc2ArzA
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
(07.05.2016, 19:22)Borówka napisał(a):
(07.05.2016, 18:27)marbert napisał(a): Ale nie zgadzam się równie z Twym podejściem do pszczelarstwa. Uśmiech

Chyba nazwę się jednak trzymaczem, zapylaczem jak Smolik czy może jeszcze coś innego dla odróżnienia.
W pszczelarstwie takie głupoty się wypisuje i tak szkodzi tym pszczole, że aż czasem głupio być pszczelarzem.
Jeszcze nie widziałem aby przy masowych hodowlach innych zwierząt pisali takie głupoty. Są różne hodowle innych zwierząt i większość chyba wie o co chodzi i czym się to różni. Wątpię czy ktoś publikuje takie androny w branżowych czasopismach, że sztuczna selekcja bydła, sztuczna inseminacja krów, dezynfekcja na hali dojnej lub dokarmianie tzw. paszą treściwą (sojowo-kukurydzianą) jest po to aby przywrócić bydło rogate naturze.

(07.05.2016, 20:05)bonluk napisał(a): Mój syn mówi często na mnie "ulownik" i to by się zgadzało bo mam więcej uli jak pszczół hehe...

Mam wreszcie dla siebie oryginalne określenie PARTACZ ULOWY, które zawiera w sobie jednak coś więcej i precyzyjniej to określa niż tylko trzymacz pokrzywowy lub pszczołotrzymacz, którego można różnie rozumieć. Swoją drogą nie znałem etymologii tego słowa. Nabieram więc szacunku do pierwotnych PARTACZY ogólnie i zaczynam postrzegać to słowo jako słowo o co najmniej neutralnych konotacjach.

Wiki:
Partacz (łac. a parte paternitatis = poza cechem; przeszkodnikfuszerszturarz) dawniej rzemieślnik, nienależący do cechu mimo jego istnienia, często związany z konkurencyjną jurydyką w mieście królewskim lub jego bezpośrednim pobliżu. W oparciu o prawo miejskie zwalczani przez mistrzów cechowych, jako zagrażająca im konkurencja. Bronili się przed konfiskatą wyrobów, a także narzędzi pracy.
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
Mój synek wtedy czteroletni:
"Jak się nazywa ten co ma ule?
Ularz...?
Nie! Ulęgałka"
Cytuj ten post
Realny Socjalizm PRL

Załączone pliki Miniatury

Cytuj ten post
Dla m.in. Łukasza:

NATURALNE POŻYTKI PSZCZELE
GÓR ŚWIĘTOKRZYSKICH Dr ini. Henryk Feliszek

Pszczelarstwo 1979 / 08
Cytuj ten post
Waroza przekroczyła granice Polski
Prof, dr hab. Ryszard Kostecki
Dr hab. Barbara Tomaszewska

1980 / 10 Pszczelarstwo

Pierwszy przypadek warozy w Polsce zdiagnozowano przez Zakład Chorób Pszczół w Swarzędzu 15 maja br. na terenie woj. lubelskiego w gmi- nie Dzierzkowice-Podwody (koło Kraś­ nika). Następne ogniska choroby stwierdzono w woj. elbląskim, olsztyń­ skim, zamojskim; większość przypad- ków na terenach przygranicznych ze Związkiem Radzieckim.
Cytuj ten post
No ciekawe
a tutaj autor nie przewidział przyszłości...
Cytat:Należy jednak stwierdzić, że w niedalekiej przyszłości
w regionie tym powstawać będą duże gospodarstwa uspo­
łecznione czy też indywidualne i tym samym zniknie część
wspomnianych nieużytków.

Niestety takie gospodarstwa nie powstały, ba nawet te małe upadły, ugory przeważają
Cytuj ten post
Jak doszło do wykrycia warrozy w Polsce.
Mgr inż. Stanisław Różyński
WOPR Końskowola

Pszczelarstwo 1981 / 06

Załączone pliki Miniatury

Cytuj ten post
.
Cytuj ten post