Pasieka Warroza
(04.12.2017, 17:28)Borówka napisał(a): 7. Kampinoska od Lutza 02 - 4 ramki WZ zimna zabudowa w ulu dwurodzinnym, siedzą wysoko pod beleczkami. Z boku nna  widziałem jeszcze pokarm. 

o 7 mi chodziło a nie 6 za szybko przeczytałem i mi się zbiły w całość. 
A gdzie tak słyszałeś? 
Cytuj ten post
Domyśliłem się, że o tę chodzi. Na bazarze od lokalnych pszczelarzy.
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
7. rodzina dostała dziś też cegły cukrowe jako druga rodzina.
Cytuj ten post
Czyli z tego co czytam widok pszczół wysoko oznacza brak pokarmu?
Cytuj ten post
(09.12.2017, 21:11)bonluk napisał(a): Czyli z tego co czytam widok pszczół wysoko oznacza brak pokarmu?

NIe wiem czy oznacza ale istnieje większe prawdopodobieństwo, że tak jest niż wtedy kiedy siedzą nisko i widzę, że mają jeszcze drogę pokarmową do góry. Zgodzisz się z tym stwierdzeniem?

A jeżeli możliwa jest sytuacja, że wszystkie rodziny hipotetycznie mają proporcjonalnie takie same ilości pokarmu ale jedne uwiązane są nisko a drugie są już na szczycie ramek to jak sądzisz dlaczego?
Cytuj ten post
(09.12.2017, 21:16)Borówka napisał(a):
(09.12.2017, 21:11)bonluk napisał(a): Czyli z tego co czytam widok pszczół wysoko oznacza brak pokarmu?

NIe wiem czy oznacza ale istnieje większe prawdopodobieństwo, że tak jest niż wtedy kiedy siedzą nisko i widzę, że mają jeszcze drogę pokarmową do góry. Zgodzisz się z tym stwierdzeniem?

A jeżeli możliwa jest sytuacja, że wszystkie rodziny hipotetycznie mają proporcjonalnie takie same ilości pokarmu ale jedne uwiązane są nisko a drugie są już na szczycie ramek to jak sądzisz dlaczego?

Dlaczego się tak uwiązały? a kto to wie... powodów może być bardzo dużo.
Czy mają żarcie o to jest pytanie? i teraz trzeba się zastanowić ile im dałeś i czemu miałyby mieć mało żarcia?
Cytuj ten post
(09.12.2017, 21:16)Borówka napisał(a):

U mnie wiążą/wiązały się różnie, u góry najczęściej je widziałem jak zimowałem na jednym korpusie wlkp. Nigdy nie padły mi z głodu, na wiosnę zdarzyło się podawać ciasto ale jak później się okazywało, raczej niepotrzebnie.
Cytuj ten post