Pasieka Warroza
Na moj gust troche odstraszajace czytelnikow
Cytuj ten post
Kuba ma specyficzną grupę docelową klientów Oczko
Cytuj ten post
Na pewno znajda sie chetni w tym moja osoba. Myslalem ogolnie o internautach.
Cytuj ten post
Zima zawitała do centrum reinwazji pasieki Warroza.
Pszczoły są:
1. Głodzone brakiem zalewania gniazda cukrem i podkarmiania
2. Rozleniwione brakiem miodobrania
3. Męczone brakiem podtruwania popularnymi lekami
4. Ogłupione brakiem węzy
5. Oszołomione brakiem wycinania komórek trutowych i posiadaniem trutni
6. Przepracowane brakiem sprzątania osypu
7. Zarażone chorobami z powodu posiadania zasklepionego miodu w przeczerwionych plastrach
8. Niektórym odbiła nawet palma i się wyroiły

Jak się okazuje na razie żyją wszystkie i nie załapały zgnilca. Pewnie spowodowane jest to brakiem wyobraźni trzymacza zapylacza. Może mróz da im chociaż popalić żeby ta selekcja miała sens.

Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
zmienilbym nazwę pasieki na:

"Punkt kopulacyjny varroa"
Cytuj ten post
(30.11.2016, 20:08)bonluk napisał(a): zmienilbym nazwę pasieki na:

"Punkt kopulacyjny varroa"

Fort Knox... varroa Oczko
Cytuj ten post
Dzisiaj ,jutro,pojutrze zamarzają pszczółki w tej pasiece? do świąt bożego narodzenia połowy nie będzie ?
Jakie typy?
Cytuj ten post
(04.12.2016, 20:48)szczawian napisał(a): Dzisiaj ,jutro,pojutrze zamarzają pszczółki w tej pasiece? do świąt bożego narodzenia połowy nie będzie ?
Jakie typy?

a skąd takie wnioski?
Cytuj ten post
Wspomnienia z później wiosny. Pierwsze zsypanie na białą podstawkę przed wylotkiem. Rodzina Przedwojennych wchodzi do KTBH.

Załączone pliki Miniatury

Cytuj ten post
Raz zabrałem dzieciaków na pasiekę, żeby osadzić rój. Powiedziałem im, że mam nowe amerykańskie pszczoły, które nie latają tylko chodzą. Nie wierzyły ale przy osadzaniu roju uwierzyły Duży uśmiech
3 dni wszystkim opowiadały, że tata ma "chodzące" pszczoły Uśmiech
Cytuj ten post
Pytanie też czy masz je okorowane czy nie. Bo jak tak to będą pewno gniły pod korą. Też bym się tym nie przejmował bo dla pszczół to może być korzystne tyle, że krócej posłużą. Choć z czasem i tak pewno kora odleci.
Cytuj ten post
(09.12.2016, 15:14)Borówka napisał(a): Pytanie też czy masz je okorowane czy nie. Bo jak tak to będą pewno gniły pod korą. Też bym się tym nie przejmował bo dla pszczół to może być korzystne tyle, że krócej posłużą. Choć z czasem i tak pewno kora odleci.

Jedne z korą jak orzech a inne osikowe i jodłowe golutkie...
Cytuj ten post
U mnie też zniszczenia na ulu po dzięciole gdzie zimuje malutka rodzina kaukaska.
Nie da się upilnować nawet jak pasieczysko na posesji koło domu.

Cytuj ten post
Najważniejsze, czy pszczoły żyją?
Cytuj ten post
Obejrzalas filmik? Zyja choc po dzwieku sa chyba lekko pobudzone
Cytuj ten post
(07.02.2017, 17:05)Borówka napisał(a): Obejrzalas filmik? Zyja choc po dzwieku sa chyba lekko pobudzone
Ale na tym filmiku jest 21s najazd na zdjęcie i nic poza tym...

Pszczołowód
Cytuj ten post
Sa napisy. Byc moze masz je wylaczone.
Cytuj ten post
(07.02.2017, 17:44)Borówka napisał(a): Sa napisy. Byc moze masz je wylaczone.
A widzisz, na to nie wpadłem...

Pszczołowód
Cytuj ten post
Wybacz. Widocznie musze robic w formie obrazka. Wydawalo mi sie, napisy sa uaktywniane automatycznie
Cytuj ten post
To i za warszawiaka się zabrał... a myślałem, że on woli tylko takie z pustką które łatwiej sforsuje... Jednak głodny chyba był i chciał dobrać się do pszczół.
Cytuj ten post
Lukasz zabiera sie u mnie co roku ale zwykle odpuszczal i robil lekkie wglebienia w pierwszej warstwie desek na laczeniach. Wystarczylo zalatac to glina i nie bylo sladu. Teraz tez probowal zaczynac na dwoch innych ale ostatecznie wybral ten. Lotnisko nie pomaga bo to dobra zerdz dla niego. Nie wiem czy je nie zlikwiduje. Ale odpuscil w polowie. Dokopal sie do slomy. Bidaka nameczyl sie bez powodzenia hehe.
Cytuj ten post
Kuba wydaje mi się, że dzięcioł i bez lotniska da sobie radę w końcu na drzewie pionowo sobie stuka...
Cytuj ten post
Moje jedzą słoninę - najlepiej przyczep ją do pnia drzewa , żeby dziobał w naturalny sposób
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
Moze powinienem powiesic mu sloniny aby sie nazarl i zostawil pszczoly w spokoju? Ma to szanse powodzenia?. Troche obawiam sie, ze wroci z nowymi silami pamietajac, ze pol drogi ma juz przetarte.
Cytuj ten post
Dla tych ktorym sie napisy nie wyswietlaja. Test wezykiem wskazuje, ze rodzinka przezyla ale jest jakby troche pobudzona po dzwieku. Sklania mnie to do rozmyslan nad tymi zaleceniami aby bron Boze nie puknac zima w ul a najlepiej nie chodzic blisko. Rodziny tez powinny sobie radzic z uspokojeniem sie po takich halasach i zagrozeniach. W barciach i dziuplach nie jedno zwierze probowalo.
Cytuj ten post
Czytam w necie, ze zielony dzieciol moze wyciagnac kleisty jezyk na 10 cm poza dziob. Bo zwykle ma go obkrecony wokol czaszki. To w takim razie on mogl sie spokojnie juz pozywic pszczolami ktore naprzeciwko wylotka byly.
Cytuj ten post
Wrócił i tym razem dobierał się do wszystkich 10 uli poza jednym na tym pasieczysku uszkadzając wylotki. W umie nigdzie mu się chyba nie udało i rezygnował. Zabezpieczyłem siatką drucianą. Słoninę wywiesiłem.
Mam nadzieję, że to pomoże.
Cytuj ten post
Wiatrowke albo lownego kota do tej sloniny w zestawieDuży uśmiech Bo to klusownicstwoDuży uśmiech
A tak serio
To moze tj w pszelej woli poprzykrywac ule siatka na razie tymczasowo do oblotowJęzyk
Cytuj ten post
Nie odpuszcza. Przyczepił się teraz do wylotków Warre. Zabezpieczyłem siatką 1/1 i pomogło ale ją nagiął.

Chyba chce skończyć jako rosół.
Cytuj ten post
albo siatka na ule albo dzięcioł dopnie swego...
Spróbuj jakieś taśmy, wstążki pozawieszac.
Cytuj ten post