Rachunek
Mam pytanie do osoby biegłej w prawie podatkowym.
Czy pszczelarz jako osoba fizyczna może wystawić jakąś formę rachunku dla jakieś firmy czy instytucji ? Zdarza mi się, że jak ściągam rójkę np. w szkole czy na terenie hipermarketu osoby zlecające to zadanie są gotowi za taką usługę zapłacić ale potrzebują jakieś "podkładki/rachunku".
Czy można coś takiego wystawić czy musiałaby być umowa o dzieło ?
Cytuj ten post
Raczej umowa o dzieło i ich KW Uśmiech
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
Jeżeli jesteś rolnikiem, to masz jakąś uproszczoną fakturę, nie pomnę, jak ona się nazywa.
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
Nic im nie wystawisz niestety.
Cytuj ten post
jak masz firmę to wystaw fakturę na usługę i tyle Oczko
Cytuj ten post
(11.05.2016, 12:49)kosz85 napisał(a): jak masz firmę to wystaw fakturę na usługę i tyle Oczko

I odprowadzę od tego 23% Vatu i 19% Citu Oczko
Cytuj ten post
to czekaj... Ty chcesz wystawiać te rachunki czy nie?? Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(11.05.2016, 14:33)MrDrone napisał(a): to czekaj... Ty chcesz wystawiać te rachunki czy nie?? Oczko

Dobre pytanie. Chciałabym i bojesie... Oczko
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
To pszczoły gratis już ci nie wystarczą?
Cytuj ten post
(11.05.2016, 13:55)Krzyżak napisał(a):
(11.05.2016, 12:49)kosz85 napisał(a): jak masz firmę to wystaw fakturę na usługę i tyle Oczko

I odprowadzę od tego 23% Vatu i 19% Citu Oczko

No tak, patriotycznie odprowadzisz na nierobów i obiboków żyjących na Twój koszt, ale będziesz mieć czyste sumienie i może Ci się benzyna zwróci za dojazd (jak dobrze pójdzie) Oczko
Cytuj ten post
Ale się uśmiałem jak przeczytałem ten temat 
Cytuj ten post
(11.05.2016, 15:05)kosz85 napisał(a): No tak, patriotycznie odprowadzisz na nierobów i obiboków żyjących na Twój koszt, ale będziesz mieć czyste sumienie i może Ci się benzyna zwróci za dojazd (jak dobrze pójdzie) Oczko

Cały czas na tych nierobów z budżetówki płacę, choć z hobby chciałbym do nich nie dokładać Płacz

Tak jak do tych pszczół w drzewie. W jeden dzień przyjechało 3 samochody ludzi i nic nie zrobili. Na drugi dzień przyjechały trzy i wielka drabina i też nic z pszczołami nie zrobili. Jak zdobędą wszystkie zgody na usunięcie ptaków, które już pewnie do tej pory padną, znów przyjedzie 20 chłopa i może w końcu zetną drzewo. Jak by byli prywatną firmą i z góry mieli ustalony ryczałt za to zadanie to uwinęliby się we dwóch w 2 godziny. Ale nie, budżetówka ma na wszystko czas, bo oni za to nie płacą. Jeden na drugiego tylko patrzy i zamiast mieć jaja i podjąć decyzję to każdy tylko do szefów wydzwania i okryjdupy  szuka.

EDIT: Jak ktoś się poczuł urażony to przepraszam.
Cytuj ten post
ja się czuję nieustannie przez Ciebie obrażany ... zastanowię się czy Ci wybaczyć Duży uśmiech
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Czy to nie faktura RR ?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
Cytuj ten post
(12.05.2016, 20:31)hypiaks napisał(a): Czy to nie faktura RR ?

Ale ja nie jestem rolnikiem ryczałtowym a to oni mogą wystawiać fakturę RR.
Cytuj ten post
Wiem że stare ale nikt zdaje się nie udzielił poprawnej odpowiedzi: całkowicie zgodnie z prawem byłoby podpisanie umowy-zlecenia pomiędzy firmą a osobą indywidualną. Po wykonaniu zlecenia osoba wystawia firmie rachunek który jest podstawą wypłaty pieniędzy.

Podpisanie umowy zlecenia dla Ciebie to żaden kłopot, dla firmy to zus i pit11.

Najmniej upierdliwa papierologicznie byłaby dla Was umowa kupna-sprzedaży jakiegoś zużywalnego materiału do 1000zł (np. ryza papieru ci się walała na strychu).

Ewentualnie podkładką może być umowa o dzieło, a najlepiej żeby dzieło było utworem (np. artykułem o filantropijnej działalności firmy na rzecz ochrony przyrody, który firma może wykorzystać do swojego marketingu). Do takiego zdarzenia potrzebujesz umowy, protokolu odbioru oraz rachunku. dla firmy nie ma zusu ale pozostaje pit11.
Do wszystkich tych scenariuszy osoba indywidualna nie potrzebuje działalności gospodarczej.
Cytuj ten post