Naturalne rozmnażanie rodzin pszczelich,
Najkrócej pisząc sens tego ma być taki, że ja chcę na ile to możliwe łapać swoje rójki ryzykując, że jakieś pójdą nie wiadomo gdzie ale przy okazji skoro i tak większość mateczników zginie w walce w konkurencji siostrzanej to tak niech sobie chociaż do kogoś pójdą kto będzie je trzymał TF.
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
A jak w rojowabiku rozpoznasz ze to akurat od Ciebie ta rojka?Język Jak obca by się złapała to byś wyrzucił?Duży uśmiech Taki żarcik z wieczoraOczko
Cytuj ten post
Jak sie wyroi i ucieknie to obiade tego samego dnia lub nastepnego rojolapki. Poza tym obca rojke tez przyjme wiec nie bardzo mnie to bedzie interesowalo poza statystyka ktore rodziny sa dluzej TF.
Cytuj ten post
(02.03.2017, 15:13)Borówka napisał(a): Najkrócej pisząc sens tego ma być taki, że ja chcę na ile to możliwe łapać swoje rójki ryzykując, że jakieś pójdą nie wiadomo gdzie ale przy okazji skoro i tak większość mateczników zginie w walce w konkurencji siostrzanej to tak niech sobie chociaż do kogoś pójdą kto będzie je trzymał TF.

ale przy okazji skoro i tak większość mateczników zginie w walce w konkurencji siostrzanej to tak niech sobie chociaż do kogoś pójdą kto będzie je trzymał TF.

Chyba jednak nie masz pojencia o pszczolach i piszesz glupoty totalne. Roje po proju pujda. I zostanie nic.
...................................

Post przeedyowano. Kolego Mapi jeszcze raz kogoś obrazisz to pożegnasz się z forum.

Admin 
Cytuj ten post
Kolego mapi.... Ty jeszcze nic do tej pory nie napisałeś mądrego... a Twoja obecność związana jest raczej z krytykowaniem i to głupim które nic nikomu nie daje. Proponuje zmienić nastawienie i zacząć pisać w tematach na temat...
Cytuj ten post
Cytat:Roje po proju pujda. I zostanie nic.

W zasadzie powinien zbyć ten komentarz, który moderator i tak pewnie usunie ale...

W zeszłym roku rójka poszła z odkładu zrobionego. Rodzina w ulu odkładowym żyje. Cud?
Cytuj ten post
(03.03.2017, 17:16)bonluk napisał(a): Kolego mapi.... Ty jeszcze nic do tej pory nie napisałeś mądrego... a Twoja obecność związana jest raczej z krytykowaniem i to głupim które nic nikomu nie daje. Proponuje zmienić nastawienie i zacząć pisać w tematach na temat...

Co glupiego napisalem?

Co co mi koledzy mi mowią nie jest prawdą. Pytam
Cytuj ten post
(03.03.2017, 17:29)Borówka napisał(a):
Cytat:Roje po proju pujda. I zostanie nic.

W zasadzie powinien zbyć ten komentarz, który moderator i tak pewnie usunie ale...

W zeszłym roku rójka poszła z odkładu zrobionego. Rodzina w ulu odkładowym żyje. Cud?

wyjasnij bo nie rozumie.
Cytuj ten post
kto nie rozumie ?
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
W. A. SZINIAJEWA — Wpływ pszczół karmicielek n a wychowywane przez nie potomstw o („Pczełowodstwo“ nr 5/52).

Metoda p racy polegała n a przenoszeniu m a te k d an ej rasy d,o rodziny rasy odmiennej. Przy takiej zamianie uzyskiwano podwójny w pływ pokarmu ; zarówno sama matka , jak i potomstwo odżywiane były pokarmem zmienionym . W do­świadczeniu brano pod uwagę następujące cechy pszczół: 1. długość trąb k i, 2. długość drugiego i trzeciego półpierścienia brzusznego, 3. szerokość i długość lusterek woskowych (woskówek).

Przytoczone dane w skazują na to, że wpływ pszczół karmcielek na wychowywane przez nie potomstwo jest -analogiczny do w pływ u krzyżówek wegetatywnych w hodowli roślin i że metoda ta może być wykorzystana
Cytuj ten post