Ubezpieczenie OC
Daje do tego działu choć sprawa nie jest nagła. Pytanie raczej do osób nienależących do kół PZP. Macie gdzieś wykupione ubezpieczenie OC?
Cytuj ten post
Ja mam w ramach koła.
Płaci się 6zł od pasieki. Jest to ubezpieczenie od pożądleń i czegoś tam jeszcze.
Kwota ubezpieczenia 15 000 zł
Za 6zł myślę, że się opłaca.
Cytuj ten post
ja też mam w kole. Nie wiem jaka to kwota, ale jakaś taka jak Szymon mówi (pewnie wszędzie ta sama) - ogólnie parę groszy.
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Dlatego pytam osoby, które nie należą do kół. Chyba nie ma sensu zapisać się do koła tylko po to.
Cytuj ten post
Można się ubezpieczać indywidualnie /nie przez koło/, są oferty. Wychodzi tylko trochę drożej.
Cytuj ten post
(15.05.2016, 20:28)emzarek napisał(a): Dlatego pytam osoby, które nie należą do kół. Chyba nie ma sensu zapisać się do koła tylko po to.

Marcin sprawa jest abstrakcyjna... tyle Ci powiem.
Cytuj ten post
(15.05.2016, 21:17)bonluk napisał(a): Marcin sprawa jest abstrakcyjna... tyle Ci powiem.
a coś więcej? (ewentualnie na priv)
Cytuj ten post
(15.05.2016, 21:41)emzarek napisał(a):
(15.05.2016, 21:17)bonluk napisał(a): Marcin sprawa jest abstrakcyjna... tyle Ci powiem.
a coś więcej? (ewentualnie na priv)

Marcin, teoretycznie jak Twoje pszczoły kogoś pożądlą to on powinien w zasadzie udowodnić Ci, że to Twoje pszczoły... a przecież Ty masz łagodne, a to sąsiedzi mają złe Oczko
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ci%C4%99%C5%BCar_dowodu
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Ja pytałam mojego ubezpieczyciela i mi odpowiedział, że do 5 uli mogę mieć w OC domu.Tzn moje ubezpieczenie domu obejmuje do 5uli Uśmiech
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
(15.05.2016, 19:50)emzarek napisał(a): Daje do tego działu choć sprawa nie jest nagła. Pytanie raczej do osób nienależących do kół PZP. Macie gdzieś wykupione ubezpieczenie OC?

Nie mam a po co?
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
(16.05.2016, 07:13)Borówka napisał(a): Nie mam a po co?
dla świętego spokoju?
Cytuj ten post
(16.05.2016, 09:32)emzarek napisał(a):
(16.05.2016, 07:13)Borówka napisał(a): Nie mam a po co?
dla świętego spokoju?

Ok ale w jakiej sytuacji. Od straty pszczół czy użądlenia czy jeszcze coś?
Cytuj ten post
Oc to jest jak kogoś podziabią
Cytuj ten post
Na moim terenie mogą dziobac. Dopóki jest na moim terenie to nie musi wchodzić mi nikt na pasiekę. A jak pogryza to drugi raz nie wlezieOczko Szkoda 6 zlotychDuży uśmiech
Cytuj ten post
Ja mam wąską działkę wiec kontakty będą nieuniknione. Na razie jest spokojnie ale kto wie co będzie dalej
Cytuj ten post
(16.05.2016, 15:27)emzarek napisał(a): Ja mam wąską działkę wiec kontakty będą nieuniknione. Na razie jest spokojnie ale kto wie co będzie dalej

Dlatego należę do PZP, jak chciałem ubezpieczyć się samodzielnie to składka ubezpieczenia była dużo wyższa niż cała składka na PZP z ubezpieczeniem.
Cytuj ten post
Emzarku - kolega mi podesłał linkę Uśmiech http://spp-polanka.org/artykuly/aktualnosci/ubezpieczenia-2016/

fragment - "Sympatycy, nie należący do Polanki, mogą sobie wykupić takie ubezpieczenie do 80 rodzin za kwotę 15 zł płatną na rachunek Polanki także w terminie do końca kwietnia lub… czerwca.

Większą liczbę rodzin można ubezpieczyć dopłacając wielokrotność kwoty 11 zł za każde kolejne 80 rodzin."
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
(16.05.2016, 18:23)Modliszqa napisał(a): Emzarku - kolega mi podesłał linkę Uśmiech http://spp-polanka.org/artykuly/aktualnosci/ubezpieczenia-2016/

fragment - "Sympatycy, nie należący do Polanki, mogą sobie wykupić takie ubezpieczenie do 80 rodzin za kwotę 15 zł płatną na rachunek Polanki także w terminie do końca kwietnia lub… czerwca.

Większą liczbę rodzin można ubezpieczyć dopłacając wielokrotność kwoty 11 zł za każde kolejne 80 rodzin."
dzięki, zaraz sobie poczytam
Cytuj ten post
Ale pewnie to się wiąże z zarejestrowaniem pasieki.
Cytuj ten post
(16.05.2016, 20:01)Borówka napisał(a): Ale pewnie to się wiąże z zarejestrowaniem pasieki.

Raczej nie.

A jak by, to co?
 Nigdy lekarz wet. mnie nie odwiedził ani nikogo kto ma pszczoły w okolicy a nie starał się o sprzedaż bezpośrednią.
Cytuj ten post
Rejestracja pasieki jest obowiązkowa i darmowa. Ale to martwy przepis, nie ma kar za niedopełnienie. Nie jest za to jak Szymon czasem powtarza, że nie ma takiego obowiązku, to dotyczy sprzedaży bezpośredniej, która już kosztuje i są kontrole.
Cytuj ten post
A jaki to konkretnie akt prawny?
Cytuj ten post
(17.05.2016, 21:17)kosz85 napisał(a): Rejestracja pasieki jest obowiązkowa i darmowa. Ale to martwy przepis, nie ma kar za niedopełnienie. Nie jest za to jak Szymon czasem powtarza, że nie ma takiego obowiązku, to dotyczy sprzedaży bezpośredniej, która już kosztuje i są kontrole.

Jeżeli nie wprowadzamy produktów pszczelich na rynek /odpłatnie lub darmowo/ to nie ma obowiązku rejestracji pasieki.
Cytuj ten post
Jest, w związku ze zwalczaniem zgnilca z urzędu. Tak jak dla wszystkich chorób zakaźnych.
Cytuj ten post
(17.05.2016, 23:04)kosz85 napisał(a): Jest, w związku ze zwalczaniem zgnilca z urzędu. Tak jak dla wszystkich chorób zakaźnych.
Chodzi mniej więcej o to samo, co z psami. Z jakiegoś powodu psy się rejestruje (nie wszyscy i nie wszystkie), a koty nie.
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
(17.05.2016, 23:04)kosz85 napisał(a): Jest, w związku ze zwalczaniem zgnilca z urzędu. Tak jak dla wszystkich chorób zakaźnych.

Koszu mylisz się nie ma obowiązku...
Cytuj ten post

Podaj przepis.
Cytuj ten post
No bardzo jestem ciekaw co Wam wyniknie z dyskusji.
Cytuj ten post
(18.05.2016, 04:42)flamenco108 napisał(a):
Chodzi mniej więcej o to samo, co z psami. Z jakiegoś powodu psy się rejestruje (nie wszyscy i nie wszystkie), a koty nie.

głównie $ chyba
Cytuj ten post
USTAWA

z dnia 11 marca 2004 r.

o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt.

W załączniku PDF ustawy i jeszcze link do wniosku.

http://www.piwpiaseczno.pl/sites/default/files/doc/zgloszenie%20zamiaru%20prowadzenia%20dzialalnosci%20nadzorowanej.pdf

1) wymagania weterynaryjne dla podejmowania i prowadzenia działalności w zakresie:

Głównie chodzi o ten punkt.

n) utrzymywania zwierząt gospodarskich, w celu umieszczenia na rynku tych zwierząt lub produktów pochodzących z tych zwierząt lub od tych zwierząt,

Z tego by wynikało, że jak ktoś ma pszczoły na swoje potrzeby to nie trzeba a już na pewno nie spontanicznie zasiedlone sztuczne dziuple dla pszczół dla celów obserwacyjnych. Na tej samej zasadzie co nie trzeba ulików dla trzmieli i budek dla ptaków rejestrować.

Ale wydaje mi się, że jak ktoś chciałby się przyczepić to mógłby cytować to:

k) chowu lub hodowli zwierząt dzikich utrzymywanych przez człowieka jak zwierzęta gospodarskie,

Chyba, że bez wprowadzania na rynek żadnych zwierząt ani ich produktów to nie są prawnie zwierzęta gospodarskie. Bo jeśli nie są to wtedy rzeczywiście wynikało by, na mój chłopski rozum, że nie trzeba rejestrować "trzymania" pszczół / bycia "zapylaczem".

Załączone pliki Miniatury

.pdf   D20040625L.pdf (Rozmiar: 342,72 KB / Pobrań: 57)
Cytuj ten post