following the wild bees - czyli jak wyszukać dzikie pszczoły
Nazwa tematu jest tytułem książki Seeley'a... nie czytałem a chyba byłoby warto rzucić okiem...
Jakiś czas temu oglądałem filmik jak autor pokazywał swoje magiczne pudełeczko do wyszukiwania pszczół dziko żyjących w lesie... oczywiście skopiowałem to małe cacko ale z braku czasu jeszcze nie używałem. Przy najbliższej okazji czyli spacerku do lasu postaram się użyć...
Oglądając film stwierdziłem, że to świetna zabawa hehe... obawiam się tylko, że nasze lasy są za "krótkie" na takie zabawy bo może okazać się, że pszczoły doprowadzą nas do czyjejś pasieki...Uśmiech

Cytuj ten post
(03.06.2016, 17:24)bonluk napisał(a): Oglądając film stwierdziłem, że to świetna zabawa hehe... obawiam się tylko, że nasze lasy są za "krótkie" na takie zabawy bo może okazać się, że pszczoły doprowadzą nas do czyjejś pasieki...Uśmiech

Po paru latach takich spacerów to także będzie jakaś informacja: że jednak mała szansa na dziczki żyjące na wolności.
Jakoś jednak, skoro u nich jest tyle dzikusów, nie chce mi się wierzyć, że w Europie nie przetrwały, lubo nie wyewoluowały na powrót. Nie tracę nadziei, choć rojołapki ciągle puste...
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post

"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post