Miśkowa Pasieka
Michał wcześniej pisałeś, że pszczoły TF Ci umierają bo się przekarmiły.
Łukasz i ja też chcielibyśmy się dowiedzieć czy są już może jakieś inne wnioski jeżeli są.
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
I jeszcze w grę wchodzi dzikie obsiewanie okolicznych ugorowOczko u mnie w okolicy jest tego sporo.Tylko trzeba mieć na to sporo czasu... ja ostatnio to niestety nie mam:/
Cytuj ten post
(06.03.2017, 12:45)Borówka napisał(a): Michał wcześniej pisałeś, że pszczoły TF Ci umierają bo się przekarmiły.
Łukasz i ja też chcielibyśmy się dowiedzieć czy są już może jakieś inne wnioski jeżeli są.

Nie mam pojęcia co je uśmierciło. Mało jest pszczół w ulach, więc raczej wygląda to na warrozę. Generalnie ramki są bez czerwiu, więc paść musiały grudzień / styczeń. Faktycznie jakbym miał umiejętność wybrania skrystalizowanego miodu z ramek to miałbym kilkadziesiąt o ile nie kilkaset kg facelii więcej teraz... Ule są pełne miodu.
Cytuj ten post
Poczytaj w necie. Sposoby są, przecież nawet spadź kamienną wirują z plastrów.
Cytuj ten post
Od soboty czerwi u mnie w pasiece matka Primorska reprodukcyjna. Naczytałem się tego cholernego Webstera (wszystko wina Krzysztofa...Oczko i zachciało mi się tych genów, więc jak to u mnie. Podpaliłem się i mam. teraz jestem bardzo ciekawy jak z ich przetrwaniem będzie.
Cytuj ten post
Gdzie zakupiłeś i za ile jak to nie tajemnica ?
Cytuj ten post
(26.06.2017, 07:33)MN napisał(a): Od soboty czerwi u mnie w pasiece matka Primorska reprodukcyjna. Naczytałem się tego cholernego Webstera (wszystko wina Krzysztofa...Oczko i zachciało mi się tych genów, więc jak to u mnie. Podpaliłem się i mam. teraz jestem bardzo ciekawy jak z ich przetrwaniem będzie.

a gdzie pewnie u Kollera... hehe szkoda kasy 
Cytuj ten post
(26.06.2017, 07:33)MN napisał(a): Od soboty czerwi u mnie w pasiece matka Primorska reprodukcyjna. Naczytałem się tego cholernego Webstera (wszystko wina Krzysztofa...Oczko i zachciało mi się tych genów, więc jak to u mnie. Podpaliłem się i mam. teraz jestem bardzo ciekawy jak z ich przetrwaniem będzie.

Czekam na relacje. Nie wahaj się pisać! Oczko
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
Stwierdziłem, że sprawdzę na naszym polskim podwórku, więc kupiłem od Michała Lewandowskiego (ceny ma na stronie, więc tajemnica żadna). Nie wiem jakie macie doświadczenia z tym hodowcą, ale ja nie narzekam. GZ jako pszczoła do pasieki towarowej to spełnienie marzeń miodobiorcy. Materiał od niego jest rewelacyjny. Skoro potrafi powielić GZ w doskonałej jakości to uważam, że z Primorską też ciała nie dał.
We wtorek pierwsza seria jest zaplanowana. Zdam relację Oczko
Cytuj ten post
(26.06.2017, 08:35)MN napisał(a): Stwierdziłem, że sprawdzę na naszym polskim podwórku, więc kupiłem od Michała Lewandowskiego (ceny ma na stronie, więc tajemnica żadna). Nie wiem jakie macie doświadczenia z tym hodowcą, ale ja nie narzekam. GZ jako pszczoła do pasieki towarowej to spełnienie marzeń miodobiorcy. Materiał od niego jest rewelacyjny. Skoro potrafi powielić GZ w doskonałej jakości to uważam, że z Primorską też ciała nie dał.
We wtorek pierwsza seria jest zaplanowana. Zdam relację Oczko

Pytałeś Pana Michała jak nabył materiał hehehe... ciekawa historia kiedyś opowiadał w Pszczelej na jednej z konferencji.

Mnie to przeraża i coraz bardziej rozumiem Bartka...
Cytuj ten post

Kolego MN. Jest to buckfast primorski(a) czy primorska primorska, pszczoła z dalekiego primorskiego kraju?
Cytuj ten post
Kupowałem w Polsce, więc nie liczę na czystą primorską. Ważne, że ma trochę tej krwi w sobie.
Cytuj ten post