Lipa 2016
U mnie lipa jeszcze około tygodnia będzie kwitła tak jak co roku do 15 lipca lipa kwitnie...
Czy coś naniosły z lipy? Dla siebie na pewno dla mnie nie koniecznie...
Cytuj ten post
U mnie coś tam nanosiły ale tylko dla siebie.
Ja mogę sobie miód lipowy kupić w tesco Uśmiech
Cytuj ten post
u mnie najwięcej miodu mają dwie rodziny przedwojenne z fortu. Ale go im nie zabieram rzecz jasna. Zresztą nie posklepiony choć nawet i całkiem sporo ramek tego jest.
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Ja z 10 uli mam trochę lipy Uśmiech pierwszy raz od kilku lat, ale jest wspaniała! W innej lokalizacji lipę zmieszały mi z facelią, ale dopiero po rozlaniu do słoików zobaczę jak bardzo.
Cytuj ten post
A ja liczyłem na lipę, i nie dość, że nic nie naniosły, to jeszcze zjadły to co miały w czerwcu :| Prawie suche ramki.
Cytuj ten post
(12.07.2016, 13:47)kosz85 napisał(a): A ja liczyłem na lipę, i nie dość, że nic nie naniosły, to jeszcze zjadły to co miały w czerwcu :| Prawie suche ramki.

Jak tu kupić miód lipowy jak od Bieszczad po Pomorze koledzy piszą że z Lipy, Anioł Lipa Podejrzany
Cytuj ten post
(12.07.2016, 20:25)bronek napisał(a): Mi nanosiły po 15-25 kg i noszą jeszcze ,ale czy to lipa tylko to raczej nie.Pszczoły zrzucone z 4 korpusów na 3 korpusy (ul wielkopolski) .Zaczekam z tydzień jeszcze ,az dobrze zasklepią całe ramy i poszyją miód i wybieram.

To fajnie. Uśmiech

Czytałem kiedyś opracowanie że na kwaśnych glebach lipa słabo nektaruje. To by się raczej zgadzało bo u mnie pomimo sporej lip ilości raczej nigdy nie przybywało.
Cytuj ten post