Pasieka nad Łódką
ogłaszam otwarcie - bez pszczół - ale to na początek Uśmiech
[Obrazek: 13528840_652750258206671_694007543215813...e=580387B5]
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
pięknie! Uśmiech
teraz potrzebujesz jeszcze jakieś stare ule Oczko Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Nie widzę zdjęcia Smutny

Pszczołowód
Cytuj ten post
Ładne te warszawiaki tylko ja bym coś pod nogi od razu postawił aby nie wchodziły w ziemię... bo szybko przegniją i trzeba będzie skrócać
Cytuj ten post
Już są wypoziomowane i pod nogami mają płyty i płytki Uśmiech Dwa zasiedlone krainką kundelką - dziś ich drugi poranek Uśmiech
Stary ul też dotarł i czeka naobicie daszku papą . Po 15 lipca zamieszkają w nim i tym trzecim nowym - pszczoły z pakietów. I tym sposobem do zimowli pójdą 4 rodzinki Uśmiech

Załączone pliki Miniatury

Jola
Cytuj ten post
We środę dostanę pakieto-odkładzik - bo niby pakiet ale z ramkami z suszem i jedną ramką z czerwiem Uśmiech
I tym sposobem będę szczęśliwą posiadaczką trzech rodzinek kraińskich Uśmiech
Baaaaaardzo szczęśliwą !

A i powiem Wam jeszcze, że wczoraj byłam w Plichowie na dniach pszczoły i tam się przekonałam, że węza węzie nierówna- ta od Łukasza pachnie jak ul, ta na imprezie zupełnie inaczej i świeczki z niej również nie dorastają do pięt mojej (już ) węzie Uśmiech Pojechałam z ciężką migreną (miewam taką oczną niestety) i tam, inhalując się powietrzem z ula pozbyłam się jej w godzinę !!!
Jola
Cytuj ten post
(17.07.2016, 18:29)Modliszqa napisał(a): We środę dostanę pakieto-odkładzik - bo niby pakiet ale z ramkami z suszem i jedną ramką z czerwiem Uśmiech
Baaaaaardzo szczęśliwą !

A i powiem Wam jeszcze, że wczoraj byłam w Plichowie na dniach pszczoły i tam się przekonałam, że węza węzie nierówna- ta od Łukasza pachnie jak ul, ta na imprezie zupełnie inaczej i świeczki z niej również nie dorastają do pięt mojej (już ) węzie Uśmiech Pojechałam z ciężką migreną (miewam  taką oczną niestety) i tam, inhalując się  powietrzem  z ula pozbyłam się jej w godzinę !!!
Podzielam z koležanka te radošč, jak z braku migreny, tak z dalszej rodzinki. Uśmiech
Cytuj ten post
(17.07.2016, 18:29)Modliszqa napisał(a): We środę dostanę pakieto-odkładzik - bo niby pakiet ale z ramkami z suszem i jedną ramką z czerwiem Uśmiech
Baaaaaardzo szczęśliwą !

A i powiem Wam jeszcze, że wczoraj byłam w Plichowie na dniach pszczoły i tam się przekonałam, że węza węzie nierówna- ta od Łukasza pachnie jak ul, ta na imprezie zupełnie inaczej i świeczki z niej również nie dorastają do pięt mojej (już ) węzie Uśmiech Pojechałam z ciężką migreną (miewam  taką oczną niestety) i tam, inhalując się  powietrzem  z ula pozbyłam się jej w godzinę !!!

Ta moja to chyba z rok przeleżała bo robiona była w zimie 2014/2015 hehe... więc i tak już straciła na zapachu...
Cytuj ten post
(18.07.2016, 08:15)bonluk napisał(a): Ta moja to chyba z rok przeleżała bo robiona była w zimie 2014/2015 hehe... więc i tak już straciła na zapachu...

Parę Twoich ramek ciągle mam w pokoju (oszczędzam na przyszły rok łowiskowy) i bardzo ładnie tam pachnie.
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
Zrobiłam wczoraj wieczorem wgląd w pierwsze ramki od zatworu jednym z uli i wydaje mi się(choć może to tylko wrażenie) , że zbudowały plastry o komórce mniejszej niż ta z pasków węzy od Łukasza. Zdecydowanie mniejsze od tych z ramek odkładowych, które dostałam. Pierwszy plaster od zatworu odbudowany w połowie i zalany z lekka, drugi zalany i zasklepiony na jakieś 12 cm od góry. Na tym wgląd zakończyłam.

Dziś obserwuję boje na lotnisku w tym ulu. Jeśli to jakaś próba rabunku, to niewielka, bo ruch jest taki jak zazwyczaj w południe.I jeśli to rabunek, to zauważyłam iż w obronie ula stają nie tylko strażniczki ale i pracujące lotne z pyłkiem na obnóżach - z dwóch par tłukących się pszczół te bez pyłku odleciały a z pyłkiem wróciły do ula. Bojowe te moje maleństwa Uśmiech
Jola
Cytuj ten post
No dobrze - ja zakładam, że sobie po malutku poradzę - odchowam tegoroczne odkłady ( a raczej same sie odchowają, bo z mojej strony dałam im pole pożytku,nowe ule i do jednego wiecej, a do drugiegoio mniej syropu( i puściłam je wolno. Nie mam za wiele czasu na puszczanie ich wolno przez nastepne 15 lat, bo za te 15 lat może mnie już nie być Duży uśmiech Ale jestem bardzo wyrozumiała i dałam im wolnośc do wiosny całkowitą. No i nie ukrywam, że liczę na Waszą pomoc jeśli na wiosnę zostanę z niczym , i nawet mogę zapłacić, bylem nie musiała kupować leczonych pszczół zaś i się nimi cieszyć do zimy...
Jola
Cytuj ten post
(14.09.2016, 21:56)Modliszqa napisał(a): No dobrze - ja zakładam, że sobie po malutku poradzę - odchowam tegoroczne odkłady ( a raczej same sie odchowają, bo z mojej strony dałam im pole pożytku,nowe ule i do jednego wiecej, a do drugiegoio mniej  syropu( i puściłam je wolno. Nie mam za wiele czasu na puszczanie ich wolno przez nastepne 15 lat, bo za te 15 lat może mnie już nie być Duży uśmiech Ale jestem bardzo wyrozumiała i dałam im wolnośc do wiosny całkowitą. No i nie ukrywam, że liczę na Waszą pomoc jeśli na wiosnę zostanę z niczym , i nawet mogę zapłacić, bylem nie musiała kupować leczonych pszczół zaś i się nimi cieszyć do zimy...

Jola, ideą stowarzyszenia i "Fortu Knox" jest, żeby się przed takimi sytuacjami zabezpieczyć.
więc zapraszamy na zjazd, do członkostwa i do projektu. po to się zrzeszamy, żeby nam było łatwiej. dziś ktoś nam, jutro my komuś. generalnie o to nam chodzi Uśmiech
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
ja się już "zaczłonkowałam" bez pytania jak tylko weszłam na forum Język (znaczy pozwoliłam sobie wpłacić składkę ) hehe
Jola
Cytuj ten post
(15.09.2016, 07:58)Modliszqa napisał(a): ja się już "zaczłonkowałam" bez pytania jak tylko weszłam na forum Język (znaczy  pozwoliłam sobie wpłacić składkę ) hehe

No to zapraszamy jeszcze do Fortu Knox Uśmiech
Cytuj ten post
Poproszę o wskazanie kierunku Duży uśmiech
Jola
Cytuj ten post
(15.09.2016, 10:32)Modliszqa napisał(a): Poproszę  o wskazanie kierunku  Duży uśmiech

http://wolnepszczoly.org/fort-knox-czyli-nasza-rezerwa-zlota/
Cytuj ten post
regulamin ostateczny powinien być uchwalony na zjeździe. na razie rodzi się powoli w bólach w wolnych chwilach Oczko
Cytuj ten post
No zadeklarowałam swój akces Duży uśmiech Na zjazd tegoroczny niestety nie dotrę, ale może wiosną zrobicie kolejny ?
Jola
Cytuj ten post
(15.09.2016, 11:43)Modliszqa napisał(a): No zadeklarowałam swój akces Duży uśmiech Na zjazd tegoroczny niestety nie dotrę, ale może wiosną zrobicie kolejny  ?

Fort Knox jest tylko dla członków stowarzyszenia... Jolu... aby stać się członkiem trzeba wypełnić deklarację i oświadczenie dostępne na stronie pod linkiem http://wolnepszczoly.org/stowarzyszenie/dokumenty/

Wtedy możesz już brać pełnoprawnie udział w projekcie fort knox oraz aktywnie uczestniczyć w życiu stowarzyszenia czyli podejmować wspólne decyzje... spotykać się na zjazdach itd.
Cytuj ten post
Uśmiech dziś wypełnię, jutro wyślę - Tobie Łukaszu ?
Jola
Cytuj ten post
Tutaj masz adres i inne dane kontaktowe.
http://wolnepszczoly.org/kontakt/
Cytuj ten post
Warszawiaki zwykłe czy poszerzane? Masz dużo rodzinek?
Ciężko jest dymić pszczoły amitrazą Uśmiech
Cytuj ten post
Poszerzane 22.ramkowe - tak zapobiegawczo Duży uśmiech Mam też jednego starego na 12 ramek Uśmiech A rodzin na dziś 2... Ale wiosną ma dojść tegoroczny odkład obiecany, co do połowy sierpnia nie dotarł. Tyle, że on będzie po kwasch Smutny

stary ul : [Obrazek: 13700077_1032773640145672_34176809989608...e=5871969B]
Jola
Cytuj ten post
Po kwasach to i tak lepiej niż po amitrazie ten związek chemiczny traktuje jako najgorszy. A tak to poza tym dobrze że ktoś ma podobne ule do moichUśmiech
Ciężko jest dymić pszczoły amitrazą Uśmiech
Cytuj ten post
Dziś ciepły dzień po kilku zimnych i przegry w obu ulach. Jak miło popatrzeć Uśmiech
Jola
Cytuj ten post
(24.09.2016, 19:37)Modliszqa napisał(a): Poszerzane 22.ramkowe...

Ten producent u którego zamawiałaś pisze chyba że jego ule to 20 ramek. Zażyczyłaś sobie więcej czy gęściej upychasz?
Cytuj ten post
(24.09.2016, 19:37)Modliszqa napisał(a): Poszerzane 22.ramkowe - tak zapobiegawczo Duży uśmiech Mam też jednego starego na 12 ramek Uśmiech A rodzin na dziś 2... Ale wiosną ma dojść tegoroczny odkład obiecany, co do połowy sierpnia nie dotarł. Tyle, że on będzie po kwasch Smutny

stary ul :  [Obrazek: 13700077_1032773640145672_34176809989608...e=5871969B]

Piękny ul
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
Patrz a mojego nie pochwaliłOczko
Cytuj ten post
(26.09.2016, 16:40)Akam napisał(a): Patrz a mojego nie pochwaliłOczko

A pokaż swój. A już wiem. Może słabość techniczna podwójnego ula mi przeszkodziła w docenieniu estetyki. Oczko
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
Sam widzę że ma wadyUśmiech Rozmnożę te 2 rodziny w przyszłym roku i najpewniej przeniosę to co zostanie do nowych warszawskich poszerzanych. Producent który robił ule Modliszcze nie odpisuje na maila więc chyba będę musiał do niego zadzwonić. Dyrda z kolei mi mówi że akurat warszawiaków poszerzanych nie wysyłają kurierem ponieważ przekraczają wagę którą firma godzi się wozić.
Cytuj ten post