Pasieka Pszczołowód
(27.01.2017, 10:52)flamenco108 napisał(a):
(01.10.2016, 19:51)emzarek napisał(a): Specjalnie dla was nagram unboxing tbh Uśmiech

Pszczołowód

Zima ma się ku końcowi. Nagrasz? Oczko

Zima kalendarzowa ma jeszcze 2/3
Cytuj ten post
(01.10.2016, 19:51)emzarek napisał(a): Specjalnie dla was nagram unboxing tbh Uśmiech

Pszczołowód

Idą ferie, posiedzę tam dłużej. Może będzie chwila to nagram Oczko
Cytuj ten post
(27.01.2017, 11:11)Borówka napisał(a): Zima kalendarzowa ma jeszcze 2/3

Jak byś nie patrzył, ma się coraz bardziej ku końcowi. Co prawda zając wbiega do lasu tylko do połowy, bo potem już z niego wybiega... Oczko
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
(27.01.2017, 11:33)flamenco108 napisał(a):

Jak byś nie patrzył, ma się coraz bardziej ku końcowi. Co prawda zając wbiega do lasu tylko do połowy, bo potem już z niego wybiega... Oczko

No ma się od pierwszego dnia w takim razie. Oczko

U mnie w nocy było minus 6 więc... w ciągu następnych dwóch tygodniu widzę prognozę w dzień w okolicach zera.
Dlaczego to w lutym nie miałby chwycić porządny mróz i spaść śnieg?
Cytuj ten post
(27.01.2017, 11:36)Borówka napisał(a):

U mnie w nocy było minus 6 więc...

u mnie -12 hehe... ciepła nie widać
Cytuj ten post
(27.01.2017, 11:38)bonluk napisał(a):
(27.01.2017, 11:36)Borówka napisał(a):
U mnie w nocy było minus 6 więc...
u mnie -12 hehe... ciepła nie widać
Były już takie wiosny Oczko U mnie też ciągle mróz, ale mam ok. 40km do Borówki, więc nie dziwota... A mróz, to niezawodny znak, że... Wiosna idzie - nie ma na to rady Oczko
Cytuj ten post
No tak jeszcze tylko luty i już marzec... hehe...
Trzeba szykować co się da na te wiosenne ciepła...
Cytuj ten post
Mam pytanie o stopień odchylenia uli od pionu, bo wygląda na trochę mocno pochylone, chyba że to zdjęcie tak deformuje obraz.
Poza tą techniczną uwagą, pasieka cieszy oko i pszczelarską duszę. Gratuluję i życzę powodzenia, oby mityczne "żmijki" lęgły się w pasiece, coby się pszczoły dobrze wiodły.
"Mądry nie jest uczony, uczony nie jest mądry" Lao - Tse
Cytuj ten post
(27.01.2017, 13:13)Czarek napisał(a): Mam pytanie o stopień odchylenia uli od pionu, bo wygląda na trochę mocno pochylone, chyba że to zdjęcie tak deformuje obraz.
Poza tą techniczną uwagą, pasieka cieszy oko i pszczelarską duszę. Gratuluję i życzę powodzenia, oby mityczne "żmijki" lęgły się w pasiece, coby się pszczoły dobrze wiodły.

Ule faktycznie odchyliły się od pionu. Nie mają fundamentów a mróz nierównomiernie podnosi powierzchnię gruntu.
Cytuj ten post
Robiłem podobne ławki pod ule, tylko mniej solidne (z łat 6x4), opierałem je na 6 słupkach akacjowych zakopanych na 60 cm w glebę, na tej głębokości zaczyna się u mnie twardy żwir.
Ustawiałem tak żeby przednia łata była o jakieś 4 mm niżej niż tylna. Dzięki temu uzyskałem minimalny spadek ku wlotkom. Łatwiej byłoby trzymać poziom, ale uległem podręcznikowym poradom.
Przy zabudowie zimnej, spadek do przodu ula nie powinien stanowić problemu, pszczoły budują plastry i tak pionowo.
"Mądry nie jest uczony, uczony nie jest mądry" Lao - Tse
Cytuj ten post
Niestety dzisiaj rozwiałem nadzieję. W żadnej z 4 zazimowanych rodzin nie ma już życia. W każdej jest osyp na dennicy i pełne ramki pokarmu. Poza vr która walczyła najdłużej i która pokarmu ma już niewiele, ale jednak ma. Smutny

Pszczołowód
Cytuj ten post
Przykro się czyta takich doniesień Smutny
Zapewne Nosema ceranae.
Cytuj ten post
Przykre, znowu od nowa zaczynać.
Nie jest dobrze nawet w mediach piszą (tylko część prawdy) ale jednak
http://teleexpress.tvp.pl/28698461/pszczoly-walcza-o-przetrwanie-chore-wylatuja-z-uli-by-nie-zarazac-rodzin
Cytuj ten post

Pszczołowód

Obiecany unboxing Oczko
https://youtu.be/aGqB9Tj9z8Y

Pszczołowód
Cytuj ten post
Marcin czyli może wziąłbyś się za szerszenie?
Cytuj ten post
(30.01.2017, 14:06)bonluk napisał(a): Marcin czyli może wziąłbyś się za szerszenie?

Najlepiej za selekcję na takie które polują na warrozę
Cytuj ten post
(30.01.2017, 14:07)Borówka napisał(a):
(30.01.2017, 14:06)bonluk napisał(a): Marcin czyli może wziąłbyś się za szerszenie?

To nie ten kaliber ofiara - drapieżniki. Na varroa lepsze są zaleszczotki Oczko

Pszczołowód
Cytuj ten post
(30.01.2017, 14:12)emzarek napisał(a):
(30.01.2017, 14:07)Borówka napisał(a):

To nie ten kaliber ofiara - drapieżniki. Na varroa lepsze są zaleszczotki Oczko

Pszczołowód
I masz Ci los. Wpisałem w gugla "hodowla zaleszczotków" i znajszłem nerdów, co to naprawdę robią! Oczko
Cytuj ten post
No jasne u nas wszytko się hoduje a że to taki malutki skorpionek to są amatorzy na zaleszczotki...
Cytuj ten post
Proste. Jak macie stare meble z płyty to wystarczy wypieprzyć je na zewnątrz, po roku macie swoją hodowlę zaleszczotków Duży uśmiech
Cytuj ten post
Tutaj? http://www.terrarium.pl/

Tam też czytałem, że stosują drapieżnego roztocza Hypoaspis to leczenia swoich pupili z innych roztoczy.

Ja chciałem kiedyś na początku zasilić ule zaleszczotkami ale jak odkryłem, że są we wszystkich moich starych Warszawiakach to zaniechałem. Zobaczymy jak będzie w nowych Warre/Wp Natomiast Hypoaspis biorę pod uwagę w razie co.

Właśnie ja mam trochę takich płyt wiórowych które już leżą 4 lata i już prawie całkiem rozleciały.
Nie wiedziałem co mam z nimi zrobić bo spalać nie chciałem przez wzgląd na kleje i okleinę.
Cytuj ten post
Szymon a czy Ty sprawdzales stan swoich pasiek? Jak dobrze pamietam to byl Twoj pierszy sezon bez leczenia..
Cytuj ten post
Drugi sezon, jak przeżyją będą w trzecim Uśmiech
Nie chodzę do pasieki, zima przecież Uśmiech Siedzę, robię pompki i gram na gitarze Oczko
Cytuj ten post
(30.01.2017, 23:14)Krzyżak napisał(a): Drugi sezon, jak przeżyją będą w trzecim Uśmiech
Nie chodzę do pasieki, zima przecież Uśmiech Siedzę, robię pompki i gram na gitarze Oczko

To granie na gitarze przy ulach z wejmutki pewnie?
Cytuj ten post
(31.01.2017, 07:03)bonluk napisał(a):
(30.01.2017, 23:14)Krzyżak napisał(a): Drugi sezon, jak przeżyją będą w trzecim Uśmiech

Nie, gitarę ma z wejmutki Oczko
Cytuj ten post
(31.01.2017, 07:31)flamenco108 napisał(a):
(31.01.2017, 07:03)bonluk napisał(a):

Nie, gitarę ma z wejmutki Oczko
Hehe gitara z wejmutki ! Dobre :d
Cytuj ten post
(31.01.2017, 10:00)kubi napisał(a): Hehe gitara z wejmutki ! Dobre :d

Robi się elektryki z lipy to i z wejmutki można by spróbować Uśmiech
Cytuj ten post
(31.01.2017, 10:31)Krzyżak napisał(a): Robi się elektryki z lipy to i z wejmutki można by spróbować Uśmiech

Chyba nie będzie różnicy Oczko
Cytuj ten post
(31.01.2017, 11:16)flamenco108 napisał(a):
(31.01.2017, 10:31)Krzyżak napisał(a): Robi się elektryki z lipy to i z wejmutki można by spróbować Uśmiech

Chyba nie będzie różnicy Oczko

Będzie. Cały czas będą ją obsiadać rójki Język
Cytuj ten post
Czas ogłosić reaktywację. Pasieka Pszczołowód powstała jak feniks z popiołów. Na dzień dzisiejszy składa się z 3 przywiezionych rodzin od Pana Jana. Póki co żyją. Nawet jakieś pojedyńcze latają choć temperatura raczej niska.

Pszczołowód
Cytuj ten post