prelekcja Salomona Expansion Model Beekeeping

Cytuj ten post
o proszę. trzeba będzie zobaczyć co tam ciekawego mówi... a mówi? Oczko oglądałeś już?
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(06.07.2016, 08:26)MrDrone napisał(a): o proszę. trzeba będzie zobaczyć co tam ciekawego mówi... a mówi? Oczko oglądałeś już?

Dopiero będę. Pewnie dziś późnym popołudniem.
Cytuj ten post
Z rzeczy nowych.

Na pewno ciekawostką jest sprawa wylotków w ulikach odkładowych.
To, że wylotek w kształcie okrągłej dziury pozwala lepiej się bronić strażniczkom to już słyszałem.

Salomon przedstawia chyba dość ciekawą koncepcję na uniknięcie rabunku w mikrorodzinkach odłożonych. Otóż rodziny mają mały wylot na dwie pszczoły a po drugiej stronie ula jest większa dziura na stałe osiatkowana. Ponoć rabusie lecą to tej większej i nie znajdują właściwego wylotka.
Cytuj ten post
no to w przypadku dennicy osiatkowanej nie powinno być problemu Oczko

myślę, że przy wylotku na 2 pszczoły nawet bez tej siatki maluchy jakoś powinny dać sobie radę.
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(07.07.2016, 15:14)MrDrone napisał(a): no to w przypadku dennicy osiatkowanej nie powinno być problemu Oczko

Może tak a może nie bo to jednak nieco co innego. U Ciebie jednak były rabowane pomimo siatki.

Może pszczoły są przyzwyczajone, że wylotek jest w ścianie bocznej i tak je łatwiej oszukać.
Zresztą możesz napisać komentarz przy filmiku i zobaczymy co i czy odpowie. 
Cytuj ten post
Nie wiem jakie on tam ma pożytki ale generalnie nie podkarmia ani odkładów ani rójek. Jeśli już to podkarmia suchym cukrem głównie w zimę jeśli widzi, że nie dadzą rady z głodu chociaż jak może to woli dodać pokarm z innego ula. Według niego cukrem lepiej niż syropem bo sobie wezmą ile potrzebują na bieżąco.

Uliki odkładowe robi ze sklejki
Cytuj ten post
CI wszyscy organicznicy to w byle czym trzymają te pszczoły Oczko
Cytuj ten post
(07.07.2016, 15:36)Popszczelony napisał(a): CI wszyscy organicznicy to w byle czym trzymają te pszczoły Oczko

No nie wszyscy, no nie wszyscy Oczko
Cytuj ten post