Rośliny poszycia leśnego.
Kto wie co to, cały las jest tym porośnięty, żółte kwiaty, takie mini lwie paszczki, na wysokość 50 cm. Pszczoły teraz jak lipa się skończyła dość to oblatują.

[Obrazek: kwiat.jpg]
Cytuj ten post
a to nie są jakieś niecierpki ? (czy jak to się nazywa)
u mnie słabo ze znajomością, ale tak mi się wydaje, że to jakaś odmiana....
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
To jest to Uśmiech, ja sie oszukałem w sieci i nie znalazłem.
Cytuj ten post
Niecierpek royliego prawdopodobnie u mnie tego dużo i pszczoły całe białe od pyłku
Cytuj ten post
To jest zapewne niecierpek drobnokwiatowy, inwazyjne paskudztwo. 17 lat temu widziałem to w górach Stołowych, a teraz już tego wszędzie pełno w lasach. U siebie zwalczam to koszeniem, podobnie jak nawłoć. Ale powoli się poddaję, z niecierpkiem nie wygram, mam nadzieję że znajdzie się coś co go pożre lub przerośnie.
Z podobnych powodów nie wprowadzam u siebie niecierpka roylego, choć to kuszący pożytek.
Ale skoro widziano na nim pszczoły to chylę czoła ;-)
"Mądry nie jest uczony, uczony nie jest mądry" Lao - Tse
Cytuj ten post
To na pewno niecierpek drobnokwiatowy, niecierpek roylego mam u siebie i już jest wyższy ode mnie, ale rośnie wokół rowów melioracyjnych i sąsiednim nie moim nieużytku więc nie kasuję. A teren zacieniony i podmokły więc idzie w masę. W zeszłym roku posiałem wszędzie Kosaćce i dopiero teraz wschodzą, maja nasiona jak kukurydz więc liczę że zagospodarują ten nieużytek a przynajmniej wzbogacą.
Cytuj ten post
Popszczelony, a dałbym radę nasionek niecierpka zebrać jesienią i wysłać mi?Duży uśmiech Zapłacę za przesyłkę itdJęzyk
Cytuj ten post
A to nielegalne Uśmiech
Cytuj ten post
(13.07.2016, 09:02)Popszczelony napisał(a): A to nielegalne Uśmiech

oj tam oj tam... Duży uśmiech
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(13.07.2016, 09:04)MrDrone napisał(a):
(13.07.2016, 09:02)Popszczelony napisał(a): A to nielegalne Uśmiech

oj tam oj tam... Duży uśmiech

Marzy mi się taki pożytek, niestety ilości występujące "naturalnie" w poszyciu leśnym są nie wystarczające, a wzbogacanie bazy pożytkowej o tą roślinę niemiło widziane Oczko

Cytuj ten post
ooo... i z "pokrzywy" też zbierają? Oczko
Cytuj ten post