kolejna prelekcja S. Parkera "Pozwólmy im umierać"
(26.07.2016, 21:29)MrDrone napisał(a):
(26.07.2016, 21:19)bonluk napisał(a): Prawie wszystko spelnilem w tym roku plus u mnie był jeszcze pokarm i olejek melisowy.
Wynik 3 skrzynki rozbite, 2 ukradzione, 5 skrzynek puste...
Próbujemy za rok

ale myślisz ŁUkasz, że to ten olejek rozbił i ukradł skrzynki? Oczko

Łukasz daje do skrzynek olejek, który jest własnością niejakiego p. Melisowy, a potem dziwne, że skrzynki porozbijane. Duży uśmiech
Cytuj ten post
Gdyby w lesie były niedźwiedzie to pomyślałbym, że to ich sprawka a tak chyba to nie one?
Co ciekawe skrzynki były dość wysoko zawieszone... i to mnie zastanawia. Dopuszczam jeszcze silne wiatry i to że skrzynka spadała na ziemię a ktoś ją zabrał później...
Nie ważne, za rok zrobię lepsze skrzynki i lepsze mocowania i powieszę jeszcze wyżej...
Cytuj ten post
To mogły być zielone ludki, czyli młodzież szkolna przebierająca się za wojsko i biegająca po lasach.
U nas ich pełno. Z nudów czy dla zabawy mogli wyznaczyć sobie skrzynki jako cel do zdobycia.
Cytuj ten post
(27.07.2016, 09:19)Krzyżak napisał(a): To mogły być zielone ludki, czyli młodzież szkolna przebierająca się za wojsko i biegająca po lasach.
U nas ich pełno. Z nudów czy dla zabawy mogli wyznaczyć sobie skrzynki jako cel do zdobycia.

nie mam pojęcia... jak potrzebowali tych skrzynek to cóż niech im idą na zdrowie... hehe
Cytuj ten post
(27.07.2016, 09:19)Krzyżak napisał(a): To mogły być zielone ludki, czyli młodzież szkolna przebierająca się za wojsko i biegająca po lasach.

Ja chcę na przyszły rok zrobić przynajmniej 2 rojołapki z drewna (więcej pewnie nie dam rady, cała zima zaplanowana na skręcanie korpusów, daszki i dennice), z przelotkami na łańcuch krowiak. Do tego chcę do nich doczepić błagalną tabliczkę: "Nie niszcz, nie zabieraj, zadzwoń (numer), dogadamy się!".

Ponieważ drewniane kosztują, zawieszać je zamierzam tylko na obiecujących miejscach (czyli tam, gdzie mi poniszczyli/ukradli).
== Apibus ibi mel? Buhahaha! ==

Cytuj ten post
Zastanawiam się jaki korpus byłby lepszy.. nowy czy taki, w którym już pszczoły były np jeden sezon?
Być może warto dawać stare korpusy co by rójka dodatkowo zapach pszczół czuła?
Cytuj ten post
Stary korpus zawsze lepszy.
Cytuj ten post
Salomon będzie nagrywał podcast w stylu pytania i odpowiedzi dotyczący m.in. ataków ze strony leczących pszczelarzy m.in. o oskarżenia o byciu rzekomą "bombą roztoczową", jak się odnaleźć w towarzystwach i związkach przy dominacji leczących pszczelarzy. Tu można dodawać propozycję pytań:
https://www.facebook.com/groups/treatmentfreebeekeepers/permalink/1558148610867660/?match=cGFya2Vy

Także jak widać wszędzie podobne problemy.
Cytuj ten post