Spotkanie jesienne 2016 - tematy do dyskusji.
Współpraca z uczelniami. Taki temacik Język

Macie jakieś znajomości?
Cytuj ten post
(08.08.2016, 17:20)marbert napisał(a): Współpraca z uczelniami. Taki temacik Język

Macie jakieś znajomości?

Može zaprosicie prof. Woyke ?
Cytuj ten post
(19.08.2016, 06:23)Boleslav napisał(a):
(08.08.2016, 17:20)marbert napisał(a): Współpraca z uczelniami. Taki temacik Język

Macie jakieś znajomości?

Prawdopodobnie nas nie stać.

Myślałem o młodych ludziach, którzy piszą prace dr i może wzajemna współpraca by owocna okazać się mogła.
A i uczelnie zmieniły podejście.

Boleslavie jak jest w Czechach? Czy uczelnie sobie a pszczelarze sobie ? Czy jest jakaś współpraca?
Cytuj ten post
(19.08.2016, 14:36)marbert napisał(a):
(19.08.2016, 06:23)Boleslav napisał(a):

Macie jakieś znajomości?

Prawdopodobnie nas nie stać.

Myślałem o młodych ludziach, którzy piszą prace dr i może wzajemna współpraca by owocna okazać się mogła.
A i uczelnie zmieniły podejście.

Boleslavie jak jest w Czechach? Czy uczelnie sobie a pszczelarze sobie ? Czy jest jakaś współpraca?

Robercie wspolpraca niby jest, a nie jest. Zwiazek pszczelarski jest kolosem, ktory nie pelni swego zadania. Pare naukowcow zadzialalo, a byli szybko umilczeni. Tak niema sie czym pochwalič. Zdezorientowany
Dla nas mogla by byč interesujaca Soňa Dubná.
http://www.psnv.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=264&catid=67:vizitka&Itemid=114
Cytuj ten post
To tak jak u nas.

Może z Czeszką da się szybciej nawiązać współpracę. W Polsce.

Możesz podpytać czy z takimi oszołomami jak my ?chciała by współpracować?
Cytuj ten post
(20.08.2016, 18:07)marbert napisał(a): To tak jak u nas.

Może z Czeszką da się szybciej nawiązać współpracę. W Polsce.

Możesz podpytać czy z takimi oszołomami jak my ?chciała by współpracować?

Myšle, že pani doktor dosyč otwarta. Natomiast nie jestem pewien, czy stowarzyszenie wolne pszczoly takie jest!!!! Zdezorientowany
Co do odkryč naukowych, to tych 5 nowych laktobacyli znalazla na pszczolach zimowanych na miodzie i bodajže juž nieleczonych.  Wszklankach žyly o wiele dlužej niž ,,komercyjne ". Jej praca to walka ze zgnilcem am.
Možecie napisač do niej i sprobowač.
Cytuj ten post
(20.08.2016, 22:52)Boleslav napisał(a): Natomiast nie jestem pewien, czy stowarzyszenie wolne pszczoly takie jest!!!! Zdezorientowany

fakt. ja jako członek stowarzyszenia przyznam, że jestem dość zamknięty na kretynizmy, absurdy i ignorancję...
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(21.08.2016, 07:43)MrDrone napisał(a):
(20.08.2016, 22:52)Boleslav napisał(a): Natomiast nie jestem pewien, czy stowarzyszenie wolne pszczoly takie jest!!!! Zdezorientowany

fakt. ja jako członek stowarzyszenia przyznam, że jestem dość zamknięty na kretynizmy, absurdy i ignorancję...

Može ci raz, ktoš, pomože? Wež žonke, zrobcie sobie ladny dzien, odpoczni.  Serce
Cytuj ten post
(21.08.2016, 08:38)Boleslav napisał(a):

Može ci raz, ktoš, pomože? Wež žonke, zrobcie sobie ladny dzien, odpoczni. 
Boleslavie, założył byś oddzielny temat gdzie mógłbyś opisać swoją gospodarkę i metody dochodzenia do TF . Byłoby łatwiej dyskutować.

Pszczołowód
Cytuj ten post
rozumiem, że to zgodnie z Twoją propozycją sprzed minuty z innego wątku, żeby ignorować swoje wpisy?

słuchaj, nie życzę sobie wyzywania mnie od bałwanów i jakichś innych Twoich sugestii. Włącz swoje dwie szare komórki, nie pisz kretynizmów na tym forum (a najlepiej znajdź sobie inne miejsce do ich pisania) i wszyscy będą szczęśliwi, a ja nie będę się czepiał pisania skończonych głupot przez Ciebie, bo po prostu ich nie będzie. Gdybyś na każdym kroku nie wykazywał się ignorancją albo jeżeli pisałbyś krytykę to konstruktywną, a nie to coś co piszesz jakkolwiek to zwać, to ja bym się Ciebie nie czepiał tak jak nie czepiam się innych użytkowników.
Bądź ponad to, bo przecież i tak osiągnąłeś już szczyt zrozumienia pszczelarstwa naturalnego: czyli porządny Bf z Polski od Polbarta i obszerne gniazdo - nic więcej nie trzeba. Osiągnąłeś szczyt, możesz teraz odpocząć od męczenia innych swoją obecnością, która i tak nic tu nie wnosiła.
Ja osobiście będę Ci niezmiernie wdzięczny.
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(21.08.2016, 08:42)emzarek napisał(a):
(21.08.2016, 08:38)Boleslav napisał(a):

Može ci raz, ktoš, pomože? Wež žonke, zrobcie sobie ladny dzien, odpoczni. 
Boleslavie, założył byś oddzielny temat gdzie mógłbyś opisać swoją gospodarkę i metody dochodzenia do TF . Byłoby łatwiej dyskutować.

Pszczołowód

Otóż to.
Marbert też mógłby to zrobić.
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post
no ja też chętnie bym poczytał Oczko

już widzę pierwszy post: "wiem ale nie powiem" Oczko
Cytuj ten post
(21.08.2016, 08:46)MrDrone napisał(a): rozumiem, że to zgodnie z Twoją propozycją sprzed minuty z innego wątku, żeby ignorować swoje wpisy?

słuchaj, nie życzę sobie wyzywania mnie od bałwanów i jakichś innych Twoich sugestii. Włącz swoje dwie szare komórki, nie pisz kretynizmów na tym forum (a najlepiej znajdź sobie inne miejsce do ich pisania) i wszyscy będą szczęśliwi, a ja nie będę się czepiał pisania skończonych głupot przez Ciebie, bo po prostu ich nie będzie. Gdybyś na każdym kroku nie wykazywał się ignorancją albo jeżeli pisałbyś krytykę to konstruktywną, a nie to coś co piszesz jakkolwiek to zwać, to ja bym się Ciebie nie czepiał tak jak nie czepiam się innych użytkowników.
Bądź ponad to, bo przecież i tak osiągnąłeś już szczyt zrozumienia pszczelarstwa naturalnego: czyli porządny Bf z Polski od Polbarta i obszerne gniazdo - nic więcej nie trzeba. Osiągnąłeś szczyt, możesz teraz odpocząć od męczenia innych swoją obecnością, która i tak nic tu nie wnosiła.
Ja osobiście będę Ci niezmiernie wdzięczny.

Ja trol lubie balwany, a wy?... Szczerbol
Cytuj ten post
(21.08.2016, 09:28)Boleslav napisał(a): Ja trol lubie balwany, a wy?... Szczerbol

Czyli przyznajesz się, że trollujesz?
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post
(21.08.2016, 09:28)Boleslav napisał(a): Ja trol lubie balwany, a wy?... Szczerbol

a ja nie lubię ignorantów, którzy piszą kretynizmy.
Cytuj ten post
(21.08.2016, 10:22)MrDrone napisał(a):

a ja nie lubię ignorantów, którzy piszą kretynizmy.

No nie! Nie bydz na siebie tak surowy! Przeciež jesteš kochany. Serce
Cytuj ten post
Znikające posty na forum.!!!!!!

To ma być druga ambrozja?

Panowie raz jeszcze a podziękuję i forum i stowarzyszeniu. Jasne.

O wydzielonych tematach nie wspomnę. Kur...... mać.
Cytuj ten post
(24.08.2016, 20:20)marbert napisał(a): Znikające posty na forum.!!!!!!

Robert, spokoj. To oni od nas oczekuja. Dopoki mi nie zablokuja dostep, dowtedy wytrzymam.  Diabeł Duży uśmiech
Cytuj ten post
(24.08.2016, 20:20)marbert napisał(a): Znikające posty na forum.!!!!!!

Opanuj się kolego... wszystko jest, część pewnie przeniesiona.
Cytuj ten post
Znikł wydzielony wątek "Wątpliwości o pszczelarzach TF" czy coś w ten deseń, sprawdzałem logi, ale wątek zwyczajnie nie istnieje, prawdopodobnie jakiś błąd forum, bo nie był usuwany i nie ma logów o całkowitym jego usunięciu.

Więc marbert jeśli burzysz się o to, to nie burz się, bo "shit happens". Nie zniknęły tylko twoje posty, ale moje również. I to ja byłem prawdopodobnie sprawcą tego że to znikło Smutny
Jeśli chodzi o inne zniknięcia, to znowu (jak w wątku o warrozie) to nie do końca jest miejsce na rozwiązywanie tego problemu. Stwórz wątek w "Pytania wnioski do Admina", dlaczego od razu piejesz, zamiast wyjaśnić to w normalny sposób?
Dlaczego Twoje posty są przenoszone? Bo naruszasz regulamin, piszesz nie na temat, w sposób drwiący i próbujący wywołać sprzeczkę, a nie konstruktywną dyskusję. Do tego przenosisz konflikty z jednego wątku na inne. I nie tylko ty jeden zostałeś tam przeniesiony bądź usunięty. Wyedytowałem wszystkie posty z konstruktywną treścią pozostawiając jedynie treści nie obraźliwe i nienawiązujące do konfliktu. Pozostałe posty przeniosłem albo do części dotyczącej zgłoszeń do moderatora, lub do Marbetowych złotych myśli. Było tego tyle, że całkiem możliwe, że jedno poszło tu, drugie tam, zależnie gdzie bardziej przypasowało.

Jako Moderator, nie mam zamiaru usuwać Twoich postów, ani NICZYICH innych (bo powtórzę, nie tylko Twoje posty zostały tak potraktowane (najwięcej uciąłem Bartka i Jakuba)) jeśli wszyscy trochę stonujemy wypowiedzi i poziom zgryźliwości.
Swoją drogą moje posty w temacie o podkurzaczu o moim kocie i żwirku też zniknął - był offtopem i jakoś nie krzyczę o cenzurze. Jakub i emzarek też nie, a zniknęły również ich posty. To chyba robota Szymona, a jak nie to forum się psuje bo znikają posty Oczko

Nie potrafiliśmy się bawić grzecznie, to teraz bawimy się pod kontrolą i tyle.
Cytuj ten post
Wielkimi krokami zbliża się zjazd. Wszystkim chętnym przypominam że do 10 września jest jeszcze czas na zapisy i opłaty. Po 10 września zamykam listę ze względów organizacyjnych.
Cytuj ten post
Mam kolejne propozycje:
- techniki unasienniania wspierające selekcję naturalną - czyli knyfy, które dziś stosujecie, aby dodać sobie kilka punktów.
- inne sprawy z matkami związane
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
Czy ktoś coś potrzebuje na zjazd?
Może ktoś ma coś zabrać itd.?

Dajcie znać.
Cytuj ten post
(17.09.2016, 07:59)bonluk napisał(a): Czy ktoś coś potrzebuje  na zjazd?
Może ktoś ma coś zabrać itd.?

Dajcie znać.

Ale co?

Jeszcze nie byłem na zjeździe, więc nie wiem, czego się domagać. Jak się uda, to zabiorę pigwówkę własnego wyrobu.
Cytuj ten post
Zdaje się, że miałem zabrać:
- książkę do skanowania dla Flamenco
- ul dla Kubiego
- blachy dla Emzarka i MrDrona

Jak coś jeszcze to pisać ?
Cytuj ten post
A będą te blachy?

Pszczołowód
Cytuj ten post
(17.09.2016, 09:54)emzarek napisał(a): A będą te blachy?

Pszczołowód

Póki co nie ma ale bądź przy nadziei Oczko
Cytuj ten post
Skanować miałem Webera (w tym celu zabrać skaner). Czy jeszcze jakąś (bo zabyłem)?
Chciałem jeszcze zabrać prototyp dennicy-poławiacza pyłku oraz inne komponenty do przedyskutowania.
Cytuj ten post
A kapelusz na wizytę w pasiece?
Cytuj ten post
(17.09.2016, 20:46)kubi napisał(a): A kapelusz na wizytę w pasiece?

Kapelusz w aucie jest zawsze Uśmiech
Cytuj ten post