Miejskie pszczoły - w dziupli
Właśnie mi pokazali. Kiedy jeździłem autem do pracy, to stawałem pod tym kasztanem, a teraz to i rok mnie tam nie ma... Zorientowałbym się szybciej.
Rodzinka w drzewie, w środku Warszawy.
Noszą pyłek, znakiem tego mają tam matkę. Nie wiem, jakiej wielkości jest dziupla. Drzewo ma zewnętrzną średnicę ok. 60cm.
Chętnie bym te pszczoły stamtąd wydobył, ale nie wiem, czy:
- o tej porze ma to jeszcze jakiś sens
- jak to właściwie zrobić (w necie są różne pomysły z przegonką, ale trzeba wywabić matkę)
== Apibus ibi mel? Buhahaha! ==

Cytuj ten post
(03.08.2016, 11:27)flamenco108 napisał(a): Właśnie mi pokazali. Kiedy jeździłem autem do pracy, to stawałem pod tym kasztanem, a teraz to i rok mnie tam nie ma... Zorientowałbym się szybciej.
Rodzinka w drzewie, w środku Warszawy.
Noszą pyłek, znakiem tego mają tam matkę. Nie wiem, jakiej wielkości jest dziupla. Drzewo ma zewnętrzną średnicę ok. 60cm.
Chętnie bym te pszczoły stamtąd wydobył, ale nie wiem, czy:
- o tej porze ma to jeszcze jakiś sens
- jak to właściwie zrobić (w necie są różne pomysły z przegonką, ale trzeba wywabić matkę)

IMHO jesli nikt sie nie pulta, nie ruszac i obserwowac czy przezyja. Ewentualnie myslec jak przezyja.
Cytuj ten post
ja bym je tam zostawił w ogóle. tylko, żeby się nie okazało, że ktoś je zapiankuje czy zacementuje Smutny
na pewno w tym roku bym już nic nie robił.
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Tak myślałem. I właśnie tego cementowania się obawiam. Pszczoły są na wysokości wzroku. Na szczęście stale parkuje tam kolega, a mieszkańcy posesji zza płota obok mają śmietnik, więc nie pojawiają się często ani na długo. No, zobaczymy Oczko
== Apibus ibi mel? Buhahaha! ==

Cytuj ten post
Krzysiek szkoda Twojego czasu bez bezpośredniego dostępu do gniazda nie ma za dużych szans na wydobycie. Lepiej obserwować.
Cytuj ten post
I czekać na rójkę w przyszłym roku Oczko

Pszczołowód
Cytuj ten post
dokładnie. od maja kładziesz tylne siedzenia, śpiwór do samochodu, albo rozbijasz namiot i koczujesz Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Skrzynkę powiesisz w połowie kwietnia z przeczerwioną ramką i pokarmem i rójka Twoja Uśmiech
Cytuj ten post