larwy i odchody Barciaka
    W suszonych skórkach po organicznych pomarańczach rozwinęły mi się te pożyteczne zwierzątka Barciaki. Luba nie pozwala mi trzymać takich rzecz w domu ale w kurniku już jest moje królestwo. Więc trzymałem cały sezon. Naprodukowały sporo odchodów widocznych na dole razem z małymi barciątkami.  Odchody są koloru pomarańczowego. W smaku zupełnie inne niż woskowo-propolisowo-pierzgowe. Czuć mocno olejki pomarańczowe. W smaku barciątka na skórkach pomarańczowych też inne niż te na plastrach. Będę teraz pomału spożywał a może nalewka?
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
No nie przy jedzeniu... Oczko
Cytuj ten post
Po przeglądzie w weekend stwierdziłem bardzo dużo barciaka, na nieobsiadanych ramkach, od malutkich do dużych, mają szanse na przeżycie w zimie? A tak z innej beczki to chyba zdrowo w ulu jak tak dobrze sie rozwijają Uśmiech
Cytuj ten post
(Wczoraj, 08:37)Popszczelony napisał(a): Po przeglądzie w weekend  stwierdziłem bardzo dużo barciaka, na nieobsiadanych ramkach, od malutkich do dużych, mają szanse na przeżycie w zimie? A tak z innej beczki to chyba zdrowo w ulu jak tak dobrze sie rozwijają Uśmiech

Raczej nie mają jak się nie przytulą do kłębu. 24h w zamrażarce zabija w plastrze wszystkie stadia Barciaka.
Cytuj ten post
Powinieneś zadbać o zimowlę barciątek i dołożyć ze dwie ramki woszczyny dobrze odbudowanej i ramki ciasno, wtedy będzie ok.
Cytuj ten post
Wybacz za głupie żarty, no tak barciaki nie tworzą kłębu zimowego i nie odlatują na południe.
Cytuj ten post
(Wczoraj, 08:53)regulus napisał(a): Powinieneś zadbać o zimowlę barciątek i dołożyć ze dwie ramki woszczyny dobrze odbudowanej i ramki ciasno, wtedy będzie ok.

A po co?. Gdzieś tam sobie przeżyją jaja i nie ma problemu przecież z odbudową populacji na pustych ciemnych plastrach jak tylko robi się ciepło.
Zresztą tam gdzie będzie mroziło na nieobsiadanych plastrach tam Barciak nie przetrwa.
Cytuj ten post
(Wczoraj, 08:58)regulus napisał(a): Wybacz za głupie żarty, no tak barciaki nie tworzą kłębu zimowego i nie odlatują na południe.

To poważny wątek.
Cytuj ten post
(Wczoraj, 09:04)Borówka napisał(a):
(Wczoraj, 08:58)regulus napisał(a): Wybacz za głupie żarty, no tak barciaki nie tworzą kłębu zimowego i nie odlatują na południe.

To poważny wątek.

O taaaak. Bardzo poważny  Podejrzany
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
(Wczoraj, 09:44)flamenco108 napisał(a): O taaaak. Bardzo poważny  Podejrzany

Jak najbardziej.
Cytuj ten post