Nawłoć 2016
Czy u was już nawłoć nektaruje?
Cytuj ten post
(11.08.2016, 21:37)bonluk napisał(a): Czy u was już nawłoć nektaruje?

Nie ale też kwitnie dopiero w 1/10 jak dziś patrzyłem.
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
u mnie kwitnie w jakiejś części, ale pszczół na niej nie widzę. liczę, że po ochłodzeniu i deszczach ruszy jak wyjdzie słońce... no ale ja liczę tak na pożytki od maja... Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Ale coś zbierają, bo nie ma głodu, jak 3 tygodnie temu...
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
Kwitnie ale nektaruje słabo, głównie pyłek targają.
Cytuj ten post
U mnie nawłoć kwitnie od 3 tygodni silne rodziny naniosły sporo pyłku i trochę nektaru, średnie i słabe rodziny tak naprawdę mało co.
Cytuj ten post
10go deszcz polewał cały dzień. 11go szał zbierania przy 17° a wcześniej jak było 18°C to nie latały. Dzisiaj nie byłem ale pewnie też nektaruje. Pyłku niewiele jest w ulach i nie noszą dużo.
Cytuj ten post
(12.08.2016, 21:25)Darek napisał(a): Karmie pszczoły juz od dawna żeby szły w siłę i żeby dobrze zazimować silne rodziny ,a nie słabeusze na 8 ramkach jak w suchej
Tylko weź pod uwagę że na tym forum o jakości rodziny nie świadczy jej siła tylko czy jest w stanie przeżyć bez ingerencji pszczelarza.

Pszczołowód
Cytuj ten post
(12.08.2016, 21:48)Darek napisał(a): Dobrze ,ale gdzie to jest napisane w regulaminie ze nie mogę pisac swoich przemyśleń??????
Ależ możesz. Tylko pamiętaj że to nie ambrozja i ludzie tu mają nieco inne priorytety niż to kto więcej ton zebrał i dlaczego.

Pszczołowód
Cytuj ten post
(12.08.2016, 21:55)Darek napisał(a):
(12.08.2016, 21:38)emzarek napisał(a):
(12.08.2016, 21:25)Darek napisał(a): Karmie pszczoły juz od dawna żeby szły w siłę i żeby dobrze zazimować silne rodziny ,a nie słabeusze na 8 ramkach jak w suchej
Tylko weź pod uwagę że na tym forum o jakości rodziny nie świadczy jej siła tylko czy jest w stanie przeżyć bez ingerencji pszczelarza.

Pszczołowód

Takich rodzin co nanosiły miodu full i co są w stanie przeżyć z 3 lata   to mam z kilkadziesiat tylko wybrałem im miód to muszę je karmić to chyba logiczne . Gorzej z warrozą to nie wiem czy z 20 by przezyło 3 lata. Kiedyś zrobiłem selekcję z 120 mi zostało 10 .to było w latach 90 tych . Jak poddałem kwas mrówkowy to zesypała się gruba warstwa  warrozy i już nie nadążałem później łączyc bo przy okazji wytrułem pszczoły i matki tym kwasem. 

Hehe a pisałeś, ze jesteś trzymaczem Oczko

Przeżyć 3 lata bez wymiany matek i leczenia z możliwością potencjalną wyrojenia się?

EDYCJA: widzę, że poprzednie alter-ego Warrozka czyli "bronek" admin wykadował. To kolejne podejrzewam.
Cytuj ten post
(12.08.2016, 22:24)Borówka napisał(a): EDYCJA: widzę, że poprzednie alter-ego Warrozka czyli "bronek" admin wykadował. To kolejne podejrzewam.

Starego kumpla to już po pierwszym wpisie poznaję Oczko
Cytuj ten post
Zaczęło przybywać nakropu i widzę zwiększony ruch przy wylotach łącznie z przynoszeniem pomarańczowego pyłku więc to chyba Nawłoć 2016 zaczęła u mnie. Na razie w pełnym rozkwicie jest ok. 1/5 sztuk u mnie.
Cytuj ten post
(18.08.2016, 13:43)Borówka napisał(a): Zaczęło przybywać nakropu i widzę zwiększony ruch przy wylotach łącznie z przynoszeniem pomarańczowego pyłku więc to chyba Nawłoć 2016 zaczęła u mnie. Na razie w pełnym rozkwicie jest ok. 1/5 osobników u mnie.

U mnie  nawłoć kwitnie już od miesiąca a pewnie będzie kwitła jeszcze ze 2 miesiące pod tym kątem (długości kwitnienia) nic jej nie dorówna.
Cytuj ten post
Zalesie Górne i okolice - nawłoć torpeda !!!
Najobfitszy pożytek w sezonie.
Na wlotkach wariactwo !!!
bardzo szczęśliwy :-)
Cytuj ten post
pozazdrościć Uśmiech
u mnie głód.
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Zaczyna się. Uśmiech
Pachnie nakropem z 10 metrów od ul.

Jakiegoś pecha masz w tym roku Bartek.
Cytuj ten post
Ja jestem Mazowsze, jedno pasieczysko mam obok Zalesia, inne kawałek dalej, ale myślałem, że nawłoć już co najmnie drugi tydzień... I pszczoły jak buckfasty z jutuba, uwalane żółtym pyłkiem...
Cytuj ten post
(19.08.2016, 15:29)flamenco108 napisał(a): Ja jestem Mazowsze, jedno pasieczysko mam obok Zalesia, inne kawałek dalej, ale myślałem, że nawłoć już co najmnie drugi tydzień... I pszczoły jak buckfasty z jutuba, uwalane żółtym pyłkiem...

Pyłek to nie znaczy,  że nektar. O to mi chodzi.
U mnie w pełni kwitnienia ok. 1/5 kwiatów. Raz, że zimno i deszcze a że jak kwitną pojedyncze to pszczoły się tak  nie interesują. 
Cytuj ten post
(19.08.2016, 15:20)Borówka napisał(a): Jakiegoś pecha masz w tym roku Bartek.

Kuba, to nie pech. to przez to, że nie wywoziłem na inne pasieczysko Oczko nawłoć się przez to obraziła i tyle Oczko
Cytuj ten post
A z innej beczki. Próbowaliście kiedyś miód nawłociowy?
Cytuj ten post
(08.09.2016, 10:08)MN napisał(a): A z innej beczki. Próbowaliście kiedyś miód nawłociowy?

Spróbuję pojutrze Oczko
Cytuj ten post
(08.09.2016, 10:08)MN napisał(a): A z innej beczki. Próbowaliście kiedyś miód nawłociowy?

Ja próbowałem i jest to mój drugi typ po spadzi...  
Cytuj ten post
(08.09.2016, 10:32)bonluk napisał(a):

Ja próbowałem i jest to mój drugi typ po spadzi...  

dlaczego mielibyśmy nie próbować? Oczko 
jest bardzo dobry. też go bardzo lubię.
Cytuj ten post
Nie było w tym podpuchy spokojnie Uśmiech po prostu byłem ciekaw Waszych opinii. Uwielbiam ten miód i ubolewam, że nie da rady pozyskać go w moim rejonie. Niektórym jednak wali starymi skarpetami, więc wiecie... de gustibus Uśmiech
Cytuj ten post
Nawłociowy jest super.
Cytuj ten post
(08.09.2016, 11:18)Krzyżak napisał(a): Nawłociowy jest super.

Zgadzam się. Nawłociowy bardzo fajny. I z tego co wiem od profesora wydziału opolskiego chemii który specjalizuje się w miodach (pół życia bada miody i ma kolekcje z całego świata oraz 50 letnie miody w kolekcji) ma bardzo ciekawe bioaktywne prozdrowotne związki.
Cytuj ten post
(08.09.2016, 11:39)Borówka napisał(a):

Zgadzam się. Nawłociowy (...CIACH...) ma bardzo ciekawe bioaktywne prozdrowotne związki.

mówisz o tych związkach, które zabijają pszczoły jak się tego miodu nie odwiruje w jesieni zastępując cukrem? Oczko
Cytuj ten post
(08.09.2016, 11:50)MrDrone napisał(a):
(08.09.2016, 11:39)Borówka napisał(a):

Zgadzam się. Nawłociowy (...CIACH...) ma bardzo ciekawe bioaktywne prozdrowotne związki.

mówisz o tych związkach, które zabijają pszczoły jak się tego miodu nie odwiruje w jesieni zastępując cukrem? Oczko

Tak. Pszczołom koniecznie trzeba wyjąć bo źle zimują na nawłoci, roślinach krzyżowych i na spadzi. Natura płata figle. Oczko
Cytuj ten post
Jak widać nawłoć nie tylko dla pszczół ale przede wszystkim dla pająków
http://www.national-geographic.pl/national-geographic/przyroda/mowisz-o-nich-chwasty-a-moze-sa-dla-kogos-idealnym-domem
Cytuj ten post
(10.09.2016, 17:03)bonluk napisał(a): Jak widać nawłoć nie tylko dla pszczół ale przede wszystkim dla pająków
http://www.national-geographic.pl/national-geographic/przyroda/mowisz-o-nich-chwasty-a-moze-sa-dla-kogos-idealnym-domem

Przepraszam, ale skomentuję po marbertowemu: ale bzdury...

Nie jestem taki stary jak on, ale czasem już miewam wrażenie, że pora umierać.
Cytuj ten post