Nawłoć 2016
(11.09.2016, 07:48)flamenco108 napisał(a):
(10.09.2016, 17:03)bonluk napisał(a): Jak widać nawłoć nie tylko dla pszczół ale przede wszystkim dla pająków
http://www.national-geographic.pl/national-geographic/przyroda/mowisz-o-nich-chwasty-a-moze-sa-dla-kogos-idealnym-domem

Przepraszam, ale skomentuję po marbertowemu: ale bzdury...

Nie jestem taki stary jak on, ale czasem już miewam wrażenie, że pora umierać.

Hehe... nie przesadzaj czyta się fajnie...
Cytuj ten post
Ten artykuł jest przede wszystkim źle napisany Duży uśmiech No i wnioski są źle skonstruowane . Nie dziwi, że na nawłoci mnóstwo pająków i jeszcze więcej ich ofiar - wszak lecą do niej chmary owadów a zagęszczenie roślin jest spore . Pająki wiedzą doskonale gdzie zastawiać pułapki Duży uśmiech Ciekawam czy badali występowanie kwietników na innych kwiatach miododajnych - z moich obserwacji wynika, iż na co trzecim kwiatostanie driakwi czy sadźca siedzi jakiś ich przedstawiciel. Jestem też ciekawa dlaczego nie chcą poprowadzić badań nad ilością pająków w okresie przed kwitnieniem nawłoci Duży uśmiech .
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
U mnie w lesie jeszcze dziś nosiły popołudniu jak się ociepliło. Wracały ociężałe. Na obrzeżach lasu mają duże pola Nawłoci i tam jeszcze częśc która rośnie w cieniu kwitnie. A i wilgoci więcej koło lasu.
"Walka z warrozą ma sens bo nigdy co do nogi nie wybijemy warrozy" z innego forum. Paradoks pszczelarstwa.
Cytuj ten post