Obrabiarka do drewna Belmash
Miał ktoś do czynienia z Obrabiarką do drewna Belmash SDM-2000 lub 2500?
http://www.belmash.pl/
Cytuj ten post
Nie miałem, nie widziałem ale nie kupuj.
Cytuj ten post
(17.08.2016, 08:59)Krzyżak napisał(a): Nie miałem, nie widziałem ale nie kupuj.

Jak zwykle w samo sedno: nie myśl, nie kombinuj, uwierz mi na słowo Oczko
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
... tak jest w Toruniu... jest ich tam więcej Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Podobno pszczoły podkarmiane syropem na bazie wody święconej przez ojca Tadeusza zimują najlepiejOczko
Cytuj ten post
heheh śmiechy chichy
Panowie mógłbym cały laborat napisać dlaczego ta maszyna jest do bani i nadaje się do ciecia listewek na latawce ale mi się nie chce. Temat pilarek do "stolarki pasiecznej" był wielokrotnie omawiany na wielu forach pszczelarskich. Jak ktoś chce coś kupić to niech przeczyta te wątki, nabierze otrzaskania w temacie a potem szuka maszyny odpowiedniej dla niego. Ja bym takiej maszyny nie kupił.
Cytuj ten post
(17.08.2016, 10:36)Krzyżak napisał(a): heheh śmiechy chichy
Panowie mógłbym cały laborat napisać dlaczego ta maszyna jest do bani i nadaje się do ciecia listewek na latawce ale mi się nie chce. Temat pilarek do "stolarki pasiecznej" był wielokrotnie omawiany na wielu forach pszczelarskich. Jak ktoś chce coś kupić to niech przeczyta te wątki, nabierze otrzaskania w temacie a potem szuka maszyny odpowiedniej dla niego. Ja bym takiej maszyny nie kupił.

Wiesz co? Do głowy by mi nie przyszło porad stolarskich szukać na forach pasiecznych.
1. Stolarka pasieczna technicznie rzecz biorąc jest trywialna (jak już się zrozumie, że korpusy mierzy się od środka, a bee-space to ogólna wartość 5-10mm, pszczoły są niewrażliwe na piękno, a jedynym ich wrogiem jest woda)
2. Większość rozwiązań stolarsko-pasiecznych, z jakimi się spotkałem (a staram się naprawdę zobaczyć, co się tylko da), jest bardzo indywidualna i rozwiązuje lokalne problemy
3. Wiele rozwiązań, które zobaczyłem, dowodzą, że ich twórcy szukali prostego rozwiązania i przez to wyszło im to strasznie skomplikowane.
Innymi słowy - brakuje inżynierskiego podejścia do sprawy czasami. A właściwie dość często. Rozwiązania oscylują od genialnych po kompletnie od czapy, a rozróżnienie przychodzi tylko z doświadczeniem.
I z powyższego wynika, że choć pasjami ryję po archiwach forów pasiecznych, tematu stolarki dotychczas nie kopałem. I dalej też nie planuję.
A że amatorskie urządzenie nadaje się tylko do amatorskiej stolarki, to ostatnio się przekonałem, kiedy spaliliśmy z bratem piłę ojca na 20-którejś desce ciętej wzdłuż.
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
(17.08.2016, 11:02)flamenco108 napisał(a): A że amatorskie urządzenie nadaje się tylko do amatorskiej stolarki, to ostatnio się przekonałem, kiedy spaliliśmy z bratem piłę ojca na 20-którejś desce ciętej wzdłuż.

No i po to warto przeczytać te wątki aby takie rzeczy się nie działy Oczko
Cytuj ten post
Zapisać... Kończyć cięcie desek na 19...Uśmiech
Muszę poszukać tych treści.Uśmiech
Cytuj ten post