Ankieta: Chcę aby moderatorzy:
Ankieta jest zamknięta.
Zostawili moje posty w spokoju
3.57%
2 3.57%
Usuwali/edytowali moje posty jeśli uznają je za obraźliwe dla jednego lub więcej użytkowników
17.86%
10 17.86%
Usuwali/edytowali moje posty jeśli uznają je za niestosowne lub mogące wywołać niepotrzebne spory
10.71%
6 10.71%
Przenosili moje posty nie na temat (pisanie o medycynie w temacie o węzie)
19.64%
11 19.64%
Usuwali moje posty nie na temat (pisanie o medycynie w temacie o węzie)
3.57%
2 3.57%
Przenosili moje posty jeśli uznają że zboczyły z tematu (miodność w temacie o węzie)
17.86%
10 17.86%
Usuwali moje posty jeśli uznają że zboczyły z tematu (miodność w temacie o węzie)
0%
0 0%
Ostrzegali mnie o zbytnim zboczeniu z tematu w moim poście
16.07%
9 16.07%
Dawali mi prywante ostrzeżenia (wiadomości) i przyznawali pkt. kary
10.71%
6 10.71%
Razem 56 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Chcę aby moderatorzy
(23.08.2018, 12:32)Jacuch napisał(a): Też kiedyś prowadziłem forum o wm,potem podłączyłem siły z  większym forum i byłem tam moderatorem ( globalnym Uśmiech )

czego brakuje mi tu to to (hehe)
Że nie nie wiadomo kto jest modem i jakie są ich uprawnienia. Dodatkowo widać jak na dłoni że niektórzy są jako moderatorzy nie przeszkoleni vel nie douczeni.
Przykładowo napisałem kiedyś do moda że podejrzewam spam atak na forum (kiedyś była taka metoda 7 kroków i w 3-4 było już za późno na interwencję)
nic mi nie odpisał.zato napisał bardzo nie miłą wiadomość na mój temat do administratora i wysłał ją (przypadkowo) do mnie ..
Także ten tego.
Ale to było na naszym forum???
== Apibus ibi mel? Buhahaha! ==

Cytuj ten post
(23.08.2018, 13:04)michal79 napisał(a): Generalnie ako tako działa funkcja "pokaż nieprzeczytane posty". Ale jeśli tych nie ma, to przeglądanie forum, tego co wytworzyliście w ciągu ostatnich 3 lat.... ciężko.

Skoro tak daleko wybiegamy w przeszłość.... i tak już wiele zostało uporządkowane. Nawet bardzo wiele. Takie już są rozmowy na tym forum (a może w ogóle na forach pszczelarskich). Było to już kilka razy wałkowane i nie było generalnie twardych oczekiwań co do tego, aby jeszcze bardziej rozrywać dyskusje i wtręty wokół tematu.

Moje osobiste stanowisko (nie wiem jak innych) jest takie: to forum, a nie podręcznik. W formie podręcznika jest np. notatnik Webstera na stronie. Sam piszesz, aby za bardzo nie ingerować, a tylko w określonych przypadkach, znaczących. Forum, moim zdaniem, nie ma aspiracji wykładni wiedzy czy podręcznika. Forum służy raczej IMHO do wymiany niejednolitej informacji na odpowiedni temat. Zresztą większe uporządkowanie byłoby już sztuczne, bo musiało by często rozrywać dyskusję na takie kawałki, że gubiła by się jej ciągłość.

EDYTA.

Otóż nie byłem precyzyjny. Jest jeden dział stricte podręcznikowy:
http://forum.wolnepszczoly.org/forumdisplay.php?fid=39

Ale umarł. 
Cytuj ten post
(23.08.2018, 13:07)flamenco108 napisał(a):
(23.08.2018, 12:32)Jacuch napisał(a): Też kiedyś prowadziłem forum o wm,potem podłączyłem siły z  większym forum i byłem tam moderatorem ( globalnym Uśmiech )

czego brakuje mi tu to to (hehe)
Że nie nie wiadomo kto jest modem i jakie są ich uprawnienia. Dodatkowo widać jak na dłoni że niektórzy są jako moderatorzy nie przeszkoleni vel nie douczeni.
Przykładowo napisałem kiedyś do moda że podejrzewam spam atak na forum (kiedyś była taka metoda 7 kroków i w 3-4 było już za późno na interwencję)
nic mi nie odpisał.zato napisał bardzo nie miłą wiadomość na mój temat do administratora i wysłał ją (przypadkowo) do mnie ..
Także ten tego.
Tak.
Cytuj ten post
(23.08.2018, 14:39)Jacuch napisał(a):
(23.08.2018, 13:07)flamenco108 napisał(a):
(23.08.2018, 12:32)Jacuch napisał(a): Także ten tego.
Tak.
Coś niesamowitego... Wysłałeś mu wiadomość w środku nocy i on nie zareagował? Musimy coś z nim zrobić. Myślę, że go zwolnimy z wpisem do akt.

Cytuj ten post
Gdzie Jacuch napisał, że wysłał tę wiadomość w środku nocy?

----
To jest link do strasznych rzeczy
Cytuj ten post
Nie pisałem tego żeby komuś dopiec tylko jak w temacie wątku.chce żeby moderatorzy byli wypisani w stopce forum i żeby były ogółowi znane ich uprawnienia.
Uderz w ścianę to barany zaczną beczeć.
wysłałem do tego który był w tamtym momencie  aktywny.
Widzę że loża będzie bronić swoich do końca nawet jak w ruch pójdzie amitraza.
Sam go zwolniłem, jest w ignorowanych i nie muszę czytać już tego jego bełkotu.
Cytuj ten post
(23.08.2018, 16:14)Jacuch napisał(a): Uderz w ścianę to barany zaczną beczeć.

Trzeba było powiedzieć wersję o stole i nożycach. A tak, uznaję, że postanowiłeś obrażać. PLONK.

Cytuj ten post
Może budyń?

Nie zaczepiaj. Pisz w temacie i nie próbuj obrażać innych. OSTRZEŻENIE.
Cytuj ten post
Wyniki ankiety są następujące:

Najwięcej użytkowników chce aby:
- usuwać/edytować posty uznane zostaną za obraźliwe dla jednego lub więcej użytkowników
- przenosić posty nie na temat i uznane za takie, które z niego zbaczają
- ostrzegać przed zbytnim zboczeniem z tematu

W następnej kolejności użytkownicy chcą aby:
- usuwać/edytować posty uznane za niestosowne lub mogące wywołać niepotrzebne spory
- dawać prywatne ostrzeżenia (wiadomości) i przyznawać pkt. kary

Większość użytkowników lub wszyscy głosujący użytkownicy nie chcą aby:
- zostawiać posty w spokoju
- usuwać posty nie na temat i uznane za takie, które z niego zbaczają
Cytuj ten post
Chcę by moderatorzy nie byli sędziami w sprawach ich bezpośrednio/personalnie  dotyczących. Bo to trochę kpina.
Tak właściwie to po co ten temat,skoro moderatorzy nie odnoszą się do tego co od nich się chce?
Ubyło mi punktów ostrzeżeń..wycykałeś się?
Cytuj ten post
Cytat:zaczepka personalna nie w temacie mogąca prowadzić do sporów (+2 punktów)
za post: RE: Wiosna 2019

Moderatorku nudna ta z tobą wojenka,tym bardziej że tak łatwo wymiekasz.
Wiedz że będę obłudę i oszustwo  piętnować jak musisz  to możesz mnie banować.
Zooro.
Cytuj ten post
(14.02.2019, 01:02)Jacuch napisał(a):
Cytat:zaczepka personalna nie w temacie mogąca prowadzić do sporów (+2 punktów)
za post: RE: Wiosna 2019

Moderatorku nudna ta z tobą wojenka,tym bardziej że tak łatwo wymiekasz.
Wiedz że będę obłudę i oszustwo  piętnować jak musisz  to możesz mnie banować.
Zooro.

Jacuch, wyluzuj. Po co ten jad wylewasz na niektórych, nie możesz ich ignorować, albo chociaż wyrażać swoją opinię w nieco bardziej cywilizowany sposób, bez sarkazmu, ironii i cynizmu? Jesteś bardzo blisko bana, nikt z nas nie chce Ci dawać tego bana, ale sam prosisz.
Cenię Ciebie i Twoją pasiekę, dalej chciałbym o niej czytać, czy warto przez jakiś jeden głupi konflikt psuć atmosferę całego forum? Moderatorzy nie mają za bardzo wyjścia, mamy reagować na takie teksty. To nie ja Ci dałem punkty, ale też bym Ci je dał, może nie za pojedynczy tekst, ale za cały popis w tamtym wątku.
Serio, to nie jest tego warte, żebyś psuł sobie wątrobę na takie sprawy. Życie jest zbyt, krótkie by się skupiać na takich pierdołach na jakimś forum. Mam nadzieję, że jakoś do Ciebie dotrę i zmienisz nieco swoje nastawienie. Nikt Ci nie zakazuje pisać o tym że się z kim nie zgadzasz, ale wycieczki personalne przystopuj, ignoruj tych których nie znosisz. Ja też nie wszystkich toleruje, bo w przeszłości pokazali jak odnoszą się do innych, nie mając żadnego ku temu powodu, ani poparcia w rzeczywistości, ale nie robię wycieczek personalnych do nich co kilka postów.

Pozdrawiam,
Konrad Moderator
Cytuj ten post
Wiem że to nie ty bo mam powiadomienie że to Borówka.
To tylko znaczy że nigdy nie użyłeś tej opcji, bo też byś wiedział że jest oprawca podawany.
Natomiast twojemu koledze moderatorowi zdążyło się użyć tego wobec mnie już siedem razy. Pięć to ban. ale widocznie się wystraszył kilkakrotnie swojej władzy i mi te punkty usuwal,potem znowu dawał i tak w kółko. Śmieszne.

Co do sposobu mojej wypowiedzi to i próbowałem grzecznie na początku.
Nie znoszę pozorantów a pisanie o 80 rodzinach ,korpusach miodu i innych cudach. W sposób taki że osoba nie obyta na forum mogła by pomyśleć że ma do czynienia z jakimś nie leczącym mędrcem jest nie uczciwe.
Więc dalej będę przy okazji takich kłamst kopał po kostkach bo czuję że to mój obowiązek wobec nowych członków grupy.

Co do wycieczek osobistych to są one dwustronne jak widać z tekstu.A że moje brzmią bardziej dosadnie to tylko dla tego że nie bardzo jest mi co zarzucić. To najlepiej nazwać mnie chamem i cod tam bredzić że " chyba nie jestem takim dyskektykiem jak się chwaliłem"
To nie jest twoim zdaniem osobista wycieczka.
??

Więc sobie odpowiedz kto tak naprawdę psuje atmosferę na forum ja czy prezes kłamczuszek ?

Moja praca z pszczołami nie jest "pierdołami" a to forum nie jest "jakieś" tylko ważnym narzędziem dla nowych naturalnych.
Ale niestety przestaje nim być gdy nie ma selekcji na to co jest prawdą pisaną z praktyki a "wydaje mi się"  flamenco który popełnia tak podstawowe błędy jak ustawianie uli na bagnie. A mógł grzecznie zapytać zamiast cwaniakować to może by nie utopił pasieki.

A to że jesteś do czegoś zmuszony to też dużo mówi o tym forum.

Możecie mnie banować ale zgodnie z nowymi przepisami rodo razem ze mną z forum znikają wszystkie moje wpisy.
Dobrze że jesteście zrzeszeni bo jak by nie zniknęły to będę wp ciągnąć po sądach.
Mam na to czas i pieniądze. Mam nadzieję że wy też..

Również pozdrawiam
Samozwańczy moderator Zooro .
Cytuj ten post
Kolego Jacuch, jeszcze raz tu kogoś obrazisz lub nazwiesz bezpodstawnie kłamcą zostaniesz zbanowany bezpowrotnie.
To ostateczne ostrzeżenie.
Cytuj ten post
Kolejny bez imienny admin..widocznie mam podstawy ,z tekstu pisanego przez flamenco wyraźnie wnika że łże.
Nie strasz.
Banuj .
Cytuj ten post
(14.02.2019, 10:06)Jacuch napisał(a): Wiem że to nie ty bo mam powiadomienie że to Borówka.
To tylko znaczy że nigdy nie użyłeś tej opcji, bo też byś wiedział że jest oprawca podawany.
Natomiast twojemu koledze moderatorowi zdążyło się użyć tego wobec mnie już siedem razy. Pięć to ban. ale widocznie się wystraszył kilkakrotnie swojej władzy i mi te punkty usuwal,potem znowu dawał i tak w kółko. Śmieszne.

Użyłem tej opcji kilka razy wbrew pozorom, tylko nie siedzę na forum tyle co Jakub, on siedzi, śledzi wątki więc i częściej reaguje. Nie miej mu tego za złe, wypełnia swoje obowiązki jako moderator. I nie myśl, że dodawanie ostrzeżeń i punktów przychodzi mu łatwo. Tak jak zauważyłeś, usuwał punkty, ale nie dlatego, że się wystraszył, tylko dlatego, że tak jak ja, on też nie chce Cię usuwać z forum. Jesteśmy za wolnością wypowiedzi, o ile Te wypowiedzi trzymają się jakichś wyznaczonych norm. Trochę przekroczyłeś tą cienką linię opresyjności wypowiedzi Uśmiech Przez co mamy kłopot, bo tak, wypadałoby Cię zbanować. Od Ciebie tak naprawdę zależy, czy tak się stanie, czy nie.

(14.02.2019, 10:06)Jacuch napisał(a): Co do sposobu mojej wypowiedzi to i próbowałem grzecznie na początku.
Nie znoszę pozorantów a pisanie o 80 rodzinach ,korpusach miodu i innych cudach. W sposób taki że osoba nie obyta na forum mogła by pomyśleć że ma do czynienia z jakimś nie leczącym mędrcem jest nie uczciwe.
Więc dalej będę przy okazji takich kłamst kopał po kostkach bo czuję że to mój obowiązek wobec nowych członków grupy.

Sądzę, że tu się wdało jakieś wielkie nieporozumienie między wami (Tobą i Krzyśkiem), którego w porę nie wyjaśniliście, a teraz nie chcecie. To forum nie jest jedynie dla pszczelarzy TF, można leczyć, stosować różne zabiegi. Tak naprawdę nasz regulamin nie wyklucza używania amitrazy na połowie pasieki. Może to i był błąd, że taki zapis znalazł się w regulaminie, ale chodzi o to by stowarzyszać wszystkich możliwych zainteresowanych tematem, którzy idą w stronę pszczelarstwa naturalnego, nieleczenia, czy ograniczenia leczenia. Krzysiek z tego co wiem ma rodziny TF, ma też rodziny leczone, ale z tego co się orientuję nie używał i nie używa amitrazy, a jedynie różne alternatywne, bardziej ekologiczne metody. Nie zauważyłem by gdzieś kłamał, lub celowo wprowadzał w błąd.
Jak chcesz się czepiać jego, to na tym forum jest kilka innych osób, które mają znacznie więcej za kołnierzem. Kreują się w sieci na nie wiadomo kogo, piszą że mają genetykę nieleczoną ileś sezonów, a do tej pory podobnie jak ja, zamiatali co roku całą pasiekę. Ale tym się nie chwalą, zostaje wrażenie jakby mieli własne matki w rodzinach nieleczonych prawie równie długo jak Łukasz. A tak naprawdę nie mają żadnych sukcesów. Do takich nie pijesz? Czemu tylko Krzysiek?

Ludzie już tacy są, że czasem podkolorują to tu, to tam. Sam się czasem na tym łapię. Nie kop po kostkach, napisz prawdę, jak chcesz dopiec i tępić, zacytuj jakąś pogrążająca wypowiedź autora. Ale bez wycieczek.

(14.02.2019, 10:06)Jacuch napisał(a): Co do wycieczek osobistych to są one dwustronne jak widać z tekstu.A że moje brzmią bardziej dosadnie to tylko dla tego że nie bardzo jest mi co zarzucić. To najlepiej nazwać mnie chamem i cod tam bredzić że " chyba nie jestem takim dyskektykiem jak się chwaliłem"
To nie jest twoim zdaniem osobista wycieczka.
??
Zgadzam się, jest. Ale niestety to Ty zacząłeś. Napadający nie jest traktowany tak samo jak napadnięty Uśmiech Owszem Krzysiek też mógłby sobie dać na wstrzymanie. Ale on dodał Cię do ignorowanych właśnie po to, żeby nie rozpoczynać takich gównoburzy.

(14.02.2019, 10:06)Jacuch napisał(a): Więc sobie odpowiedz kto tak naprawdę psuje atmosferę na forum ja czy prezes kłamczuszek ?

Wy obaj? Tylko prezesa ciężej wyrzucić Oczko 

(14.02.2019, 10:06)Jacuch napisał(a): Moja praca z pszczołami nie jest "pierdołami" a to forum nie jest "jakieś" tylko ważnym narzędziem dla nowych naturalnych.
Ale niestety przestaje nim być gdy nie ma selekcji na to co jest prawdą pisaną z praktyki a "wydaje mi się"  flamenco który popełnia tak podstawowe błędy jak ustawianie uli na bagnie. A mógł grzecznie zapytać zamiast cwaniakować to może by nie utopił pasieki.
Nikt nie nazwał pracy z pszczołami "pierdołami", nazwałem tak te kłótnie i spory na forum. Zgodzę się, że to jest ważne źródło wiedzy dla nowych osób, ale tym bardziej ograniczmy wzajemne obrażanie, żeby trzymać poziom.
Na tym forum jest bardzo dużo "wydaje mi się", bo tak naprawdę w wielu tematach przecieramy szlaki, próbujemy nowych podejść. Rozmawiamy o różnych sprawach by poznać opinię innych i wypróbować to na naszych rodzinach. Nie wszystko jesteś w stanie sprawdzić  i powiedzieć z pewnością "jest tak i tak".
Krzysiek nie postawił pasieki na bagnie, tylko przy rzece, której poziom podniosły bobry. Opisał to na forum i na swoim blogu ku przestrodze innym, więc w czym problem? Nie widzę w tym cwaniactwa, miał takie miejsce i tam postawił ule, bobry go nie polubiły i podtopiły mu ule. Przecież nikt nie będzie konsultował na forum każdej swojej decyzji.

(14.02.2019, 10:06)Jacuch napisał(a): A to że jesteś do czegoś zmuszony to też dużo mówi o tym forum.
Wszyscy godzimy się na regulamin. Tak jak jesteś zmuszony przechodzić na zielonym świetle, tak jesteś zmuszony ponieść konsekwencje przechodzenia na czerwonym. Prosta sprawa.

(14.02.2019, 10:06)Jacuch napisał(a): Możecie mnie banować ale zgodnie z nowymi przepisami rodo razem ze mną z forum znikają wszystkie moje wpisy.
Rodo tyczy się przechowywania danych osobowych, nikt Twoich danych nie przechowuje. Nie wiem nawet jak masz na imię. Rodo nie tyczy się danych, które sam dobrowolnie umieszczasz, a kompletnie nie tyczy się twoich wypowiedzi. Inaczej z każdym z kim rozmawiasz musiałby podpisać klauzulę RODO. Więc niestety zasmucę Cię, ale nie ma odpowiedniego przepisu. Być może pomyliłeś z ACTA2, ale to też trochę działa na innych zasadach i chroni jedynie zarejestrowane dzieła Twórców. 

(14.02.2019, 10:06)Jacuch napisał(a): Dobrze że jesteście zrzeszeni bo jak by nie zniknęły to będę wp ciągnąć po sądach.
Mam na to czas i pieniądze. Mam nadzieję że wy też..

Również pozdrawiam
Samozwańczy moderator Zooro .

Nie wiem po co ta agresja, chciałem pokojowo rozwiązać problem. Przemówić Ci do rozsądku. Jak założysz sprawę stowarzyszeniu, to najwyżej się ono rozwiąże (bo zbankrutuje) i stworzy się nowe, lub nie. I zniknie Twoje "ważne narzędzie", jak sam nazwałeś to forum.
Cytuj ten post
Ja się tylko tak dla porządku zapytam od kiedy weszły jakieś punkty na forum, co one oznaczają? Czy był gdzieś jakiś temat o wprowadzeniu tych punktów? Czy resztą członków zarządu oprócz mnie wiedziała o tych punktach?
Cytuj ten post
Żadna nowa funkcjonalność nie została wprowadzona. Jest tak jak było.
Niektórzy moderatorzy zaczęli ją po prostu używać, co wcześniej nie było często praktykowane.
Cytuj ten post
Ostrzeżenia (i ich punkty) to standardowy mechanizm forum MyBB jak i wielu innych. To coś co pozwala ocenić na ile dana osoba podpadła pod regulamin wcześniej innym moderatorom, którzy natkną się na treści niezgodne z regulaminem forum. Dzięki temu łatwiej jest podjąć decyzję w przypadku notorycznego łamania regulaminu. Do tej pory takie punkty wcześniej dostawał chyba tylko Marbert, bo to nie jest coś co często używamy w przypadku normalnego funkcjonowania forum, gdy nikt się wzajemnie nie obraża.
Gdyby Krzysiek kontynuował swoje wypowiedzi w podobnych tonie co Jacuch, też by dostał punkty Język Przynajmniej ode mnie, nie boję się prezesa Oczko Ale nie było tam nic wystarczająco mocnego.
Cytuj ten post
Czyli te punkty to jakieś narzędzie modow... tylko że użytkownik nic o nich nie wie...
Cytuj ten post
(14.02.2019, 11:46)bonluk napisał(a): Czyli te punkty to jakieś narzędzie modow... tylko że użytkownik nic o nich nie wie...

Zwykły użytkownik nie musi, to informacja dla modów pomagająca podjąć odpowiednią decyzję. Ewentualnie straszak do zdyscyplinowania użytkownika, bez sięgania po bana. Inaczej trzeba by było od razu banować lub usuwać posty.
Cytuj ten post
(14.02.2019, 11:44)kosz85 napisał(a): Gdyby Krzysiek kontynuował swoje wypowiedzi w podobnych tonie co Jacuch, też by dostał punkty Język Przynajmniej ode mnie, nie boję się prezesa Oczko Ale nie było tam nic wystarczająco mocnego.
Miałem swego czasu karne punkty, choć nie pomnę już za co. Zatem czasem ktoś to włączał. Tak mi się po czaszce kołacze.

Cytuj ten post
Widzę że Jacuch zbanowany...
Cytuj ten post
Czemu w końcu? Może by się poprawił? Czy coś gdzieś napisał znowu?
Cytuj ten post
(14.02.2019, 12:30)kosz85 napisał(a): Czemu w końcu? Może by się poprawił? Czy coś gdzieś napisał znowu?

a kto zbanował?
Cytuj ten post
(14.02.2019, 12:32)bonluk napisał(a):
(14.02.2019, 12:30)kosz85 napisał(a): Czemu w końcu? Może by się poprawił? Czy coś gdzieś napisał znowu?

a kto zbanował?

Tylko admin może, moderator to tylko sługus admina Oczko My nic nie możemy, tylko postraszyć Oczko
Cytuj ten post
Ja tylko przypomnę, że nie tylko jest regulamin, ale także ta pisana umowa w formie ankiety z tego wątku, którą postawił Kosz, a użytkownicy sami wybrali w jakiej mierze chcą być moderowani. Jest tam mowa o ostrzeżeniach i punktach. Tak wybrali użytkownicy.  Zresztą wyniki tej ankiety to w sumie zwyczajna ludzka netykieta.

Stoi w ankiecie.

"Dawali mi prywante ostrzeżenia (wiadomości) i przyznawali pkt. kary*"

http://forum.wolnepszczoly.org/showthread.php?tid=887&pid=52016#pid52016

Przypomnę wyniki ankiety:

Wyniki ankiety są następujące:

"Najwięcej użytkowników chce aby:
- usuwać/edytować posty uznane zostaną za obraźliwe dla jednego lub więcej użytkowników
- przenosić posty nie na temat i uznane za takie, które z niego zbaczają
- ostrzegać przed zbytnim zboczeniem z tematu

W następnej kolejności użytkownicy chcą aby:
- usuwać/edytować posty uznane za niestosowne lub mogące wywołać niepotrzebne spory
- dawać prywatne ostrzeżenia (wiadomości) i przyznawać pkt. kary

Większość użytkowników lub wszyscy głosujący użytkownicy nie chcą aby:
- zostawiać posty w spokoju
- usuwać posty nie na temat i uznane za takie, które z niego zbaczają"
Cytuj ten post
Mimo wszystko szkoda Jacucha - szkoda, że się chłopak nie potrafił ogarnąć.
Jeszcze tak nie było, żeby jakoś nie było.
Członek SPN WOLNE PSZCZOŁY
Cytuj ten post
No Jacuch to taki forumowy folklor
Cytuj ten post
ja dawałam ostrzeżenia ino jednemu na miesiąc i za dzień znikały ... nie kumam jak to działa Smutny Też byłam modem bo już się nie wtrącam .
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post