Ankieta: Chcę aby moderatorzy:
Ankieta jest zamknięta.
Zostawili moje posty w spokoju
3.57%
2 3.57%
Usuwali/edytowali moje posty jeśli uznają je za obraźliwe dla jednego lub więcej użytkowników
17.86%
10 17.86%
Usuwali/edytowali moje posty jeśli uznają je za niestosowne lub mogące wywołać niepotrzebne spory
10.71%
6 10.71%
Przenosili moje posty nie na temat (pisanie o medycynie w temacie o węzie)
19.64%
11 19.64%
Usuwali moje posty nie na temat (pisanie o medycynie w temacie o węzie)
3.57%
2 3.57%
Przenosili moje posty jeśli uznają że zboczyły z tematu (miodność w temacie o węzie)
17.86%
10 17.86%
Usuwali moje posty jeśli uznają że zboczyły z tematu (miodność w temacie o węzie)
0%
0 0%
Ostrzegali mnie o zbytnim zboczeniu z tematu w moim poście
16.07%
9 16.07%
Dawali mi prywante ostrzeżenia (wiadomości) i przyznawali pkt. kary
10.71%
6 10.71%
Razem 56 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Chcę aby moderatorzy
Mam pytanie, na które światły recenzent w innym temacie nie miał ochoty odpowiedzieć,tylko w swej łaskawości przesuną pytanie do innego tematu.

Dlaczego, w związku z jakim wpisem ?. Ktoś anonimowy, ocenia moje wypowiedzi i podważ ich wiarygodność , recenzując % ostrzeżeń ?

Mod: Ostrzeżenia na tydzień dostałeś za wpisy poza tematem nie w Hyde Parku i nie w swoim wątku pasiecznym oraz nadużywanie słowa "g..." oraz nadużywanie pretensjonalnego tonu. Nie ma tutaj boga. Moderacja pilnuje porządku regulaminu i netykiety, a nie interesuje ją w co wierzysz, kim jesteś lub ile kto ma doświadczenia. Jeżeli temat Cię nie interesuje i nie masz nic do powiedzenia w temacie, a nie możesz się powstrzymać przed komentarzem nie w temacie, to prosimy pisz w swoim wątku. Ponownie prosimy o przestrzeganie zasad netykiety. Zasady znajdziesz tu:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta

http://forum.wolnepszczoly.org/misc.php?action=help&hid=8

http://forum.wolnepszczoly.org/showthread.php?tid=887
Cytuj ten post
Na wstępie chciałbym podziękować koledze moderatorowi kosz85 za merytoryczną dyskusję o punktach które przyznał mi kolega Borówka.
Koledze Borówce nie dziękuję ponieważ zignorował mnie jako użytkownika.

Zauważyłem również dwukrotnie.że kolega Borówka ma w zwyczaju edytowanie swoich wypowiedzi już po uzyskaniu jednej lub więcej riposty.
Moim zdaniem jest to nadużycie gdyż  tych edycji nie zaznacza. Są to zmiany merytoryki a nie tylko kosmetyczne.
Nie ładnie. Może jest tu o jednego moderatora za dużo ?

Pozdrawiam
Cytuj ten post
(23.05.2019, 15:34)Trzmielec napisał(a): Nie ładnie. Może jest tu o jednego moderatora za dużo ?

A co? Przyszło Ci do głowy, że masz w tej kwestii coś do powiedzenia?
== Apibus ibi mel? Buhahaha! ==

Cytuj ten post
(23.05.2019, 15:38)flamenco108 napisał(a):
(23.05.2019, 15:34)Trzmielec napisał(a): Nie ładnie. Może jest tu o jednego moderatora za dużo ?

Raczej sugestia od użytkownika forum. A ty masz coś w tej kwestii do powiedzenia użytkowniku ?

Pozdrawiam.
Cytuj ten post
(23.05.2019, 15:46)Trzmielec napisał(a):
(23.05.2019, 15:38)flamenco108 napisał(a):

Raczej sugestia od użytkownika forum. A ty masz coś w tej kwestii do powiedzenia użytkowniku ?

Raczej mam. Jestem jednym z jego sponsorów.

Cytuj ten post
(23.05.2019, 15:34)Trzmielec napisał(a): Koledze Borówce nie dziękuję ponieważ zignorował mnie jako użytkownika.

Ano. Nie miałem i nie mam w zwyczaju na privie roztrząsać kwestii związanych z zażaleniami i skargami, co do moderacji. Jeżeli komuś nie pasuje moderowanie proszę, aby napisał do administracji (która to zajmuje się doborem moderatorów), albo nawet wyżej do zarządu SPNWP, który to dzierżawi serwer. Moderacja zajmuje się pilnowaniem regulaminu, powszechnie przyjętych zasad kultury i netykiety oraz porządku tematycznego.

Punkty dostał kolega, jak najbardziej słusznie, za argumentum ad personam, czyli w skrócie opisywanie cech użytkowników forum, a nie argumentowanie w obszarze przedmiotu sporu, dyskusji, debaty, polemiki.

Przy okazji wyjaśnię w czym rzecz, aczkolwiek punkt regulaminu to już wyjaśnia.

4. Na forum obowiązują ogólnie przyjęte zasady kultury i netykiety. Uszanuj poglądy innych, zapoznaj się z nimi i skrytykuj jeśli trzeba, ale nie obrażaj tych, którzy je wygłaszają. Tak jak każda rodzina pszczela jest inna, tak samo inne są wizje i poglądy pszczelarzy. To, że ktoś nie zgadza się z Tobą nie znaczy, że robi źle!;

Na tym forum nie lubimy tego typu argumentacji. Zresztą jest to wyrażone w regulaminie, który każdy musi zaakceptować podczas rejestracji. Domyślnie więc moderacja, uznaje, że każdy, kto pisze, zdaje sobie z tego sprawę. Zresztą jest ona powszechnie uznana, za jedną z niższych form pozamerytorycznej argumentacji. W zależności od mocy tego typu argumentacji, może być brak konsekwencji lub natychmiastowy ban, oraz cały wachlarz środków pomiędzy skrajnościami. Próba obrażania, kiedy nie wiadomo czy obrażanie jest skuteczne, czyli czy adresat poczuje się obrażony, również jest tego typu argumentacją i to wcale nie najlżejszą, choć nie tak drastyczną jak obrażanie środkami powszechnie uznanymi za obraźliwe. Stąd tylko punkty.

Podam przykłady z tego forum.
- sugerowanie, że czyjś argument nie ma racji bytu, bo oponent pochodzi z innego miasta
- sugerowanie, że czyjś argument nie ma racji bytu, bo siedzi za biurkiem zamiast zajmować się pszczołami
- sugerowanie, że inni nie mają racji, bo są autorytarnymi typami
- pisanie, że ktoś nie ma racji, bo jest oszołomem
- epitetowanie kogoś osób takim i takim (lub grupę osób)
- ośmieszanie kogoś lub grupę osób
- opisywanie czyiś cech charakteru

itd.

To wszystko argumentum ad personam i porzucanie właściwego tematu sporu dyskusji.

BTW. Ten wątek, również podlega moderacji.
Cytuj ten post
(23.05.2019, 16:05)Trzmielec napisał(a): Jestem tu nie długo i już trzy osoby mi dały do zrozumienia jakie są tu ważne.

Po pierwsze bardzo wątpię, czy naprawdę niedługo. Po drugie, to chyba oczywiste, że osoby, którym powierzono odpowiedzialność za to forum, lub osoby, które składkami swoimi opłacają jego działanie, mają więcej do powiedzenia w kwestii doboru moderatorów, niż użytkownik, który tylko z niego korzysta, a do tego, zamiast przestrzegać netykiety, próbuje innych obrażać.

Cytuj ten post
Pożegnałem się już ale dodam jeszcze do.
Widzę że zniknęły tu posty.
Widzę że w "Jacucha pomysł na pszczoły" zniknęło półtora strony postów.

Dziadostwo.
Cytuj ten post