zabezpieczenie przeciw zwierzętom wylotków
Hej. Jak sądzicie czy na pasiece w lesie mam zabezpieczyć wylotki górne okrągłe 22mm na korek do wina siatką przeciw myszom i gryzoniom? Wejdą też na górne czy nie? Dennica lita. Takie robię lite od początku a po filmiku Łukasza z pasieki w lesie jeszcze bardziej się utwierdziłem z litą dennicą drewnianą do lasu. Za to wylotek mają w każdym korpusie.
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
Ja wszędzie daje siatke 1x1 cm i do takich gornych też...znając sikorki to pewnie pchalyby się do środka
Cytuj ten post
A jeżeli wylotek ma pół centymetra?
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
(18.09.2016, 18:22)flamenco108 napisał(a): A jeżeli wylotek ma pół centymetra?

... to raczej się nie zmieszczą Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(18.09.2016, 18:28)MrDrone napisał(a):

... to raczej się nie zmieszczą Oczko

Tyle, że z trawy to żadne zabezpieczenie 
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
Z jakiej trawy? Wylotek ma pół centa wysokości oraz x szerokości. Czy myszy przejdą?
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
mysz przejdzie przez szparę, w którą mieści się na wysokośc ołówek i ma szerokość większą niż 2 ołówki - ona się spłaszcza do wysokości czaszki Uśmiech Ale na myszy sprawdzony jest wrotycz pod ulem , ja dam też do ula - skutecznie myszy odstrasza .
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post

to zostaw jak jest.... u mnie są wylotki bez wkładki na 2 cm i długie na 45 cm... są też z wkładką ale te też zabezpieczam bo zdarzyło się w zimie, że wkładka była wyrwana przez jakiegoś gryzoni i sobie wchodził jak do supermarketu po zakupy...
Cytuj ten post
(18.09.2016, 18:39)bonluk napisał(a):

to zostaw jak jest.... u mnie są wylotki bez wkładki na 2 cm i długie na 45 cm... są też z wkładką ale te też zabezpieczam bo zdarzyło się w zimie, że wkładka była wyrwana przez jakiegoś gryzoni i sobie wchodził jak do supermarketu po zakupy...

jeszcze pewnie nie odstawiał na końcu koszyka na miejsce!... już ja znam tych łobuzów! Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(18.09.2016, 18:49)MrDrone napisał(a):

jeszcze pewnie nie odstawiał na końcu koszyka na miejsce!... już ja znam tych łobuzów! Oczko

Na 100% nie płacił tego jestem pewien...
Cytuj ten post
(18.09.2016, 18:51)bonluk napisał(a):
(18.09.2016, 18:49)MrDrone napisał(a):

Na 100% nie płacił tego jestem pewien...
No nie wiem, jak na was zareaguje grupa ,,wolnych gryzoni".  Język
Cytuj ten post
U mnie w starszych ulach sprawdzają się metalowe narożniki do regipsów. Koszt żaden a pszczoły fajnie się przez oczka przeciskając - wiosną część pszczół gubi obnóża pyłkowe, ale szybko formują mniejsze i jest ok.

Reszta uli to już dennice z cwanymi listwami zwężającymi wylotek i tam jest spokój zimą.
Cytuj ten post