tabela amitraza
Zrobiłem taką tabelę. Jak SPN WP chce może wrzucić na stronę.

Załączone pliki Miniatury

Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
(26.09.2016, 17:37)Borówka napisał(a): Zrobiłem taką tabelę. Jak SPN WP chce może wrzucić na stronę.

Kuba a nie okrasiłbyś tego krótkim artykułem?
Cytuj ten post
Bush twierdzi (nie pamiętam skąd to miał), że amitraza i produkty jej rozpadu wpływają na płodność matki i trutni. ale akurat płodność raczej nie skutkuje niedoborami żywieniowymi (chyba że przez to, że rodzina może być słabsza z racji np. mniejszej ilości składanych jaj).
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(26.09.2016, 18:05)MrDrone napisał(a): Bush twierdzi (nie pamiętam skąd to miał), że amitraza i produkty jej rozpadu wpływają na płodność matki i trutni. ale akurat płodność raczej nie skutkuje niedoborami żywieniowymi (chyba że przez to, że rodzina może być słabsza z racji np. mniejszej ilości składanych jaj).

Ale niedożywienie może spokojnie wpływać na płodność.
Cytuj ten post
(26.09.2016, 17:41)bonluk napisał(a):
(26.09.2016, 17:37)Borówka napisał(a): Zrobiłem taką tabelę. Jak SPN WP chce może wrzucić na stronę.

Kuba a nie okrasiłbyś tego krótkim artykułem?

Mogę.

(26.09.2016, 18:18)Borówka napisał(a):
(26.09.2016, 18:05)MrDrone napisał(a): Bush twierdzi (nie pamiętam skąd to miał), że amitraza i produkty jej rozpadu wpływają na płodność matki i trutni. ale akurat płodność raczej nie skutkuje niedoborami żywieniowymi (chyba że przez to, że rodzina może być słabsza z racji np. mniejszej ilości składanych jaj).

Ale niedożywienie może spokojnie wpływać na płodność.
Cytuj ten post
Od siebie dodam, że amitraza jakoś słabo ma z tym rozpadaniem się w ciągu 30 dni.
W tamtym roku rozrobiłem tactik z olejem rzepakowym w proporcji 1:8 i mi został tego cały słoik 520 ml, bo nie robiłem jednak drugiego trucia. Stał ten słoik w nieogrzewanym pomieszczeniu cały rok i w tym roku postanowiłem tego użyć. Nasączyłem kilkadziesiąt pasków tektury introligatorskiej i wieszałem w ulach między ramkami. Warroza oczywiście sypała się jak szalona. Jeszcze tyle nie miałem, ale też jak dotąd nie miałem dennic higienicznych.
W połowie pasieki jak się już tego smrodu nawąchałem uznałem że dalej tego nie robię. I zostało z siedem takich pasków w otwartym słoiku i stało sobie na wolnym powietrzu miesiąc czasu.
Ale w czwartek zaglądałem do uli z góry i w dwóch rodzinach uznałem że wsadzę jeszcze dwa takie paski, co już ledwo śmierdziały.
I warroza znów się posypała masowo.

To w takim razie w jakich warunkach ta amitraza może się rozpaść ?
"Mądry nie jest uczony, uczony nie jest mądry" Lao - Tse
Cytuj ten post

Przed publikacją popraw to np. "negatywne zanieczyszczenie"
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
(26.09.2016, 18:38)flamenco108 napisał(a):

niekorzystne?
Cytuj ten post
(26.09.2016, 18:42)Borówka napisał(a):
(26.09.2016, 18:38)flamenco108 napisał(a):

niekorzystne?

Cokolwiek tu nie wrzucisz, masz pleonazm. Zanieczyszczenie jest be i już. Cały wykres warto wyczyścić z nadmiaru takich słów, myślę, że stanie się bardziej przejrzysty. Co to jest "negatywny efekt na..."? Co znaczy stwierdzenie "Niedobory elementów"? Każdy z tych prostokącików powinien być konkretny jak "Niekompletna fermentacja pierzgi". Nie ma co się bać używać zdań. Raz użyłeś i świat się nie zawalił.
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
(26.09.2016, 18:20)Borówka napisał(a):
(26.09.2016, 17:41)bonluk napisał(a): Kuba a nie okrasiłbyś tego krótkim artykułem?

Mogę.

To działaj.
Cytuj ten post
(26.09.2016, 19:01)Krzyżak napisał(a):
(26.09.2016, 17:41)bonluk napisał(a): Kuba a nie okrasiłbyś tego krótkim artykułem?

Mogę.

To działaj.

i dodaj jeszcze coś o kumafosie Oczko przynajmniej będę wiedział co w miodzie z Bułgarii spożywam i jak to wpływa na możliwość składania przeze mnie jaj Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(27.09.2016, 07:29)MrDrone napisał(a):
(26.09.2016, 19:01)Krzyżak napisał(a):

Mogę.

To działaj.

i dodaj jeszcze coś o kumafosie Oczko przynajmniej będę wiedział co w miodzie z Bułgarii spożywam i jak to wpływa na możliwość składania przeze mnie jaj Oczko

O kumaflosie Ty napiszesz jak przetestujesz na sobie po zimie. Duży uśmiech
Cytuj ten post
Kuba, mam nadzieje że sie nie pogniewasz - może mógłbym to troszkę ładniej przerobić ?
Cytuj ten post
(27.09.2016, 14:27)Popszczelony napisał(a): Kuba, mam nadzieje że sie nie pogniewasz - może mógłbym to troszkę ładniej przerobić ?

wiadomo przerabiaj. Szczerze mówiąc ściągnąłem podkład z innej strony.
Cytuj ten post

Mój tata daje trzy paski ( nie trzy tabletki) i takiego działania amitrazy nie zauważa.  

Jakimi badaniami ta tabelka opierać mogła by się?
Cytuj ten post
(27.09.2016, 15:26)marbert napisał(a):

Mój tata daje trzy paski ( nie trzy tabletki) i takiego działania amitrazy nie zauważa.  

Samych wielebnych z Arizony po bimbusze.

A swoją drogą ciekaw jestem jak Twój tata miałby zauważyć braki lub patologiczną mikroflorę w układzie pokarmowym pszczoły?
Cytuj ten post
Po bimbusze to wystarczy silna lupa i wszystko widać jak na dłoni Oczko

Pszczołowód
Cytuj ten post
(27.09.2016, 15:28)Borówka napisał(a):

A swoją drogą ciekaw jestem jak Twój tata miałby zauważyć braki lub patologiczną mikroflorę w układzie pokarmowym pszczoły?

Przypomnę jedna tabletka to 12.5 mg jeden pasek to 500 mg podając trzy paski 1500 mg na raz,  to nie zauważy ? 
Cytuj ten post
(27.09.2016, 16:01)marbert napisał(a):
(27.09.2016, 15:28)Borówka napisał(a):

Przypomnę jedna tabletka to 12.5 mg jeden pasek to 500 mg podając trzy paski 1500 mg na raz,  to nie zauważy ? 

No faktycznie w takich dawkach amitraza może zadziałać na pszczelarza jak bimbucha i wtedy jest tak jak Emzarek pisze. Bakterie i pantofelki widać jak na dłoni.
Cytuj ten post
Wydaje mi się, że Robert może mieć rację: amitraza to przecież samo zdrowie. Oczko
Cytuj ten post
(27.09.2016, 17:05)MrDrone napisał(a): Wydaje mi się, że Robert może mieć rację: amitraza to przecież samo zdrowie. Oczko

W sumie sporo informacji napływa o spadkach, pogromie pszczół itd. Co młodsi stażem pszczelarze panikują jak leczyć, ile leczyć, jakie dawki... jednym słowem błagają o pomoc.... bo leki już nie działają... Armagedon... hehehe... jak dobrze mieć to wszystko w dupie...
Cytuj ten post
(27.09.2016, 17:05)MrDrone napisał(a): Wydaje mi się, że Robert może mieć rację: amitraza to przecież samo zdrowie. Oczko

Oczko fakty Panowie. Trza przedstawiać. Inaczej to czcza gadanina dla odwiedzających. Wywracanie oczami
Sam już nie stosuję ale to nie ma nic do sprawy.
Cytuj ten post
(27.09.2016, 17:20)marbert napisał(a):

Oczko fakty Panowie. Trza przedstawiać. Inaczej to czcza gadanina dla odwiedzających. Wywracanie oczami

Robert a jakie chcesz fakt przeleć inne fora tam by nie jeden doktorant pracę obronił tyle faktów się znajduje...
Cytuj ten post
(27.09.2016, 17:16)bonluk napisał(a): Co młodsi stażem pszczelarze panikują jak leczyć, ile leczyć, jakie dawki... jednym słowem błagają o pomoc.... bo leki już nie działają... Armagedon... hehehe... jak dobrze mieć to wszystko w dupie...

O wypraszam sobie ! Jestem bardzo młodą pszczelarką stażem i nie mam problemu Uśmiech No w sumie, pisałeś o pszczelarzach .. a ja baba Język 
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
(27.09.2016, 17:22)bonluk napisał(a):

Robert a jakie chcesz fakt przeleć inne fora tam by nie jeden doktorant pracę obronił tyle faktów się znajduje...

Odnoszę się do tematu czyli tabletka amitrazy. (głupot staram się nie czytać), naszych tematów nie mam czasu ogarnąć.
Cytuj ten post
(27.09.2016, 17:32)marbert napisał(a):
(27.09.2016, 17:22)bonluk napisał(a):

Odnoszę się do tematu czyli tabletka amitrazy. (głupot staram się nie czytać), naszych tematów nie mam czasu ogarnąć.

Ech, Dziadku Robercie... nużysz tymi faktami. uważasz, że amitraza nie szkodzi, ani pszczołom, ani klientom, bo nie ma faktów zgodnie z Twoimi oczekiwaniami, a środowiska naukowe, nie walą drzwiami i oknami, żeby wspierać te tezy, to ładuj taktik, a nie gadaj głupot Oczko
Cytuj ten post
Czemu na Roberta najeżdżacie? Chłop napisał, że nie leczy to chyba wie, że amitraz to nic dobrego, nie? Zapytał tylko skąd badania a Wy prześmiewczo, że z Arizony... Czegoś nie łapię.
Pszczoły w wielu przypadkach po amitrazie mają się źle i to jest fakt, ale są i rodziny, które "odżywają", bo męczyła je tylko warroza a nie np. wirusy. Chore rodziny amitraz dobija.
Cytuj ten post
(28.09.2016, 08:23)MN napisał(a): Czemu na Roberta najeżdżacie? Chłop napisał, że nie leczy to chyba wie, że amitraz to nic dobrego, nie? Zapytał tylko skąd badania a Wy prześmiewczo, że z Arizony... Czegoś nie łapię.
Pszczoły w wielu przypadkach po amitrazie mają się źle i to jest fakt, ale są i rodziny, które "odżywają", bo męczyła je tylko warroza a nie np. wirusy. Chore rodziny amitraz dobija.

Michał ja Ci odpisze za siebie. Jeśli chodzi o Marberta to skutecznie zniechęcił mnie już wielokrotnie to wyszukiwania mu jakiś, linków badań. Wielokrotnie prosił o jakieś linki, ludzi TF i badania. Kiedy poświęcałem czas na jego "prośbę" (piszę to na wyrost bo często to było w trybie rozkazującym) to nie dość, że nie zadał sobie trudu przeczytania to prześmiewał to, kpił, zarzucał oszustwo. Wielokrotnie kpił z jakiś badań naukowych nad pszczołami i twierdził, że nie sensu korzystanie z tego typu informacji. Dodatkowo zarzucając oszustwo osobom tworzącym te źródło bądź twórcom badań. Napisał, że dla niego wiarygodny jest tylko i wyłącznie Lunden i nie podał żadnych rozsądnych argumentów za tym. Reszta według niego to oszuści. Uważam więc, że nie ma sensu bo i tak nie zmieni to jego podejścia, uzna to właśnie za "mantrę" "wielebnych z Arizony". To jest tylko z jego strony takie "zaczepienie" bo i tak sam eksperymentuje zarówno z nieleczeniem amitrazą jak i z nieleczeniem w ogóle. O ile nie oszukuje. Oczko

Tutaj masz mały smaczek jak się odnosił do jakiś badań na pszczołach.
http://forum.wolnepszczoly.org/showthread.php?tid=311&pid=23872#pid23872

Jeden z artykułów na temat mikroflory był w poprzednim roku w Pszczelarstwie. Zdaje się, że chodziło o pałeczkę kwasu mlekowego żyjącą w jelitach pszczoły i odpowiadającą za przyswajanie składników pokarmowych a uszkadzaną przez chemię w ulu i na polu.
Cytuj ten post
[Obrazek: OaVxZO7MHMqpst9f8r8jNSzQy_pEhJhIUPXf5Jfw...0-h1200-no]
Cytuj ten post
pięknie ale...

W pierwszym okienku po lewej powinno być:

Negatywny efekt na mikroorganizmy glebowe

a później:

Niedobory mikroelementów w materii organicznej
Cytuj ten post