Biale plamy na pszczolach
Siemanko!
Dzisiaj postanowiłem zajzec co się dzieje na wylotkach w ulach.
Zaniepokoil mnie jeden z nich.
A mianowicie pszczoly do niego wlatujace. Na bardzo dużej części pszczół takie białe plamki. Wróciłem po kapelusz i zajzalem głębiej. Mniej więcej połowa pszczół ma takie dziwne białe plamy. Wyglądają jak by cos się do nich poprzyklejalo. Trochę jak łupież. Ma ktoś pomysł co to? Na drugiej pasiece też w jednym ulu coś takiego występuje..
Google nic nie podpowiedzialy.
Cytuj ten post
(02.10.2016, 15:30)Naturalny Maniek napisał(a): Siemanko!
Dzisiaj postanowiłem zajzec co się dzieje na wylotkach w ulach.
Zaniepokoil mnie jeden z nich.
A mianowicie pszczoly do niego wlatujace. Na bardzo dużej części pszczół takie białe plamki. Wróciłem po kapelusz i zajzalem głębiej. Mniej więcej połowa pszczół ma takie dziwne białe plamy. Wyglądają jak by cos się do nich poprzyklejalo. Trochę jak łupież. Ma ktoś pomysł co to? Na drugiej pasiece też w jednym ulu coś takiego występuje..
Google nic nie podpowiedzialy.

a może ktoś sypał mąką na wylotki swoich uli, żeby zobaczyć skąd przychodzi rabunek? to znany sposób Oczko (choć nie jestem pewny czy sypie się mąkę, czy coś innego).
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Hm. Nie wiem. Ale dziwnie to wygląda. Zrobił bym zdjęcie Ale telefon nie bardzo to wylapywal.
Jeśli to sposób starych pszczelarzy to może tak bycDuży uśmiech Bo mam tu takiego jednego 200 metrow od pasieki mojejDuży uśmiech Zobaczę czy za tydzień dalej to będzie czy zniknieOczko
Cytuj ten post
raczej to pylek... u mnie o tej porze jest podobnie...
Cytuj ten post
Ja bym ostawiał cukier albo mąkę, sypia na rabowany ul żeby zobaczyć z którego to ula takie złodziejaszki.
Cytuj ten post
Nie masz może gorczycy w okolicy? W piątek wieczorem i w nocy u mnie sporo popadało, pierwszy raz od wieków... Sobota od 8mej rano bardzo intensywne loty pszczół, bo zrobiła się piękna pogoda. Usuwałem podkarmiaczki i widziałem jak pszczoły masowo wracały oblepione pyłkiem jasnym (również białym), ale również pomarańczowy - zaczął kwitnąć łubin w poplonie. Większość była ciężka od przynoszonego nektaru. Wiele pszczół było uwalanych na biało, więc zakładam, że to może być gorczyca...
Cytuj ten post
Ooo. Widzisz. Gorczycy z 7 hektarów w zasięgu oczu z czego 2,5hektara z 15 metrow od uli Uśmiech Wiec pewnie to może być toUśmiech
Cytuj ten post