pszczoły bez leczenia
(09.10.2016, 13:21)Krzyżak napisał(a):
(09.10.2016, 09:25)marbert napisał(a): mam nadzieję że Szymona wywołam i razem temat rozwiniemy. Inaczej oczywiście bo ule i pożytki odmienne.

Ja tam poszedłem na łatwiznę. Kiedyś kombinowałem jakieś różne koncepcję ale lenistwo wzięło górę.
Nic nie leczę, nic nie pędzę, jak głód to podkarmiam. Mimo wszystko liczbę rodzin podwoiłem a nawet lepiej, miód wziąłem i leże dalej na kanapie. W przyszłym roku nic nie będę robił. Nigdzie nie wywożę, nie odbieram miodu, nie leczę nie wpieprzam się. Przyjdę w maju/czerwcu zrobię odkład co by na drzewo nie poszły a na jesień miód ukradnę jak będzie.

hehehehe 
wiem że strategicznych, wypracowanych rozwiązań się nie zdradza. Ale je już zdradziłeś, nie raz tylko Borówki i MrDrone to nie kreci i nie wyniuchali, bo nie pisujesz dotychczas w beee.... coś tam z końcówką usa. Duży uśmiech
Cytuj ten post
(11.10.2016, 15:36)marbert napisał(a):
(09.10.2016, 13:21)Krzyżak napisał(a):
(09.10.2016, 09:25)marbert napisał(a): mam nadzieję że Szymona wywołam i razem temat rozwiniemy. Inaczej oczywiście bo ule i pożytki odmienne.

Ja tam poszedłem na łatwiznę. Kiedyś kombinowałem jakieś różne koncepcję ale lenistwo wzięło górę.
Nic nie leczę, nic nie pędzę, jak głód to podkarmiam. Mimo wszystko liczbę rodzin podwoiłem a nawet lepiej, miód wziąłem i leże dalej na kanapie. W przyszłym roku nic nie będę robił. Nigdzie nie wywożę, nie odbieram miodu, nie leczę nie wpieprzam się. Przyjdę w maju/czerwcu zrobię odkład co by na drzewo nie poszły a na jesień miód ukradnę jak będzie.

hehehehe 
wiem że strategicznych, wypracowanych rozwiązań się nie zdradza. Ale je już zdradziłeś, nie raz tylko Borówki i MrDrone to nie kreci i nie wyniuchali, bo nie pisujesz dotychczas w beee.... coś tam z końcówką usa. Duży uśmiech

też mi się tak wydaje, że jakby Szymon pisał po angielsku to waga jego słów wzrosłaby kilkukrotnie Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Witam. Donioslo mi sie, o pszczelarzu u nas juž 6 sezon nieleczacy swe pszczoly. Matki ma i piecioletnie, no i ma miod... Duży uśmiech
Cytuj ten post
(03.11.2016, 18:11)Boleslav napisał(a): Witam. Donioslo mi sie, o pszczelarzu u nas juž 6 sezon nieleczacy swe pszczoly. Matki ma i piecioletnie, no i ma miod... Duży uśmiech

Smolik? hehehe
Cytuj ten post
(03.11.2016, 18:13)bonluk napisał(a):
(03.11.2016, 18:11)Boleslav napisał(a): Witam. Donioslo mi sie, o pszczelarzu u nas juž 6 sezon nieleczacy swe pszczoly. Matki ma i piecioletnie, no i ma miod... Duży uśmiech

Smolik? hehehe

Kto to taki ?  Cwaniak Język
Jeden z ,,wielebnych" od ,,šance pro včely". Znam osobišcie z wykladow, w ktorych jako lektor prowadzi. Pare razy prezentowalem tutaj jego wiedze, przez was niezauwažona. Płacz 
Zima na karku, to jak juž raz šlubowalem, to troche popisze, co i jak.
Cytuj ten post
(03.11.2016, 21:25)Boleslav napisał(a):
(03.11.2016, 18:13)bonluk napisał(a):

Smolik? hehehe

Kto to taki ?  Cwaniak Język
Jeden z ,,wielebnych" od ,,šance pro včely". Znam osobišcie z wykladow, w ktorych jako lektor prowadzi. Pare razy prezentowalem tutaj jego wiedze, przez was niezauwažona. Płacz 

Bolesławie według mnie i nie tylko jak dotąd żadnej wiedzy tutaj nie przekazywałeś a tym bardziej nie prezentowałeś...
Jeno jątrzyłeś i siałeś zamieszanie... ale skoro wróciłeś i zapowiadasz przekazywanie wiedzy to czekamy, czekamy, czekamy...
Cytuj ten post
(03.11.2016, 21:25)Boleslav napisał(a): Kto to taki ?  Cwaniak Język

Jak zwykle piszesz zagadkami zamiast napisać kto to taki.
Oszukujesz. Poza pamięcią wpisuję w wyszukiwarkę słowa "šance pro včely" i wyświetla, że dopiero w tym wątku teraz użyto to słowa pierwszy raz
Kto to jest tak naprawdę pszczelarz?
Ten kto potrafi zarobić na chowie i hodowli pszczół. Reszta to trzymacze.
Cytuj ten post
(04.11.2016, 09:25)Borówka napisał(a): Jak zwykle piszesz zagadkami zamiast napisać kto to taki.
Oszukujesz. Poza pamięcią wpisuję w wyszukiwarkę słowa "šance pro včely" i wyświetla, że dopiero w tym wątku teraz użyto to słowa pierwszy raz
A mnie się pojawiło:
https://www.sanceprovcely.cz
==                  Apibus ibi mel                   ==
++ Antymizofobiczna Antydezynfekcyjnosc Pszczelarska ++
Cytuj ten post
(04.11.2016, 09:36)flamenco108 napisał(a):
(04.11.2016, 09:25)Borówka napisał(a): Jak zwykle piszesz zagadkami zamiast napisać kto to taki.
A mnie się pojawiło:

Kubie chodziło o informację na naszym forum, bo Boleslav twierdzi, że o tym pisał. (ja przyznam, że nie przypominam sobie jakiejkolwiek wiedzy od Boleslava na tym forum - coś tam pisał na grupie g+, ale potem mu już przeszło i stał się "panem zagadką" w stylu "wiem ale nie powiem. myślcie"). 
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(04.11.2016, 09:41)MrDrone napisał(a):   coś tam pisał na grupie g+, ale potem mu już przeszło i stał się "panem zagadką" w stylu "wiem ale nie powiem. myślcie"). 

To chyba takie schorzenie, co dotyka co poniektórych po paru latarz pszczelarzenia. "Myślcie dzieciaki". Oczko
Cytuj ten post
(04.11.2016, 09:41)MrDrone napisał(a):
(04.11.2016, 09:36)flamenco108 napisał(a):
A mnie się pojawiło:

Kubie chodziło o informację na naszym forum, bo Boleslav twierdzi, że o tym pisał. (ja przyznam, że nie przypominam sobie jakiejkolwiek wiedzy od Boleslava na tym forum - coś tam pisał na grupie g+, ale potem mu już przeszło i stał się "panem zagadką" w stylu "wiem ale nie powiem. myślcie"). 

Tak na naszym forum jasne. W googlu to i ja sobie już znalazłem
Cytuj ten post
Cyt"
Bartnictwo

Jako jeden z pierwszych wyraziłem sprzeciw wobec oszukańczych projektów wprowadzania bartnictwa do naszych lasów. Pisałem na ten temat w lokalnej prasie, pisałem również do Powiatowego Lekarza Weterynarii i do Nadleśnictwa Gromnik, które wyraziło zgodę, publikowałem swój pogląd w "Pszczelarzu Polskim". Zabrałem również w tej sprawie głos w MRiRW 23 marca b.r. (finał konkursu "Pszczelarz Roku" przypis PK). Uważam, iż niewiele daje mówienie na ten temat w własnym gronie. Uważam, że skuteczna może być interwencja PZP i innych organizacji pszczelarskich u Głównego Lekarza Weterynarii, również w Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.
Dość fałszywych tez o korzyściach jakie bartnictwo może przynieść środowisku przyrodniczemu. Myślę, że propagujący bartnictwo sami nie wierzą w to co mówią, albo też są całkowitymi ignorantami. Wreszcie, jeśli chcą się bawić, to po pierwsze za własne pieniądze i w jednym lub w dwóch wyznaczonych w naszym kraju miejscach-uzgodnionych z PZP i Głównym Lekarzem Weterynarii, który weźmie odpowiedzialność za zdrowie pszczół w tych barciach i pasiekach sąsiadującymi.
Albert Radwan (Laureat Grand Prix III edycji Konkursu PSZCZELARZ ROKU 2016)""
.........................................................
Cytuj ten post
http://www.zwiazekpszczelarski.pl/relacja-iii-konferencji-weterynaria-dla-pszczelarstwa?_mid=oOjyt9a+UHg=
Cytuj ten post
Cytat:"Wreszcie, jeśli chcą się bawić, to po pierwsze za własne pieniądze"

Auć. Taka hipokryzja.
Lepiej by było zacząć od siebie czyli środowiska pszczelarskiego.
Cytuj ten post
(24.04.2017, 17:36)mapi napisał(a): http://www.zwiazekpszczelarski.pl/relacja-iii-konferencji-weterynaria-dla-pszczelarstwa?_mid=oOjyt9a+UHg=

Ot i już wiadomo, który to geniusz storpedował barcie w okolicach Tarnowa. Znaczy, to taki sobie pojedynczy krzykacz. A jak wiadomo, jak kto głośniej krzyczy, to się zaraz wydaje, że jest go więcej.
Cytuj ten post
Włos się jeży, może trzeba się zająć czym innym skoro w pszczelarstwie tyle żółci, zawiści i złej woli, kasa, kasa.
Dziś w tv widziałem wypowiedz sadownika (bo będą wielkie straty z powodu mrozów) zająknął się tam że pszczoła nie zapyliła tego co nie umarzło bo nie było pogody, ja to wyłapałem ale czy ktoś inny? Kontekst był o dopłatach jakie teraz będą dostawać za stratę.
Cytuj ten post
http://bialystok.onet.pl/puszcza-augustowska-czesc-dzikich-pszczol-opuscila-barcie-i-klody-bartne/6z7mt16
Cytuj ten post