szkolenie
Pszczelarstwo, cz.1 [Cohabitat Kurs]
Cytuj ten post
linkę zjadło Uśmiech ja mam do całego kursu
Fakty nie przestaną istnieć z powodu ich ignorowania 
Jola
Cytuj ten post
(16.10.2016, 16:41)Modliszqa napisał(a): linkę zjadło Uśmiech ja mam do całego  kursu

dzięki Uśmiech
Cytuj ten post
muszę polecić kolegom ze szkoły co zaczynają
Ciężko jest dymić pszczoły amitrazą Uśmiech
Cytuj ten post
Brałem udział. Nie polecałbym. ;-)

Szkoda kasy było.
Cytuj ten post
(16.10.2016, 18:22)Piąty napisał(a): Brałem udział. Nie polecałbym.  ;-)

Szkoda kasy było.

ups - jakiej kasy ? 
Jola
Cytuj ten post
Kurs Cohabitatu był płatny. Dopiero po jego zakończeniu okazało się, że wszystko zostało udostępnione wszystkim za darmo. Niezdecydowany
Cytuj ten post
Pn to tam nie szkola.

Wysłane z mojego GT-P3100 przy użyciu Tapatalka
Cytuj ten post
Tam ogólnie niewiele szkolili. Nie ujmując panu Adlerowi wiedzy, trochę się rozpędził. Miał być to kurs dla początkujących pszczelarzy lub osób, które chcą się dopiero pszczelarstwem zająć.

Lista poruszanych tematów jak się okazało jest tak pomieszana i chaotyczna, że chyba takie osoby niewiele się dowiedziały z tego kursu. Na pierwszym spotkaniu była masa osób, na ostatnim ledwo garstka.
Cytuj ten post
czyli początkującym nic nie pomoże ten kurs? Nie dobrze u nas w szkole tez są wykładowcy że szkoda gadać
Cytuj ten post
Jak ktoś jest początkujący to każda wiedza się przydaje Uśmiech
Gdzie do szkoły chodzisz? PW?
Cytuj ten post
TUCHOLA mechanik
Cytuj ten post
A, myślałem, że mówisz o szkole pszczelarskiej ;-)
Cytuj ten post
ja sporo się dowiedziałam bom na niego trafiła całkiem zielona. Teraz pewnie inaczej bym go odbierała bo ruszyło u mnie myślenie, ale w zakładkach mam wiele filmów, które uważałam za istotne Uśmiech
Jola
Cytuj ten post
(16.10.2016, 18:52)Modliszqa napisał(a): ja sporo się dowiedziałam bom na niego trafiła całkiem zielona. Teraz pewnie inaczej bym go odbierała bo ruszyło u mnie myślenie, ale w zakładkach mam wiele filmów, które uważałam za istotne Uśmiech

z każdego filmiku można się czegoś nauczyć. nawet z tego bezdennie głupiego (np. można się nauczyć czego nie robić i jak działa myślenie innych).
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
Cytat:ja sporo się dowiedziałam bom na niego trafiła całkiem zielona

Jak byś trafiła na Cohabitat całkiem zielona, to raczej z połowy filmów nie zrozumiała byś nic Oczko

Cytat:np. można się nauczyć czego nie robić i jak działa myślenie innych

No tak. Tylko problem jest w tym, że często osoby oglądające film nie wiedzą, którą jego część przyswoić jako robić, którą jako nie robić, a co w filmie jest totalnie bez sensu. 

Niestety dotyczy to wielu jak nie wszystkich dziedzin. Kiedyś wiedzę czerpało się z bibliotek, książek i mniej więcej wiedza tam podawana była sensowna. Wiadomo, że ktoś z ulicy książki nie wydał z bzdurami. Teraz niestety w dobie globalizacji i internetu każdy może być 'specjalistą' w każdej dziedzinie.
Cytuj ten post
(16.10.2016, 19:14)Piąty napisał(a):
Cytat:np. można się nauczyć czego nie robić i jak działa myślenie innych

No tak. Tylko problem jest w tym, że często osoby oglądające film nie wiedzą, którą jego część przyswoić jako robić, którą jako nie robić, a co w filmie jest totalnie bez sensu. 

Niestety dotyczy to wielu jak nie wszystkich dziedzin. Kiedyś wiedzę czerpało się z bibliotek, książek i mniej więcej wiedza tam podawana była sensowna. Wiadomo, że ktoś z ulicy książki nie wydał z bzdurami. Teraz niestety w dobie globalizacji i internetu każdy może być 'specjalistą' w każdej dziedzinie.

dlatego trzeba skorzystać z wielu źródeł, a potem ponownie przemyśleć czy to aby na pewno tak Oczko
"(...) a nawiasem mówiąc to super robote dla producentów odkładów robi oprócz warozy np MrDrone itp chociaż kto wie może to też producent i robi krecią robote Uśmiech"
Cytuj ten post
(16.10.2016, 19:14)Piąty napisał(a): Jak byś trafiła na Cohabitat całkiem zielona, to raczej z połowy filmów nie zrozumiała byś nic Oczko
Mamo! Dlaczego uważasz mnie za kretynkę ? Byłam zielona w kwestii pszczelarstwa i jakoś zrozumiałam ... 
Jola
Cytuj ten post
(16.10.2016, 19:19)MrDrone napisał(a): dlatego trzeba skorzystać z wielu źródeł, a potem ponownie przemyśleć czy to aby na pewno tak Oczko
Dokładnie - dlatego najpierw czytałam, słuchałam, patrzyłam, chłonęłam a później włączyłam myślenie, porównywanie,  analizowanie  i wyciągałam wnioski  Uśmiech 
Jola
Cytuj ten post
(16.10.2016, 18:46)Piąty napisał(a): A, myślałem, że mówisz o szkole pszczelarskiej ;-)

tak to jest szkoła pszczelarska ale o to chodzi że w szkole w której uczą się mechanicy uczęszczamy
Cytuj ten post
Cytat:Mamo! Dlaczego uważasz mnie za kretynkę ?

No wręcz przeciwnie. Ja także do kursu Cohabitatu podchodziłem jako zielony i połowy nie zrozumiałem, zagadnienia były zbyt wybiegające do przodu jak dla laików. Wychodzi na to, że to ja tępy jestem.

Cytat:ale o to chodzi że w szkole w której uczą się mechanicy uczęszczamy

aa... w ten deseń Oczko Ja chodzę do Pszczelej Woli. I szczerze - też szkoda gadać  Smutny  Wychodzi na to, że ogólnie nasze szkolnictwo kuleje  Język
Cytuj ten post
(16.10.2016, 19:42)Piąty napisał(a):
Cytat:Mamo! Dlaczego uważasz mnie za kretynkę ?

No wręcz przeciwnie. Ja także do kursu Cohabitatu podchodziłem jako zielony i połowy nie zrozumiałem, zagadnienia były zbyt wybiegające do przodu jak dla laików. Wychodzi na to, że to ja tępy jestem.

Cytat:ale o to chodzi że w szkole w której uczą się mechanicy uczęszczamy

aa... w ten deseń Oczko Ja chodzę do Pszczelej Woli. I szczerze - też szkoda gadać  Smutny  Wychodzi na to, że ogólnie nasze szkolnictwo kuleje  Język

hehe do Pszczelej sie chodzi czytać ksiazki... najlepiej sprawdzają się długie opowieści czytane wspolnie w pokojach...
Cytuj ten post
A ja byłem przekonany że w Pszczelej woli to są solidni nauczyciele Uśmiech
Cytuj ten post
Też tak myślałem. Szkoła z tradycjami, tyle lat "na rynku", wykwalifikowana kadra itp. itd. I min. dlatego wybrałem tę szkołę spośród dostępnych na rynku. Mieszkając w świętokrzyskim miałem mniej więcej wszędzie podobne odległości do przebycia do szkoły, wybrałem więc moim zdaniem najlepszą szkołę, bo "jak już jeździć tyle to do porządnej".

Na razie miałem jeden zjazd i trochę jestem rozczarowany, może zrobi się lepiej coś na następnych. Na dobrą sprawę to ciekawa była tylko Gospodarka Pasieczna z p. Kędziorą. I jego podejście i tematyka zajęć (zakładanie pasieki od a do z gdzie co trzeba zgłosić, co zrobić jak się wywozi itd.) była bardzo ciekawa i aż się miło słuchało. 

Reszta, to ogólna spychówa cały czas, coś tam pogadają, puszczą film z laptopa, slajdy pokaża i cały czas tylko mówią, że "e-learning". Wychodzi na to, że można by było siedzieć w domu i uczyć się z pdfów czy z netu zamiast jeździć taki kawał Oczko 

Pogoda taka, że na pasiece też nie było co robić, ot troche ulików poczyścilismy, ramki poskrobaliśmy w pracowni. Tak to wyglądało jakby nam zajęcia na siłę wymyślali oby nas tylko zatrzymać. Do tego w niedziele nas wywalili od razu rano po śniadaniu, chociaż sporo osób miało jeszcze obiad wykupiony i liczyli na zajęcia chociażby do tego obiadu.

Co do czytania książek z kolegami w pokojach to już trochę nieprzychylnie na to patrzą, ponoć we wrześniu jedna grupa trafiła się takich książkofili, że  chcieli z dziewczynami poczytać i im się tam do pokojów dobijali Oczko Duży uśmiech Gorzej że poszli do tych młodych dziewoi z technikum dziennego, bo im w oko wpadły jakieś skośnookie.  Cwaniak
Cytuj ten post
Ja tam jestm zadowolony... szkole skończyłem i zlego slowa nie powiem... Musisz się nauczyć wyciągać wiedzę...inaczej szkoda tam Twojego czasu...
Cytuj ten post
Można by wyciągać wiedzę jakby było z czego Oczko Zajęcia na których oglądamy 3 filmy, które były kręcone zanim weszliśmy do UE o standardach czy robotyzacji w rolnictwie to raczej mało dają możliwości. Oczywiście, coś tam się człowiek dowie, pytanie tylko czy wiedza o tym, że 14 lat temu był taki to a taki robot dojący krowy i wpłynął pozytywnie na wydajność, higieniczność itp. będzie do czegoś przydatna. :-P

Może po prostu kadra się trochę wypaliła, popadła w rutyne? Nie wiem. Ale tak jak mówię, to były pierwsze zajęcia, może (oby) będzie lepiej. 

Mam nadzieje, że wiosną kiedy pogoda będzie sprzyjać i więcej zajęć będzie na pasiece będzie można łyknąć spory zapas wiedzy z "placu boju". Tym bardziej, że dyrektor wspomniał, że jak ktoś chce to może sobie przyjechać w piątek wcześniej, przed zajęciami i podejść do pawilonu, zawsze jakieś zajęcie się znajdzie, w czymś będzie można pomóc.
Cytuj ten post